Skocz do zawartości

Biblioteka własnych piw


Rekomendowane odpowiedzi

Czy prowadzicie bibliotekę swoich piw? Ja od pierwszej warki odkładam po 2 piwa do nienaruszalnej biblioteki :) Żeby sprawdzić jak smakują za jakiś czas.. tylko nie wiem ile je trzymać.. Czy np. po 5-10 latach będą wypijalne? Ile najdłużej przechowaliście piwo domowe? Jakie wrażenia z degustacji?

 

Ja pierwszego mojego Weizena wypiłem w ciągu miesiąca od butelkowania. Było smaczne :smilies: Zostały 2 butelki w bibliotece i, do niedawna, jedna, którą podarowałem mojej narzeczonej. Niedawno skosztowaliśmy i było PYYYYYSZNE.. O wiele bardziej mi smakowało, niż te wcześniej.. Było wyraźnie mniej słodkie, bardziej wytrawne, o czystym smaku. To wypite wcześniej było trochę słodkie, bardziej było czuć posmaki drożdżowe..

 

Do tej pory uważałem Weizeny za piwa do szybkiego spożycia, ale jak się okazało kilka dobrych tygodni leżakowania wpływa pozytywnie na doznania smakowe :)

 

edit elroy: zmieniłem tytuł na jednoznaczny, tak aby nie kojarzył się z literaturą.

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z członków SCB całyczas posiada butelki Imperial Stouta, którego uwarzył ponad 20 lat temu.

Moje nastarsze piwa miały 3,5 lat. Mocne piwa 21°Blg były fenomenalne po tym czasie. Natomiast 10°Blg były ok, ale według mojego brata miały lekko drożdżowe posmaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej bibliotece piwnicznej stoi jeszcze jedna butelka piwa z pierwszej warki. Ma tak z ponad 4 lata. Pamiętam że było to jakieś jasne, górne piwo z brewkita (pierwsza i ostatnia z brewkita).

 

Co raz mnie korci aby ją otworzyć - ale jakoś się trzymam.

Może dotrzymam do 10-ciu lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkładałem zawsze po 4 butelki z każdej warki. Najstarsze mają 3,5 roku. Niestety zajmuje to zbyt dużo miejsca dlatego zostawiłem na razie po 2 butelki. Te pierwsze z brewkitów nie mają duszy. Jeżeli chodzi o smak to jest różnie. Stają się bardziej wytrawne. Niektóre mają lepszy smak po czasie, ale są też takie, które straciły swój wcześniejszy aromat. Co najważniejsze wszystkie są pijalne. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.