Skocz do zawartości

2014.06.20-21 XII Konkurs Piw Domowych Birofilia 2014 w Żywcu


lutek

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzą plotki, że organizacja festiwalu jest zagrożona. Ciekawe co z samym konkursem piw domowych. Może ktoś znający szczegóły całego zamieszania mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszędzie sprzeczne informacje, komunikatu brak :) Nie jestem w PSPD więc się nie wypowiadam, ale to co robi GŻ jest trochę nie halo. Szczegóły niech już podają osoby, które wystąpiły z PSPD, albo jego prezes ale to może potrwać, bo on musi uzyskać autoryzację decydentów z Grupy Żywiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie taniej sensacji.

 

Konkurs się na pewno odbędzie. Regulamin będzie wkrótce i na pewno od jego ukazania będzie jeszcze sporo czasu na wysyłkę piw. Zalecam zażyć trochę "piwowarskiej cierpliwości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś secesja w PSPD? O co chodzi?

Ja jeszcze nie zdążyłem się zapisać do PSPD, a już trza się wypisywać ;) .

Ale zapisałem się do TPD "Jedność" w Opalenicy i mam nadzieję, że to dobry kierunek. :okey: :okey:

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszędzie sprzeczne informacje, komunikatu brak :) Nie jestem w PSPD więc się nie wypowiadam, ale to co robi GŻ jest trochę nie halo. Szczegóły niech już podają osoby, które wystąpiły z PSPD, albo jego prezes ale to może potrwać, bo on musi uzyskać autoryzację decydentów z Grupy Żywiec.

Konkurs Piw Domowych jest absolutnie niezagrożony i oczywiście się odbędzie. Festiwal również się odbędzie, choć w jakiej dokładnie formie to najlepiej wie Piwiarnia Żywiecka - jego organizator. Wczoraj ogłoszony został Konkurs Piw Rzemieślniczych pod przewodnictwem Tomka Kopyry. Więc generalnie wszystko jest tak jak było. Pewien problem stanowiły terminy, bo z racji tego, że GŻ radykalnie obniżyło wydatki, my (PSPD) będziemy musieli w większym stopniu zapewnić wkład własny osobowy i finansowy w organizacji konkursu. Na 90% będzie tak: 25 maj zakończenie przyjmowania piw. 14.06 eliminacje i tydzień później finał. Regulamin postaramy się ogłosić jak najszybciej, na razie GŻ zwleka i nie potwierdza fundacji nagród. Poza tym, być może będzie chciał wprowadzić jakiś zapis o wyłączności wizerunku zwycięzcy. Myślę, że w przyszłym tygodniu wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, być może będzie chciała [GŻ - przyp. infam] wprowadzić jakiś zapis o wyłączności wizerunku zwycięzcy. Myślę, że w przyszłym tygodniu wszystko się wyjaśni.

Oby był to zapis dotyczący jedynie wizerunku zwycięzcy. Wyłączność może wyłączyć nie tylko zwycięzcę ale i GŻ. Ale nie snujmy takich czarnych scenariuszy bo po prostu nie mają prawa zaistnieć. Jestem pewien, że jeśli decydenci GŻ poważnie podejdą do tej kwestii (a przecież inaczej być nie może) to piwowar z tytułem GCh nie będzie musiał wybierać mniejszego zła. Spokojnie, nikt sobie nie strzeli w kolano. A jeśli się mylę to zapewne piwowar wybierze właśnie mniejsze zło. Wtedy będzie ktoś kulał.

W tym całym nakręcaniu się zapomnieliśmy o jednym. To dzięki GŻ PSPD ma szansę działania i usamodzielnienia.

 

Odniosę się jeszcze oczywiście do poniższego:

Ja jeszcze nie zdążyłem się zapisać do PSPD, a już trza się wypisywać ;) .

Nie musisz. Kto Ci to powiedział, że musisz, skoro się nie zapisałeś?

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

szkoda że nie ma w regulaminie określenia czasowych zobowiązań po stronie organizatorów wg. których każdy kto wysłał swoje piwo na konkurs otrzyma przynajmniej skróconą rubrykę - ja takowej do dzisiaj nie otrzymałem za zeszłoroczną birofilię - możliwe że za bardzo mi się śpieszy i to jeszcze nie pora na takie dokumenty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Are you guys saying you think they will need the bottles on May 25th and they will first drink them on the 14th? I have an american wheat two weeks in to fermentation and I need to think about how to time my dry hops and bottling. :smilies: The American black ale is already in bottles and delicious. I hope it holds up until then.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś więcej nt. regulaminu, a w szczególności daty zakończenia przyjmowania piw?

 

Już wiadomo. Dziś ukazał się oficjalna informacja. Szczegóły wraz z regulaminem i formularzem w linku:

http://pspd.org.pl/pagesnews/rozpoczynamy-przyjmowanie-piw-do-kpd-zywiec-2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.