Skocz do zawartości

beczki barowe


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Można wykorzystać, ale potrzebujesz cały sprzęt, czyli butle co2, głowice reduktor itd, nalewak rurki, nawet chłodziarke. Również utrudnione jest mycie takiego keg`a. Z tego powodu kegi typu cornelius są wygodniejsze w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, takie aluminiowe kegi chyba najlepiej jest przerobic na garki do warzenia. Sam mam zamiar kupic taki keg 50L aby go przerobic na kociol do gotowania 40L warki.

2456727055_fc53a46420.jpg

 

Jezeli masz 2 kegi 50L, moglbys jeden zrobic do gotowania warki, a drugi do zacierania/wysladzania:

141407689_p5Lgo-M.jpg

 

Jezeli masz 3 takie kegi, to mozesz zrobic taki zestaw:

3tierpic.jpg

Srodkowy keg jest do zacierania/wysladzania. W najwyzszym kegu zagrzewasz wode do wysladzania, ktora potem przeplywa przez keg srodkowy, wysladzajac slod, i splywa do kega na samym dole, w ktorym gotujesz warke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, takie aluminiowe kegi chyba najlepiej jest przerobic na garki do warzenia.

Wydaje mi się ,że te kegi są z nierdzewki :rolleyes: chyba ,że się mylę?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scooby_brew widzę że zainwestowałeś i w kegi i w palniki z butlami .No no fajny zestaw z pewnością bardzo wygodny

Te kegi na zdjeciach to niestety nie sa moje kegi. Ja sie dopiero sie przymierzam, aby sie przeniesc z 20L na 40L.

 

Moj sprzet na razie jest taki: http://www.piwo.org/forum/t390-Moj-sprzet.html

0508081443hn2.th.jpg

 

Zacieram w 50L coolerze i gotuje w tym 30L garku na paliniku. Zamierzam sie przeniesc na warki 40L, i do tego bede petrzebowal zrobic sobie podobny zestaw z kegow.

 

 

Wydaje mi się ,że te kegi są z nierdzewki :rolleyes: chyba ,że się mylę?? :)

Z tego co ja wiem to one sa z aluminium.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.