Jump to content

Biblioteka własnych piw


Maryush
 Share

Recommended Posts

Czy prowadzicie bibliotekę swoich piw? Ja od pierwszej warki odkładam po 2 piwa do nienaruszalnej biblioteki :) Żeby sprawdzić jak smakują za jakiś czas.. tylko nie wiem ile je trzymać.. Czy np. po 5-10 latach będą wypijalne? Ile najdłużej przechowaliście piwo domowe? Jakie wrażenia z degustacji?

 

Ja pierwszego mojego Weizena wypiłem w ciągu miesiąca od butelkowania. Było smaczne :smilies: Zostały 2 butelki w bibliotece i, do niedawna, jedna, którą podarowałem mojej narzeczonej. Niedawno skosztowaliśmy i było PYYYYYSZNE.. O wiele bardziej mi smakowało, niż te wcześniej.. Było wyraźnie mniej słodkie, bardziej wytrawne, o czystym smaku. To wypite wcześniej było trochę słodkie, bardziej było czuć posmaki drożdżowe..

 

Do tej pory uważałem Weizeny za piwa do szybkiego spożycia, ale jak się okazało kilka dobrych tygodni leżakowania wpływa pozytywnie na doznania smakowe :)

 

edit elroy: zmieniłem tytuł na jednoznaczny, tak aby nie kojarzył się z literaturą.

Edited by Maryush
Link to comment
Share on other sites

Jeden z członków SCB całyczas posiada butelki Imperial Stouta, którego uwarzył ponad 20 lat temu.

Moje nastarsze piwa miały 3,5 lat. Mocne piwa 21°Blg były fenomenalne po tym czasie. Natomiast 10°Blg były ok, ale według mojego brata miały lekko drożdżowe posmaki.

Link to comment
Share on other sites

W mojej bibliotece piwnicznej stoi jeszcze jedna butelka piwa z pierwszej warki. Ma tak z ponad 4 lata. Pamiętam że było to jakieś jasne, górne piwo z brewkita (pierwsza i ostatnia z brewkita).

 

Co raz mnie korci aby ją otworzyć - ale jakoś się trzymam.

Może dotrzymam do 10-ciu lat?

Link to comment
Share on other sites

Ja odkładałem zawsze po 4 butelki z każdej warki. Najstarsze mają 3,5 roku. Niestety zajmuje to zbyt dużo miejsca dlatego zostawiłem na razie po 2 butelki. Te pierwsze z brewkitów nie mają duszy. Jeżeli chodzi o smak to jest różnie. Stają się bardziej wytrawne. Niektóre mają lepszy smak po czasie, ale są też takie, które straciły swój wcześniejszy aromat. Co najważniejsze wszystkie są pijalne. JK

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.