Skocz do zawartości

2014.06.20-21 XII Konkurs Piw Domowych Birofilia 2014 w Żywcu


lutek

Rekomendowane odpowiedzi

 

A wracając do sedna taki zapis eliminuje wszystkich piwowarów domowych ktorzy obecnie sa na scenie craft. Bo wysyłając piwo natychmiast łamią regulamin. Ba nawet nie chodzi o wlascicieli czy piwowarów. A o zwyklych pracowników tych browarów ktorzy by chcieli wysłać piwo na konkurs.

 

primo : A dlaczego tak uważasz ? Zakaz dotyczy promocji/reklamy piwa przy użyciu wizerunku Grand Championa. czyli IMO np. Gdybyś Ty lub Marek wygrał GC to nie powinno być problemu tak długo dopóki nie zdecydowalibyście się użyć nazwiska zwyciężcy na butelce Waszego piwa lub dodając w materiałach sprzedażowo/reklamowych mocną wzmianke na ten

 

Po primo popatrz na nasze zdjęcie profilowe na FB. Tam jest cała ekipa. Jak dla mnie gdyby Patrycja lub Wojtek wygrali?

 

My nie możemy sie pochwalić informacja ? Musimy zdjąć ze strony i FB zdjecia i informacje o Patrycji lub Wojtku ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wybierz taki, który będzie chętny uwarzyć, zabutelkować i rozprowadzić tyle co GŻ, i jedziemy.

 

Mieszasz sie w zeznaniach. Przeczytaj swoją pierwsza wypowiedź potem moja odpowiedź, nic nie pisałeś o wielkości browarów

 

Ale odpowiadając Ci na to co napisałeś - a Ciechan to wypadł krowie z pod ogona ? Myślę ze szerokością dystrybucji dorównał GŻ i w tym problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie, browary nie ustawiają się w kolejce do warzenia piw domowych, ryzyko wtopy jest zbyt duże.

 

Ja naliczyłem 6.

To mało ?

 

Są teraz bo pojawiły się pieniądze i łatwa okazja zrobienia kasy / reklamy. A gdzie były te browary 2-3 lata temu ?

 

Poza tym jak to mawia ulubiony filmowy bohater mojego syna: "Jak wszyscy są super, to nikt nie jest super". Sami sobie degradujemy najważniejsze wyróżnienie piwowarskie. Cóż po warzeniu w Zodiaku, Witnicy, Kowalu, Grybowie.... kiedy można to robić bez nagród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie, browary nie ustawiają się w kolejce do warzenia piw domowych, ryzyko wtopy jest zbyt duże.

 

Ja naliczyłem 6.

To mało ?

 

Są teraz bo pojawiły się pieniądze i łatwa okazja zrobienia kasy / reklamy. A gdzie były te browary 2-3 lata temu ?

 

 

Część nie istniała ;-)

A reszta nie wiedziała o istnieniu piwowarów domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym jak to mawia ulubiony filmowy bohater mojego syna: "Jak wszyscy są super, to nikt nie jest super". Sami sobie degradujemy najważniejsze wyróżnienie piwowarskie. Cóż po warzeniu w Zodiaku, Witnicy, Kowalu, Grybowie.... kiedy można to robić bez nagród.

 

A widzisz i to jest inny problem.

Czy musza być takie nagrody. Ja startowałem w konkursach dla rywalizacji nie dla nagrody. Od kilku lat sedziuje w najwiekszym konkursue w UK. Tam nagrody sa symboliczne, nie ma calego tego "nadęcia". W sumie sama armosfera konkursu to jeden wielki piknik piwowarów domowych. Ba nawet ogranizator potrafi wygrac kilka kategorii lub nawet konkurs.

Sam konkurs jest organizowany siłami piwowarów i wolentariuszy bez wielkiego wsparcia sponsorow, a jest wiekszy od żywieckiego.

Po rozmowach z nimi jestem przekonany, ze najwazniejsza jest sama wygrana, a nagroda to dodatek a nie cel.

 

 

A jakoś u nas......

Edytowane przez tieroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakoś u nas......

..... uczestnik dostanie podziękowanie za udział i gadżety to potrafi napisać " tylko tyle?"

Sponsor napisze " dlaczego ten wygrał?"

Wiem to z własnego skromnego doświadczenia w organizacji konkursów. Potrafią skutecznie zniechęcić

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami sobie degradujemy najważniejsze wyróżnienie piwowarskie.

Przecież chyba intencją PSPD było/jest aby najważniejszym wyróżnieniem był Puchar PSPD? ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli GCh będzie uwarzony w browarku który wypuści 3 palety piwa, to piwosze nas śmiechem zabiją.

 

O tym trzeba było myślec

Kiedy PSPD pod swoimi barwami wpuściło Ciechana do rywalizacji. Teraz się mleko rozlało.

 

W sumie masz racje uczestnik podpisujac ze akceptuje regulamin, sam decyduje sie na: Walcze w Żywcu i nigdzie indziej, lub odpuszczam i walcze gdzie indziej. A jak sie komuś nie podoba .....

Edytowane przez tieroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ale przecież nie chodzi o odsunięcie GŻ od konkursu. Skoro tak wielki browar chce i może, to super jeśli dalej będzie we współpracy z nim organizowana birofilia, i warzony GCh. Chodzi o to, żeby tym jednym konkursem nie blokować możliwości uczestniczenia w innych, ani warzenia pod innym szyldem. Żeby było tak jak rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ludziska, ale o co ten cały dym? Fakt: ten nowy zapis w regulaminie mi się też nie podoba, ale tam jest przecież dopisane "bez uprzedniej zgody Grupy Żywiec", czyli można sobie chyba wyobrazić hipotetyczną sytuację, że ktoś po wygraniu GC, wygra też w innym konkursie i GŻ się zgodzi żeby tam też warzył. Trza optymistycznie patrzeć. :)

E... znaczy może i się zgodzi, ale na pewno nie na warzenie w Ciechanie. :D

A zresztą... jakie jest prawdopodobieństwo powtórzenia tego że ktoś w w tym roku wygra dwa duże konkursy? Moim zdaniem niewielkie... I ew. zmartwienie co z tym zrobić/nie zrobić będzie miała jedna osoba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do sedna taki zapis eliminuje wszystkich piwowarów domowych ktorzy obecnie sa na scenie craft. Bo wysyłając piwo natychmiast łamią regulamin. Ba nawet nie chodzi o wlascicieli czy piwowarów. A o zwyklych pracowników tych browarów ktorzy by chcieli wysłać piwo na konkurs.

 

primo : A dlaczego tak uważasz ? Zakaz dotyczy promocji/reklamy piwa przy użyciu wizerunku Grand Championa. czyli IMO np. Gdybyś Ty lub Marek wygrał GC to nie powinno być problemu tak długo dopóki nie zdecydowalibyście się użyć nazwiska zwyciężcy na butelce Waszego piwa lub dodając w materiałach sprzedażowo/reklamowych mocną wzmianke na ten

 

Po primo popatrz na nasze zdjęcie profilowe na FB. Tam jest cała ekipa. Jak dla mnie gdyby Patrycja lub Wojtek wygrali?

 

My nie możemy sie pochwalić informacja ? Musimy zdjąć ze strony i FB zdjecia i informacje o Patrycji lub Wojtku ?

 

Istnieje różnica pomiędzy informacją a promocją. Stado prawników potrzebne aby ustalić gdzie leży granica, niemniej gdzieś ona jest. Zwróć uwagę, że w żywotnym interesie Grupy Żywiec nie jest skłócenie się z Grand Championem.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jednak ma nadzieję, że tym wybrańcem będzie. Stąd ożywiona dyskusja.

Nie każdy. Lepiej warzyć dla tych, co się znają* (parafrazując pewien browar) ;) . Fakt, że liczba styli ograniczona (tak jak i samo BJCP), cała masa obostrzeń i w dodatku zamiast w Almie, to w TESCO (chyba że już zdecydowali się na Biedronkę..., trzeba iść z duchem kraftu czasu), mało zachęty.

 

* rodziny, przyjaciół,znajomych

 

Reasumując, jaki by nie był ten GCh, i tak go kupię, zrecenzuję i albo zapiszę w pamięci (jak Bracki Koźlak Dubeltowy, Brackie Pale Ale czy Brackie IIPA) albo też i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwiazkowiec

 

Nie bądź naiwny. Piwowar domowy nie jest potrzebny GŻ. Regulamin jest skonstruowany tak, że piwowar automatycznie udziela licencji na warzenie swojego piwa i wykorzystanie wizerunku. Jak wygląda to wykorzystanie pisałem wcześniej. Choćby nie wiem jakby piwowar się skłócił z GŻ i tak niczego to nie zmieni. Receptura jest i mogą sobie warzyć ile chcą i podpisywać jak chcą.

 

A w kwestii interpretacji prawnej - chyba nie spodziewasz się, że koncern będzie brał pod uwagę inne interesy niż własne?

Obawiam się, że w jakimkolwiek konflikcie interesów na linii piwowar domowy - GŻ, piwowar domowy będzie bezbronny.

Edytowane przez Dagome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do you guys think that they will publish an English or German registration form this year, or should I just go ahead and try to struggle through the Polish one?

 

I doubt there will be registration form in any other language. Feel free to ask (even pm) had you encounter any problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwiazkowiec

 

Nie bądź naiwny. Piwowar domowy nie jest potrzebny GŻ. Regulamin jest skonstruowany tak, że piwowar automatycznie udziela licencji na warzenie swojego piwa i wykorzystanie wizerunku. Jak wygląda to wykorzystanie pisałem wcześniej. Choćby nie wiem jakby piwowar się skłócił z GŻ i tak niczego to nie zmieni. Receptura jest i mogą sobie warzyć ile chcą i podpisywać jak chcą.

 

A w kwestii interpretacji prawnej - chyba nie spodziewasz się, że koncern będzie brał pod uwagę inne interesy niż własne?

Obawiam się, że w jakimkolwiek konflikcie interesów na linii piwowar domowy - GŻ, piwowar domowy będzie bezbronny.

Czesław - ja podpisałem umowę z GŻ na kilka miesięcy chyba 6 - dałem zgodę na wykorzystanie mojej receptury na doppelbocka. Gdyby chcieli warzyć dalej musieliby podpisać kolejną umowę. Oczywiście sygnując to piwo moim podpisem i wizerunkiem.

Ja byłem pierwszym GCH i miałem bardzo pod górkę, nie było żadnych konferencji prasowych, zdjęcia z warzenia robiłem sam, filmu nikt nie nakręcał, ale nie narzekam bo to było coś ekstra. Ja to przeżyłem i wiem jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Wena

 

Mój wpis odnosi się do słów Związkowca. Chciałem mu zasugerować, że może i browar nie ma interesu żeby celowo skłócić się z piwowarem domowym, ale jeżeli dojdzie do takiej sytuacji - bez problemu sobie poradzi i bez piwowara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and do any of you know of any good hikes or kayak rides around the area? I'm coming with the wife and the dog and we would like to get out into the nature some while we are there.

I know a good kayak ride for dogs only. But you need a life jacket for your dog (certified by EU).

Like this one:

 

piesek-w-kamizelce.jpg

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.