Skocz do zawartości

Mangrove Jack's M44 US West Coast Yeast


Rekomendowane odpowiedzi

Nie są lepsze od US-05, a lag u nich to masakra... To samo miałem po 3 dniach powoli zaczęły coś fermentować, piwo wyszło w miarę dobre, ale długo trwała fermentacja. Ja już nie mam zamiaru do nich wrócić z suchych to jedynie Danstary i Us-ey do amerykańców, a tak to tylko płynne :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z suchych to jedynie Danstary i Us-ey do amerykańców,

daj się skusić na kangury i witbierowe od Gozdawy ;)

 

 

 

Hehe napisałem do amerykańców :P Nie znaczy, że drożdże do innych stylów przekreśliłem... Ogólnie w piwowarstwie nigdy nie mów nigdy, bo a nóż widelec wróci się do danych surowców i będą lepsze ;) Dobra Of-topa robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Undeath, u mnie tak samo, strasznie leniwie zaczynają. Rano jak wychodziłem to zerknąłem i coś się lekko białego zaczęło pojawiać, a po powrocie bulgotało leniwie i pojawiła się piana. Ale nawet teraz nie pokrywa całej powierzchni piwa, tylko jest jeszcze w skupiskach. Zobaczę jak przebiegnie burzliwa i napiszę spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby pracują, ale robią to tak jakby chciały a nie mogły. Jest spora piana, rurka bulgocze co 20-30 sekund. Fermentacja ruszyła w zeszłą środę, dzisiaj pomiar pokazał 11,5 Blg. Spadło o całe 4,5. Nie wiem co mnie podkusiło żeby kupić je zamiast US-05.

 

Myślicie że wszystko w porządku? Bo coś niepokoi mnie ta wolna fermentacja. 

Edytowane przez Arielos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka drozdzy firmy Mangrove ma duzo mniej komorek drozdzowych niz porownywalna saszetka Fermentis. Lagi sa dlatego, ze drozdzy jest za malo a nie dlatego, ze te drozdze tak maja. Wystarczy czytac instrukcje producenta, ktory wyraznie podaje ze na 20 L potrzeba dwoch saszetek a nie jednej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 BRY-97 z saszetki uwodnione w 20l-12 blg, lag jakieś 36h, ciekawe że z gęstwy były w stanie wyrobic się w 48h z robotą główną co nie zmienia faktu, że dwa tygodnie potrzebowały na porządne dofermentowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja do BRY-97

szczególnie podpunkt o szoku dla temp > 10st wydaje się być ciekawy w kontekście lagu

 

z tego co pamiętam to miałem rehydrację w 27st (źle) i zadałem do temp 17st :)

 

jeśli chodzi o ilości to wg wyeast mamy 6 milionów / ml dla piwa < 15blg przy temp ferm. > 18st

wg tej instrukcji 10g szczepi 10l przy gęstości 5-10 milionów / ml - czyli w rozsądnych granicach

 

informacja o 2 paczkach może być prawdziwa dla piw powyżej 15blg

050.602.2 en 050.609.7_SPEC_EN_Lallemand yeast BRY97.pdf

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jest ogólnie problem z drożdżami Mangrove, producent gwarantuje 5mld komórek/g czyli 50mld na paczkę i podobno rzeczywista liczba tych komórek jest zbliżona do tej liczby (a nie koło 200mld jak w przypadku np. Fermentisa), dlatego są takie kosmicznie lagi przy pierwszym pokoleniu, bo drożdży jest grubo za mało.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.