Skocz do zawartości

FAH pierwsze zacieranie kilka wątpliwości


waciok

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ma to być Polskie Ale, to ja bym dał Marynkę z tego co masz.

 

Robiłem to piwo dwa tygodnie temu, granulatu dałem ok. 10% mniej. Do tego 50 gr. Saaz na zimno, na 20 litrów. Ciekaw jestem co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dokładnie chce uzyskać ale bym wolał coś sprawdzonego, chmielic na zimno nie chce, jeszcze za wcześnie na to dla mnie ;)

Czy chce polskie ale to nie wiem, chce dobre i łatwe piwo na święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś sprawdzonego, to najlepiej trzymaj się receptury z wiki. Na pewno jest sprawdzona przez wielu tu obecnych :). Z tego co masz daj Marynkę, tylko wcześniej przelicz jej ilość za pomocą proporcji. Na koniec uwzględnij fakt, że szyszek daje się ok. 10% więcej od granulatu. Jeśli będziesz chciał się trzymać receptury, to powinieneś dodać chmielu na zimno. Zapewniam Cię, że nie ma w tym nic trudnego, szczególnie w przypadku granulatu - najłatwiej dać go luzem.

 

Uwzględniając fakt, że Magnum z receptury ma 9% AA, Marynka (przynajmniej moja) ma 8,5% AA, to ilość będzie praktycznie taka sama. Uwzględniając 10% różnicy między szyszką a granulatem, wyjdzie ok. 26 gr, więc myślę, że dla uproszczenia możesz się po prostu trzymać ilości z receptury.

 

P.S. Jak ma być dobre na święta, to należałoby się pośpieszyć. No chyba, że mowa o Wielkanocy ;) .

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będę warzył więc na święta/nowy rok będę próbował ;)

Dzięki za odp. dam marynke tak jak polecasz. Co do chmielenia na zimno to jeszcze zobaczę ale jak już to wolałbym nie dawać luzem bo bym chciał później użyć gestwy a przemywania się boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. dam marynke tak jak polecasz. Co do chmielenia na zimno to jeszcze zobaczę ale jak już to wolałbym nie dawać luzem bo bym chciał później użyć gestwy a przemywania się boję.

A przelanie na cichą fermentację do innego fermentora nie wchodzi u Ciebie w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi jak naj bardziej, teraz sobie uświadomiłem że po burzliwej zbieram gestwe i chmiele na zimno w drugim fermentorze. Zmęczony i zaspany dzisiaj jestem i myślenie się wyłącza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.