Skocz do zawartości

13.10.2013 Spotkanie organizacyjne grupy operacyjnej „Wrocław”.


Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkanie organizacyjne grupy operacyjnej „Wrocław”.

 

Termin: 13 października, Początek spotkania - 15:00.

 

Miejsce: Zakład Usług Piwnych - ul. Ruska 34 50-079 Wrocław.

 

Zapraszamy Piwowarów i nie tylko z Wrocławia oraz okolic na spotkanie organizacyjne grupy operacyjnej „Wrocław”.

 

Celem spotkania jest określenie formy oraz działań integracji w środowisku piwowarskim we Wrocławiu. Ostatecznie zawiązanie grupy skupiającej piwowarów oraz nie tylko ;)

 

Warunki uczestnictwa:

 

Każdy kto interesuje się tematyką piwną. Oraz czuje potrzebę integracji poprzez wymianę doświadczeń, wiedzy itp.

 

Zapisz się w tym temacie lub w poście na drugim forum. Zgłoszenia także można przesyłać na e-mail.: grupa.wroclaw@tlen.pl

 

Co będzie potrzebne ? Dobry humor, otwarty umysł oraz długopis. To ostatnie w przypadku wymiany danych adresowych z innymi uczestnikami i docelowo z organizatorami :D

 

Sama idea integracji środowiska piwowarów we Wrocławiu przewijała się od dłuższego czasu. Podjęta była już próba stworzenia inicjatywy „Piwowarzy Wrocławscy”.

 

Sam temat reaktywacji/stworzenia Wrocławskiej grupy podjęty został podczas cyklicznych spotkań organizowanych we Wrocławiu (warsztaty, panel degustacyjny itp.) przez "Marusię". Wielu uczestników widzi potrzebę lepszej organizacji i nasilenia podobnych form edukacji oraz nie tylko ;) Jak wiadomo w jedności siła. A to spotkanie ma być odpowiedzią na te potrzeby. Więcej szczegółów wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko upewnię się czy mam wtedy wykład czy nie, to dam znać o mojej obecności. W przypadku jej braku proszę pamiętać, że samą inicjatywą jestem bardzo zainteresowany.

Edytowane przez Mesive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba nie muszę zapisywać, w końcu sama ten temat pchnęłam do przodu :-)

 

Na dzień dobry protestuję przeciwko określeniu "grupa operacyjna Wrocław" - ja na żadną wojnę się nie szykuję. Rozumiem, że to tylko taka nazwa na potrzebę chwili Ci przyszła do głowy.

 

Edit: Jeden długopis na spotkaniu na pewno się przyda, w celu spisania setek pomysłów, które nie wątpię - będą się sypać jak z rękawa - zatem myślcie intensywnie, czym dla Was powinna być taka grupa jak nasza.

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry protestuję przeciwko określeniu "grupa operacyjna Wrocław" - ja na żadną wojnę się nie szykuję. Rozumiem, że to tylko taka nazwa na potrzebę chwili Ci przyszła do głowy.

 

Tak robocza nazwa bo już przestałem liczyć wszystkich propozycji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w sumie nie warto się zastanowić nad Oddziałem Terenowym w ramach PSPD? Wiem, że ta organizacja ma swoje minusy, ale tylko tworząc w niej silne struktury pragnące zmian można ją faktycznie zmienić.

 

No i ten układ też ma swoje benefity ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chciałbym tylko napisać, że może tak najpierw się zintegrujmy jako grupa. Poznajmy się... A dopiero potem możemy myśleć o możliwości dołączenia do innych organizacji, jeżeli w ogóle będzie taka potrzeba wtedy można brać to pod uwagę. Oczywiście można ten temat poruszyć na spotkaniu. Ale wydaje mi się, że z tego co ustalaliśmy w niedzielę większość głosów nie była przychylna "wchodzeniu" w struktury innych organizacji, w tym PSPD.

 

Akurat nie czuję się uprawniony do wypowiadania na temat początków samej inicjatywy stworzenia grupy Wrocławskiej/Dolnośląskiej. Jednakże jak pokazały ostatnie lata, mamy dużo aktywnych piwowarów i nie tylko (np. blogerów, piwoszy, kolekcjonerów itp.), a jakakolwiek organizacja sama w sobie nigdy nie powstała. Moim zdaniem teraz jest czas kiedy warto zainwestować swój czas i energię w rozwój i promowanie piwnej pasji

:) Sama sytuacja, że coraz więcej osób lokalnie zaczyna warzyć piwo lub po prostu interesuje się piwem. Wynika z prowadzonych warsztatów we Wrocławiu, FDP oraz możliwości zdobycia wiedzy na m.in. tym forum. Więc moje pytanie brzmi dlaczego tego nie kontynuować i rozwijać ? Mam nadzieje, że w niedziele uda nam się odpowiedzieć wspólnie na to oraz wiele innych pytań. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sobie przypominam to nie było dyskusji na temat wchodzenia bądź nie do pspd, dodatkowo żadnej większości nieprzychylnej nie słyszałem i nie widziałem, więc trzymajmy się faktów i planów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sobie przypominam to nie było dyskusji na temat wchodzenia bądź nie do pspd, dodatkowo żadnej większości nieprzychylnej nie słyszałem i nie widziałem, więc trzymajmy się faktów i planów...

 

Może faktycznie trochę za daleko wybiegłem z tym stwierdzeniem. Zobaczymy co uda nam się ustalić na miejscu :) Tak swoją drogą jak najszybciej postaram się wrzucić tematy jakie mają być poruszane na spotkaniu. Także myślę, że można niektórymi pomysłami podzielić się w tym wątku :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zalegać na mieście w noc z piątku na sobotę, więc jeżeli tylko ZUPa będzie otwarta, to złoże życzenia:)

 

A co do terenowego oddziału PSPD, pomijając treści pochodzące od Leszcza i Crosisa, warto podyskutować na ten temat, gdy zaistnieje jakiekolwiek ciało. Jakie ciało? Ot, tylu piwowarów, którzy się powezmą, aby nazwać się jakimkolwiek ciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie o tym pisałam i nie chcę po raz kolejny powtarzać, bo zawsze jaka zadyma się z tego robi :-D Zajrzyj do tematu o Stowarzyszeniu.

 

W każdym razie, żeby było jasne: 13 października spotykamy się w sprawie niestowarzyszonej grupy wrocławskich piwowarów. Chodzi o stworzenie - a raczej usprawnienie działań - grupy, do której będą się czuli przynależni również ci - a jest ich trochę, którzy nie chcą należeć do PSPD.

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.