Jump to content

Zapach "koncentratu pomidorowego" ?


emcede
 Share

Recommended Posts

Czołem !

 

Ostatnio zlewałem warkę na cicho zbierając przy okazji gęstwe. Piwo pachniało dziwnie, gęstwa również. Jak dla mnie jest to zapach piernika dla kolegi gregroc to zapach koncentratu, co to może być?

Link to comment
Share on other sites

Jest różnica pomiędzy koncentratem, a piernikowym zapachem bo to pierwsze raczej oznacza DMS czyli gotowane warzywa, ale zapachu typowo pomidorowego nie miałem jeszcze w piwie ;) zazwyczaj jest to gotowany kalafior, brokuł a przede wszystkim kukurydza. Piernik natomiast oznacza fenole czyli dość przyjemne aromaty wynikające z pracy drożdży, natomiast nieprzyjemny zapach fenolowy jak gabinet dentystyczny to jest już typowe zakażenie tzw. apteka. Musiałbyś więcej dać informacji o piwie albo dać jakiemuś bardziej doświadczonemu sensorykowi do spróbowania ale zazwyczaj jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o infekcję. Tu masz więcej info na temat tego co mówiłem: http://piwnygaraz.pl/11-zapachow-w-piwie/

Link to comment
Share on other sites

Infekcja raczej odpada, piwo w smaku doskonałe, brak oznak wizualnych. Może to wina gęstwy która stała 2 miesiące w lodówce, ale ona pachniała ok.

 

Hyh? Ale infekcja nie koniecznie od razu musi się w smaku objawiać ;) Z początku tylko w aromacie może być. Jak piwo smakuje bardzo dobrze to w czym problem? Pić z zatkanym nosem i tyle, no aromat warzywny tak jak pisałem jest wynikiem DMS-u, a czasem ten zapach jest też efektem infekcji... ale skoro jej nie masz to nikt nie wróży z kryształowej kuli i nie powie ci skąd się znalazł ten aromat w piwie bez żadnych informacji o nim! Tak jak pisałem daj jakiemuś doświadczonemu piwowarowi do spróbowania bo tak to zgaduj zgadula.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.