Skocz do zawartości

Powitał z Golubia-Dobrzynia


termos

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Czytam forum od ponad 2 miesięcy i chciałem wreszcie się przywitać. Mam za sobą 1 warke Coopers Pilsener (na cukrze) i jak na mój skromny gust wyszła całkiem, całkiem. Postanowiłem zrobić krok do przodu i spróbować sam zacierać. Przeczytałem mase postów, obejrzałem kilka filmów m.in. warzenie z Kopyrem i wydaje mi się iz wiem wszystko :) . Jest tylko jeden jeden problem nie wiem jakiego piwka chciałbym się napić :lol: . W mojej małej mieścinie brak porządnego sklepu z piwkiem, jedyne co udało mi sie kupić to jakiś koźlak oraz Amber przeniczne. Koźlak mi nie smakował, dla mnie to typowe słodkie Karmi tyle że z alkoholem, natomiast pszenicznego nie dało się pić - koszmar.

Na chwile obecna w grę wchodzą piwa górnej fermentacji póki temperatura w piwnicy nie spadnie, dzisiaj dokonałem pomiaru 19,5 st. Myślałem nad Pale ALe (lecz obawiam się karmelu) oraz Kolsch, a może English Bitter,Octoberfest... co polecicie dla typowego konsumenta?

 

pozdro

Edytowane przez termos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, szczerze mówiąc nie brałem "Polskie Ale" pod uwagę ponieważ chciałem zakupić gotowy zestaw surowców,w wielu przepisach nie ma podanych zawartości alfakwasów i nie wiem jak chmielić. Podzieliłbyś się sprawdzoną recepturą?

Edytowane przez termos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja podobnie jak kolega wyżej Polecam Polskie Ale (link) lub Full Aroma Hops (link) z tym że ja FAH nie chmieliłem na zimno.

Jak byś miał ochotę możesz w grudniu podskoczyć do Torunia na trzecią edycje TZPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, moja pierwsza warka http://www.piwo.org/topic/10286-anty-browar/?do=findComment&comment=216187 piwo bardzo smaczne ;-)

Ja nie lubię goryczki więc dziś zmniejszył bym ilość Sybilli do 15g, i lubelski dałbym później, 5-10 minut przed końcem gotowania. Dla takiego piwosza jak ja to wystarczy jak goryczka sięgnie 15 IBU- Można to w arkuszach wyliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla takiego piwosza jak ja to wystarczy jak goryczka sięgnie 15 IBU- Można to w arkuszach wyliczyć.

Też na początku wolałem mało chmielone piwa, jednak smak zmienia się wraz z upływem warek :) Teraz bardziej mi smakują te "lepiej" nachmielone, może niekoniecznie "przechmielone" (pewnie się zaraz rzucą że nie ma takiego piwa:)) ale z biegiem czasu doceniam bardziej smak chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.