Skocz do zawartości

Gra Planszowa Piwne Imperium


Raczek

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą wpadł mi link z wykop.pl w którym chłopaki proszą o wsparcie finansowe żeby jeszcze w listopadzie móc wydać grę planszową Piwne Imperium.

Za wsparcie oferują od zwykłych podziękowań na stronie przez podkładkę pod piwo z logo Piwnego imperium przez samą grę przedpremierowo a nawet wspólne warzenie piwa z nimi. Myślę że tematyka gry jest świetna i na pewno nie jeden z nas zasiądzie przed nią przy swoim piwku w jesienne wieczory.

Link

Edytowane przez raczek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra wydaje się super, ale jeden bardzo duży minus jak dla mnie - gra dla 2-3 osób. Nie wiem w czym jest problem, bo nie znam mechaniki tej gry, ale jeżeli chodzi o potencjalnych odbiorców i klimat rozgrywki, to celowałbym w 2-4 albo 2-6 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży minus jak dla mnie - gra dla 2-3 osób

są gry tylko dla dwóch osób i nikt nie narzeka :D

 

a tak poważenie, to gra ma potencjał i wydaje się być fajną alternatywą np dla Settlers of Catan. Poza tym ma fajny "sekciarski" klimat. Ja przynajmniej mam zamiar ją kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczestniczyłem w testach tej planszówki w gdańskiej Degustatornii. Naprawdę fajna sprawa. Co do ilości graczy, to można grać parami (2 graczy wspólnie prowadzi jeden browar), co już zwiększa liczbę graczy przy stole no i pomysłów 2 razy więcej :P Myślę, że brodaty w czerwonym uniformie mógłby mi taką gierkę pod choinkę zafundować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł na planszówkę. Być może kupię tą grę mimo, że wolę gry typu RPG.

 

Ciekawie by to wyglądało:

"Gracz: Kupuję Citrę (rzuca k20 na powodzenie misji).

Mistrz Gry: Niestety wypadło ci 7, Citra dotarła, ale śmierdzi starymi, spoconymi skarpetkami, co robisz?..."

Edytowane przez St. Anger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.