Skocz do zawartości

7-X warzenie zwycięskiego swarzbiera przez Staśka w Redenie


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

W ten poniedziałek tj. 7-go października od 11-tej w Minibrowarze Reden nasz kolega Stasiek (Jacek Stachowski) uwarzy wspólnie z Łukaszem Łazinką zwycięskiego konkursowego schwarzbiera.

Każdy kto chce podpaczeć może przybyć, Reden będzie otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start ok 11tej

Mała zmiana planów: oficjalny start będzie już od 9tej. Najpierw przygotowania: podgrzanie wody, śrutowanie, itp, więc samo zacieranie pewnie się zacznie ok 10-11tej.

Planowane zakończnie ok 18-19tej.

Rozumiem że będzie można zajrzeć do "kuchni" ?

Oczywiście będzie można. Zapraszam. :)

 

Że też to kurcze, wypada w poniedziałek, grrrrrr

Będziemy tam do wieczora - wpadnij chociaż na chwilę. :) Ja początkowo też myślałem żeby to warzenie zrobić w jakiś weekend, ale Łukasz mnie odwiódł od tego pomysłu, bo wtedy jest największy tłok, a w poniedziałek powinno być w miarę spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przygotowaniami się jak zwykle zeszło dłużej niż się planuje, ale "już" ok 11:30 wsypałem prawie 52kg słodów do kadzi zaciernej. :)

Słody oczywiście sam ześrutowałem. Na szczęście nie porketem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dzieje.

No... trochę się działo... ale udało się: prawie 3hl w fermentorze i zadane drożdżami ok 21szej. Było trochę problemów przy filtracji ale w końcu jakoś poszło. Zaskoczyła też nas niestety trochę mała wydajność - musieliśmy trochę odparować przed chmieleniem, a i tak dostaliśmy tylko 11°Blg. Ale nic to - jutro Łukasz zrobi 13tkę i się wyrówna. :)

Podziękowania dla Łukasza za piwowarskie szkolenie na ciut wiekszym sprzęcie niż mam w domu. ;)

Dzięki też generalnie za spotkanie. Sporo znajomych twarzy, ale też i parę nowych...

Uff... to był długi dzień... i jeszcze tylko ze 300km i będziemy w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki Lechu, fajne zdjęcia. :):beer:

Aż trudno uwierzyć że piwo które wtedy uwarzyliśmy już leżakuje i że w już w najbliższą niedzielę będzie jego premiera.

Zapraszam. :) godz. 16ta.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.