Skocz do zawartości

2014.06.20-21 XII Konkurs Piw Domowych Birofilia 2014 w Żywcu


lutek

Rekomendowane odpowiedzi

Are you guys saying you think they will need the bottles on May 25th and they will first drink them on the 14th? I have an american wheat two weeks in to fermentation and I need to think about how to time my dry hops and bottling. :smilies: The American black ale is already in bottles and delicious. I hope it holds up until then.

 

No, the deadline for beer delivery is June 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debiut będzie:-), startuję w kategorii FEStout, miał być też best bitter - tak go pieściłem podczas warzenia no i się zrobił kwas, poszedł do wanny (no najlepsze , że był to jedyny kwas który mi się zrobił w "skromnym warzelniczym życiu" , chyba go przetrzymałem na cichej - lenistwo)

formularz wypełniony - w mailu potwierdzającym było "#3" , więc rozumiem , że jestem jako trzeci zgłaszający i taki będzie mój wynik :-)

, opłata dokonana, piwo w tym tyg osobiście dostarczę ...

muszę jeszcze przemyśleć sprawę jak spakować te 4 sztuki , bo nie wiem czy mogę luzem dać , czy w jakiejś paczce, nie doczytałem w regulaminie , tylko w instrukcji co robić krok po kroku użyto terminu " dołączyć wydruk maila do paczki" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę jeszcze przemyśleć sprawę jak spakować te 4 sztuki , bo nie wiem czy mogę luzem dać , czy w jakiejś paczce, nie doczytałem w regulaminie , tylko w instrukcji co robić krok po kroku użyto terminu " dołączyć wydruk maila do paczki" ...

Luzem nie polecam. Gdzieś one na początku muszą stać, dobrze żeby razem... Potem, jak zostaną zakodowane powędrują do skrzynek, ale do tego czasu najlepiej żeby były w jakiejś paczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwycięzca w nagrodę spędzi rok w niewoli, własną gębą reklamując komercyjne sikacze.

 

Nie, jedynie w celu reklamy Grandchampiona.

 

Inna sprawa, że pod znakiem zapytania stoi udział w innych konkursach, gdzie nagrodą jest uwarzenie piwa w browarze. No bo co jeśli się przez przypadek (lub nawet specjalnie) wygra, a GŻ nie wyrazi zgody?

 

EDIT: W sumie to wygrana w Birofilii może skutecznie zamknąć na rok możliwość otwarcia własnego browaru, czy też komercyjnego warzenia na zasadach kontraktowych.

Edytowane przez KosciaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeśli ktoś zdobędzie GCh i oleje wspólpracę z GŻ? kara chłosty? Rozrywanie końmi?

W zasadzie olać nie może, bo wysyłając piwo na konkurs akceptuje regulamin.

Ale może powtórzyć się sytuacja z zeszłego roku. Jedna osoba wygra GCH i jedną z kategorii konkursu w Krakowie i może być galimatias. Terminy wysyłki piw na obydwa konkursy z zasadzie się pokrywają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oto Polski Związek Piwowarów Domowych dba o to, żeby zdolny piwowar domowy przypadkiem zbyt dużo sukcesów nie odniósł.

a po co to, bart3q, daj spokój, wszak piwowarstwo ma łączyć.

 

istnieją też piwowarzy zadowoleni, że jest PSPD (ja),

 

nie ma co się hejtować wzajemnie, lepiej się napić piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy roześlecie metryczki z 2013 roku, Drodzy Organizatorzy?

Powiem Ci, że Twoje pytanie to skandal! Jeszcze ponad miesiąc do tegorocznego konkursu a Ty śmiesz pytać o metryczki z zeszłego?

Naprawdę zastanów się nad swoim postępowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wysłali metryczki. Może złego mejla podałeś i nie doszło.

Nie no bez jajec, ja dostałem metryczkę po 3 miesiącach, po upomnieniu się. Generalnie organizacja średnia na jeża a ogólnie do du..y.

Mail był dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie ma w regulaminie określenia czasowych zobowiązań po stronie organizatorów wg. których każdy kto wysłał swoje piwo na konkurs otrzyma przynajmniej skróconą rubrykę - ja takowej do dzisiaj nie otrzymałem za zeszłoroczną birofilię - możliwe że za bardzo mi się śpieszy i to jeszcze nie pora na takie dokumenty;)

A kiedy roześlecie metryczki z 2013 roku, Drodzy Organizatorzy?

 

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

 

Rok temu mieliśmy do rozesłania 432 metryczki piwa, w tym 112 finałowych. Naturalnym jest, że taka praca nie jest do wykonania przez jedną osobę. Metryczki wysyłają i/lub opracowują sędziowie - najczęściej również piwowarzy domowi. Ja oczywiście już dawno otrzymałem raport od wszystkich, że metryczki zostały rozesłane.

Dlatego w tej sytuacji proszę o kontakt na PW z podaniem imienia i nazwiska oraz kategorii brakującej metryczki, oraz info czy eliminacje czy finał. Sprawdzę kto był za to odpowiedzialny i zbadam sprawę.

 

W tym roku postaramy się załatwić sprawę metryczek do 30 czerwca, jednak weźcie pod uwagę, że cała ta praca to charytatywna działalność kilkunastu kolegów i koleżanek sędziów-piwowarów, a jeżeli w tym roku będzie 500 piw - to będzie 500 metryczek - gigantyczna ilość i nakład pracy społecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że pod znakiem zapytania stoi udział w innych konkursach, gdzie nagrodą jest uwarzenie piwa w browarze. No bo co jeśli się przez przypadek (lub nawet specjalnie) wygra, a GŻ nie wyrazi zgody?

 

EDIT: W sumie to wygrana w Birofilii może skutecznie zamknąć na rok możliwość otwarcia własnego browaru, czy też komercyjnego warzenia na zasadach kontraktowych.

Tak oto Polski Związek Piwowarów Domowych dba o to, żeby zdolny piwowar domowy przypadkiem zbyt dużo sukcesów nie odniósł.

 

PSPD organizuje kilkanaście konkursów, w których każdy zdolny piwowar może wygrać dowolną ilość razy.

Czym innym jest jednak nagroda sponsora, który chce wykorzystać i promować wizerunek danego piwowara. Tegorocznego zapisu z § 11 dotychczas nie było, bo nie było to konieczne. Wszystko zmieniła wygrana Cześka w warszawskim konkursie. Nagle okazało się, że jedna osoba promuje dwa piwa o wielu podobieństwach:

tu Grand Champion - tam Grand Prix

tu premiera 6 grudnia - tam 28 listopada

tu była wcześniej sprzedaż tylko w Almie - tu jest sprzedaż tylko w Almie

tu Czesław - tam Czesław

tu podpis piwowara - tam ten sam podpis piwowara

tu IIPA - tam IPA

Sytuacja mocno niekomfortowa nie tylko dla sponsora, ale również samego piwowara, który nagle wciągnięty zostaje w gierki pomiędzy browarami i przeciąganie liny, którą jest on sam. Nie mówiąc o PSPD, które też nagle jest w środku podjazdowych bitewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uproszczając Twoje słowa oznacza to ni mniej ni więcej, że wyróżnienie GCh zamyka danemu piwowarowi drogę do realizacji najciekawszych nagród w kilku konkursach piwowarskich na przestrzeni całego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 11 regulaminu KPD Birofilia 2014

11. Zwycięzca konkursu, tj. piwowar, którego piwo uzyska głosami Grand Jury najwyższe uznanie spośród wszystkich piw zgłoszonych do konkursu wyraża zgodę na udzielenie licencji na wykorzystanie swojej receptury przez Grupę Żywiec S.A. z siedzibą w Żywcu w celu uwarzenia piwa w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie i wprowadzenia do obrotu jego piwa jako Grand Champion Birofilia 2014 r. sygnowanego jego imieniem, nazwiskiem oraz po podpisem. W związku z powyższym, laureat udziela Grupie Żywiec S.A. zgody na wykorzystanie jego imienia, nazwiska oraz wizerunku w celach reklamowych piwa Grand Champion Birofilia 2014 przez okres 1 roku od dnia ogłoszenia wyników Festiwalu Birofilia i zobowiązuje się do niepodejmowania współpracy w tym okresie z innymi podmiotami gospodarczymi w celu reklamy lub promocji piwa bez uprzedniej zgody Grupy Żywiec.

 

Czyli jak wygrasz birofilię to nie startuj w innych konkursach, bo o zgrozo też możesz wygrać.

 

Plus jak zauważył KościaK:

W sumie to wygrana w Birofilii może skutecznie zamknąć na rok możliwość otwarcia własnego browaru, czy też komercyjnego warzenia na zasadach kontraktowych.

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na warzenie w małym browarze restauracyjnym GŻ wyrazi zgodę, inaczej będzie z grubszą sprawą typu wspomniane Grand Prix.

Edytowane przez Giziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zapytam czemu do tego nie zrobicie programu jakiegoś skoro to taka męka? Macie środki przecież na to, a usprawniło by to konkurs. Wiem też, że ktoś wam proponował zrobienie czegoś takiego ale stwierdziliście, że nie bardzo wam się to podoba. We Wrocławiu pierwszy raz w tym roku, będziemy stosować taki program, i jesteśmy z niego dość zadowoleni, jest kilka poprawek do zrobienia, ale działa bez zarzutu.

 

Mnie też zastanawia dyskusja nad wprowadzeniem punktu, który zabrania obcokrajowcom brać udział w konkursie, bo nie daj boże jakiś węgier czy słowak jeszcze GCh zdobędzie... Ciekawe jak zrobią to w drugą stronę to co co stowarzyszenie powie? Jakoś Agnieszka Ł. mogła na słowacji takiego GCh zdobyć i nikt nie protestował. Dobrze że wtym roku nic takiego nie ma jeszcze.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wygrasz birofilię to nie startuj w innych konkursach, bo o zgrozo też możesz wygrać.

 

Wydaje mi się, że nadinterpretujecie regulamin. Jest w nim o mowa o uprzedniej zgodzie Grupy Żywiec. Tzn. nie zamyka się droga do zwycięstw a jedynie wymagana jest zgoda GŻ na ewentualną promocję w innym browarze. Oczywiście, można zakładać czarny scenariusz, widzieć szklankę w połowię pustą, ale można też inaczej.

 

Poza tym, nie dyskredytujcie GCh, zdobycie tego trofeum to naprawdę spore wyróżnienie i pokonanie sporej konkurencji. Chciałbym mieć ten problem i wygrać jeszcze w innych konkursach.

 

Mnie też zastanawia dyskusja nad wprowadzeniem punktu, który zabrania obcokrajowcom brać udział w konkursie ...

 

Czytałeś regulamin ?

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w tym roku tego nie ma, ale dyskusja była na ten temat. Zresztą pożyjemy zobaczymy. Dobra trzymać się tematu proszę, bo nie chce mi się tego później czyścić co jest niezwiązane z konkursem.

 

Marcin jak nie dostałeś metryczki to do organizatorów napisz. Co do polityki GŻ załóżcie sobie osobny temat albo zobaczcie co piszą na forum PSPD nie dawno była o to kłótnia, ten temat jest o konkursie i zalecam się tego trzymać. A i przypominam, że nikt nikogo nie zmusza do startu w konkursie, nie pasuje ci i nie zgadzasz się z regulaminem to nie startuj i tyle.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wygrasz birofilię to nie startuj w innych konkursach, bo o zgrozo też możesz wygrać.

 

Wydaje mi się, że nadinterpretujecie regulamin. Jest w nim o mowa o uprzedniej zgodzie Grupy Żywiec. Tzn. nie zamyka się droga do zwycięstw a jedynie wymagana jest zgoda GŻ na ewentualną promocję w innym browarze. Oczywiście, można zakładać czarny scenariusz, widzieć szklankę w połowię pustą, ale można też inaczej.

 

Poza tym, nie dyskredytujcie GCh, zdobycie tego trofeum to naprawdę spore wyróżnienie i pokonanie sporej konkurencji. Chciałbym mieć ten problem i wygrać jeszcze w innych konkursach.

 

Pozostaje modlić się by zwycięzca konkursu w Witnicy nie zdobył GCh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.