Skocz do zawartości

Moje piwne zestawy


Sigman

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami, gdy nakupię sobie dużo różnych ciekawych piw, ustawiam je w rządku i robię zdjęcie. Tak wyszło już kilka takich zestawów, każdy będzie opisany razem z krótką notką do każdego piwa, czy mi smakowało czy nie. Z czasem pewnie będą się pojawiać kolejne. Wiem, kogo to interesuje :D ale zrobię sobie taki spis, żeby samemu mieć co wspominać ;)

 

 

post-5962-0-15881200-1380404313_thumb.jpg

 

Zestaw 1:

 

Oboloń Bile - bardzo dobry witbier, dla mnie sentymentalny, bo pierwszy, jakiego piłem.

Fuller's IPA - całkiem niezłe, ale zupełnie inne, niż np. IPA z Artezana. Bardzo mi za to przypomina moje domowe IPA z pierwszej warki.

Kormoran ciemny - spodziewałem się więcej, bo niby amerykańskie chmiele, ale praktycznie w ogóle ich nie czuć.

Gruit Kopernikowski - jak dla mnie nie bardzo, bo piołunowa goryczka pod koniec jest ciężka w odbiorze.

Pivovaria Radom Pszeniczne - super! Jeden z najlepszych weizenów, jakie piłem. Niestety, gdy kupiłem poraz drugi, było skwaśniałe, tak samo pils.

Manufakturowy Pils z Jabłonowa - bardzo dobre, mocna goryczka, piłem wiele razy.

Oto mata IPA - super!

Black Hope - bardzo super!!!

Viva Hel - bardzo dobre, ale nie zawsze.

 

 

post-5962-0-29899600-1380404350_thumb.jpg

 

Zestaw 2:

 

Vetter - jak dla mnie dobre (haters gonna hate), jest wyraźna goryczka i to mi pasuje. Szkoda, że już go nie produkują.

Zawiercie Jasne Pełne - średnie takie, aczkolwiek można wypić bez żadnych złych myśli.

Manufakturowy Pils - już było

Viva Hel - już było

Rowing Jack - numer jeden ze wszystkich absolutnie! Szczególnie najnowsza warka.

Artezan IPA - bardzo super!

Artezan Pacific Pale Ale - brdzo super również!

Angielskie śniadanie - super również!

Primator 11 - bardzo dobry pils, polecam

Primator Premium - również dobry, ale jak dla mnie 11 lepszy

Opat ziołowy - cóż... kupiłem kilka w promocji po 1,50 bo były przeterminowane lekko. Dziwny smak, w sumie da się pić, ale nie zachwyca. Butelki przynajmniej mam dobre do kapslowania.

 

 

post-5962-0-90520700-1380404385_thumb.jpg

 

Zestaw 3:

 

Podróże Kormorana Witbier - super! Chyba najlepszy wit, jakiego piłem!

Podróże Kormorana AIPA - super również!

Fuller's IPA - już było

Lāčplēsis Dzintara - łotewskie piwo przywiezione z Łotwy. Lager wiedeński. Dobre nawet :)

Ježek - czeskie piwo, które mi nie smakowało, jakieś kwaskowate i mało chmielowe, czuć też posmak metaliczny.

Atak chmielu - super, wiadomo :)

B-DAY - bardzo mi smakowało, kiedy piłem pierwszy i drugi raz, ostatnio niestety diacetyl był dość mocny...

Rowing Jack - było już, wiadomo że super :D

Hey Now - bardzo dobre, ale mogłoby być trochę lepiej dostępne w Lublinie i trochę tańsze

Viva Hel - ta butelka była akurat do wylania, kwaśne, zepsute

 

 

post-5962-0-98189200-1380404410_thumb.jpg

 

Zestaw 4:

 

Magnus - jeszcze według starej receptury, czyli bardzo słodkie, ulepkowe, ale ja tam lubię.

Jagiełło Lager - nowy piwowar, którego zatrudnił pan Jagiełło spisał się dobrze, bo to piwo bardzo mi smakuje. Lekkie i goryczkowe, jak jakiś czeski pils (taki 11)

Primator Stout - bardzo dobry stout! Trzeba będzie powtórzyć.

Svijany Svijansky Baron - jak dla mnie za ciężkie i za bardzo alkoholowe, dość męczące.

Svyturys Hefeweizen - jeszcze czeka na degustację

Browar Zamość, pszeniczne - kwaskowate, cienkie, takie średnie raczej.

Lausitzer Hefeweizen - też jakieś takie cienkie, podobne do tego zamojskiego, może mniej kwaśne, ale nie zachwyca. Paulaner lepszy.

Lubrow, Zachmielacz Trójmiejski - oj porażka... straszny diacetyl i w ogóle nie wiadomo co to jest... jakoś nie czuć tego chmielu...

Jever Pilsener - bardzo dobry, goryczkowy pilsner!

Ce n'est pas IPA - smakuje mi, przypomina koniec świata, tylko że jest lżejsze i słodsze.

Oto mata IPA - już było

EDI Wschowskie Jasne - rok temu było naprawdę super, smakowało jak jakieś dobre IPA, w tym roku niestety diacetyl, w smaku bardzo podobne do zachmielacza...

EDI Wschowskie Ciemne - tutaj smak się nie zmienił, tak samo dobre jak rok temu, w ogóle dziwny smak, żadne piwo tak nie smakuje, ale ja je lubię.

Zawiercie Bursztynowe - bardzo dobry bitter, chętnie wracam do niego.

Mariestads Export - szwedzkie piwo kupione w IKEI, taki lager, ale poprawny, dobry.

 

 

Na koniec jeszcze kolekcja pustych butelek z Pinty. Brakuje otomataipa i senepaipa, bo jeszcze ich nie było, jak robiłem to zdjęcie ;)

 

post-5962-0-01405500-1380404420_thumb.jpg

Edytowane przez Sigman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.