Skocz do zawartości

Polecam ten pomysł na kapslownicę młotkową.


Spartan

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kapslownicę młotkową co nie było najgorszym pomysłem. Co prawda przy butelkowaniu zbiły się 3 butelki ale dało mi to do myślenia by przerobić kapslownicę młotkową. Więc zacząłem szukać w internecie, i stworzyłem kapslownicę stołową. Należy przyłożyć do tego "kręciołka" na górze kapslownicę i zakręcać. Polecam położyć na dole deskę by butelka stała prosto. Kręcimy aż do kapsel wsunie się do końca i gotowe!

post-7184-0-51161700-1380475053_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o dziwo szło szybko. A poza tym lepsze dłuższe bawienie się z tym niż popękane butelki od kapslownicy młotkowej ;/ . I w czasie wychodzi podobnie jak z kapslowaniem kapslownicą młotkową. I dużo osób ma to i nie musi konstruować nic tylko przykłada kapslownice młotkową.

Edytowane przez Spartan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kiepskie warunki jak na butelkowanie. Spartan, masz zamiar warzyć duże ilości (Twoje inne posty) więc i butelek mnóstwo. Pomysł jest skopiowany z pras do wina ale spoko, każdy robi co chce. W tamtym roku zbudowałem prasę na gwincie od krzesła biurowego, skok duży, działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dużo osób ma to i nie musi konstruować nic tylko przykłada kapslownice młotkową.

 

I kręci i kręci i kręci ........ :okey::lol:

Raczej kiepskie warunki jak na butelkowanie. Spartan, masz zamiar warzyć duże ilości (Twoje inne posty) więc i butelek mnóstwo. Pomysł jest skopiowany z pras do wina ale spoko, każdy robi co chce. W tamtym roku zbudowałem prasę na gwincie od krzesła biurowego, skok duży, działa ok.

1.No właśnie nie kręci i kręci bo wystarczy ze se uregulujesz na jakim poziomie masz i lekko dokręcasz.

2.Przepraszam bardzo, byłem w piwnicy i sam na to wpadłem bo w internecie znalazłem tylko z lewarkiem a warunki są takie tylko do butelkowania, bo na szybko musiałem robić.

Edytowane przez Spartan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.No właśnie nie kręci i kręci bo wystarczy ze se uregulujesz na jakim poziomie masz i lekko dokręcasz.

 

Tak pod warunkiem że masz jednakowe butelki (bo ja nie mam).

A poza tym czy Ty stawiasz bezpośrednio butelki na tej wąskiej metalowej podstawce ??

Jeśli tak to powodzenia .

Jak będziesz miał ze 100 butelek do zakapslowania za jednym razem to zrozumiesz co miałem na myśli "kręci i kręci".

 

Dobre rozwiązanie to stojak do wiertarki - taki o jakim mówi wyvern .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre rozwiązanie to stojak do wiertarki - taki o jakim mówi wyvern .

Owszem, a lepszym wg mnie jest wykorzystanie przekładni ślimakowej. listwy zębatej.

Robiąc coś od podstaw warto to przemyśleć..

Edytowane przez danielson83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglownica samochodowa!

 

Może mało szczęśliwe zdjęcie :P ale myśl konstrukcyjna do uchwycenia :D Też adaptacja kapslownicy młotkowej.

 

edit: Wiedziałem że gdzieś lepsze zdjęcia dawałem :)

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lepszym wg mnie jest wykorzystanie przekładni ślimakowej.

a możesz coś dokładniej bo mi wyobraźni chyba brakło.

No chyba, że Ty masz na myśli jakąś inną przekładnię ślimakową.

Masz rację, chodziło mi o listwę zębatą, na zasadzie której działa wspomniana maglownica lub znana Grifo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.