Skocz do zawartości

Mangrove Jack's M79 Burton Union Yeast


Rekomendowane odpowiedzi

Typowo angielski profil piw produkowanych na tych drożdżach. Zrobiłem proste piwo, 100% słodu pale ale, trochę challengera na goryczkę, objętość ok 4,5 litra. Drożdże zadane w temp. ok 16,5 stopnia C, wizualne objawy fermentacji zaobserwowałem po ok 18 godz. Początkowe trzy dni prowadziłem w temp. ok 17-18 stopni, potem 19-20 do końca. Czas fermentacji 16 dni, bez zlewania na cichą. W jej trakcie piana niska, po zakończeniu piwo klarowne. Odfermentowanie ok 86% (z 11 do ok 1,5 Blg). Po 5 tygodniach od butelkowania aromat dość czysty, estrowy (delikatnie owocowy) o średniej intensywności. Smak początkowo słodki, kontrowany średniej intensywności kwasowością, finisz wytrawny. Piwo wyszło dość rześkie i lekkie w odczuciu, przyjemne. Ogólne wrażenie z zastosowanych drożdży jest pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie odfermentowały z 16 na 3 i po cichej jeszcze na 2. Bardzo fajne drożdże i w dodatku saszetka była albo przeterminowana albo pod termin, więc potwierdza się fakt, że drożdże również nie mają terminu jak piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robiłem na nich Imperial Brown Ale 19,5 BLG.

 

Start - ciężko... prawie 40 godzin od pojawienia się czapy piany, potem jakoś poszło. Mimo mocnego mieszania, natlenienia bardzo mozolne drożdże.

 

No i najgorsze jest to, że po 14 dniach fermentacji zeszły zaledwie do 8,5blg....

 

Cichą przewiduję na miesiąc, może coś dofermentuje, ale po prostu nie dodam surowca na refermentację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitter z 14 do nieco poniżej 3 - jedna saszetka na jakieś 17 litrów.

Mocna pszenica z 17 do 3,5 - jedna saszetka na 15 litrów.

Barley wine z 21 zeszło do 5 - dwie saszetki na 12 litra.

 

Dzisiaj przychodzi Maris Otter i zbliża się kolejne ich użycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.