Skocz do zawartości

Zapach "koncentratu pomidorowego" ?


emcede

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem !

 

Ostatnio zlewałem warkę na cicho zbierając przy okazji gęstwe. Piwo pachniało dziwnie, gęstwa również. Jak dla mnie jest to zapach piernika dla kolegi gregroc to zapach koncentratu, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica pomiędzy koncentratem, a piernikowym zapachem bo to pierwsze raczej oznacza DMS czyli gotowane warzywa, ale zapachu typowo pomidorowego nie miałem jeszcze w piwie ;) zazwyczaj jest to gotowany kalafior, brokuł a przede wszystkim kukurydza. Piernik natomiast oznacza fenole czyli dość przyjemne aromaty wynikające z pracy drożdży, natomiast nieprzyjemny zapach fenolowy jak gabinet dentystyczny to jest już typowe zakażenie tzw. apteka. Musiałbyś więcej dać informacji o piwie albo dać jakiemuś bardziej doświadczonemu sensorykowi do spróbowania ale zazwyczaj jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o infekcję. Tu masz więcej info na temat tego co mówiłem: http://piwnygaraz.pl/11-zapachow-w-piwie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infekcja raczej odpada, piwo w smaku doskonałe, brak oznak wizualnych. Może to wina gęstwy która stała 2 miesiące w lodówce, ale ona pachniała ok.

 

Hyh? Ale infekcja nie koniecznie od razu musi się w smaku objawiać ;) Z początku tylko w aromacie może być. Jak piwo smakuje bardzo dobrze to w czym problem? Pić z zatkanym nosem i tyle, no aromat warzywny tak jak pisałem jest wynikiem DMS-u, a czasem ten zapach jest też efektem infekcji... ale skoro jej nie masz to nikt nie wróży z kryształowej kuli i nie powie ci skąd się znalazł ten aromat w piwie bez żadnych informacji o nim! Tak jak pisałem daj jakiemuś doświadczonemu piwowarowi do spróbowania bo tak to zgaduj zgadula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.