Jump to content

Imprezy, Spotkania Piwowarów 2014


Undeath
 Share

Recommended Posts

Chciałbym tu prowadzić informacje o imprezach, spotkaniach i zjazdach piwowarów, tak jak w poprzednim roku, z tym że chciałbym umieszczać małą informację o danej imprezie/spotkaniu, oraz linki do oficjalnych stron/fanpagów/blogów o danej imprezie, tak żeby mieć pełen pogląd co możemy tam znaleźć. Organizatorów nowych imprez proszę o wiadomość na PW (z datą, miejscem i krótką informacją) aby mógł systematycznie, w miarę ukazywania się nowych informacji dopisywać je do listy oraz kalendarza. Myślę że od listopada będą spływać już informacje o imprezach na początku roku. Wszelki uwagi i zastrzeżenia prosiłbym wpisywać do tematu tutaj, tak aby nie zaśmiecać i było tu wszystko przejrzyście!

 

IMPREZY I SPOTKANIA PIWOWARÓW 2014

 

STYCZEŃ:

 

Obecnie brak imprez.

 

 

 

LUTY:

 

Obecnie brak imprez.

 

 

 

MARZEC:

 

IX Spotkania Piwowarów w Zielonej Górze i I Konkurs Piw Domowych 8.03.2014

 

 

Miło mi poinformować, że tegoroczne "IX Spotkania Piwowarów w Zielonej Górze" odbędzie się tradycyjnie w sali klubowej Browaru Restauracyjnego HAUST. Tym razem 8. marca 2014. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 i będzie miało standardowy przebieg. Nowością będzie I Konkurs Piw Domowych, który odbędzie się tego samego dnia - wyniki zostaną ogłoszone podczas spotkania. Konkurs odbędzie się w jednej kategorii American Brown Ale (wg BJCP kategoria 10C ), a zwycięzca będzie miał możliwość uwarzenia zwycięskiego piwa wg własnej receptury w browarze Haust. Szczegóły organizacyjne spotkania pojawią się pod koniec lutego.

 

KWIECIEŃ:

 

Obecnie brak imprez.

 

 

 

MAJ:

 

2014.05.?? V FESTIWAL DOBREGO PIWA WE WROCŁAWIU

 

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to wydarzenie niezwykłe, które powstało z pasji i zamiłowania do tego trunku oraz potrzeby dzielenia się dobrym smakiem – nie tylko piwa, ale również potraw, które wytwarzane według tradycyjnych receptur nie pozwalają zapomnieć o wspólnym, polsko-czesko-niemieckim dziedzictwie. Obecnie Wrocławski Festiwal jest jedyną imprezą w Polsce, która na tak dużą skalę promuje oryginalne i niepowtarzalne smaki piwa warzonego przez średnie i małe browary. Tylko we Wrocławiu, podczas majowego weekendu można skosztować kilkuset różnorodnych smaków piwa produkowanego przez lokalne browary z Polski, Czech, Niemiec czy Belgii. Wśród wielu jego gatunków znajdziemy portery bałtyckie, piwa pszeniczne, tradycyjne pilznery, aromatyczne, mocno chmielone piwa górnej fermentacji, różnorodne piwa aromatyzowane – np. miodowe, jak i wiele innych. Podczas Festiwalu można też nauczyć się warzyć piwo, biorąc udział w X Wrocławskich Warsztatach Piwowarskich, lub doszlifować wiedzę piwowarską podczas wykładów odbywających się w ramach Warsztatów. Imprezie towarzyszą wystawy tematyczne, pokazy kulinarne i degustacje. Ponadto w programie Festiwalu oprócz propozycji związanych z piwem znajdują się: jarmark produktów ekologicznych, koncerty rockowe i folkowe, konkursy z nagrodami oraz atrakcje dla najmłodszych.

 

Strona na facebooku: https://www.facebook...egopiwa?fref=ts

Temat na Forum: jeszcze brak ;)

 

XI WROCŁAWSKIE WARSZTATY PIWOWARSKIE przy Festiwalu Dobrego Piwa

 

Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie to impreza z dziesięcioletnią już tradycją, dobrze znana wśród polskich piwowarów domowych, jak również przez piwowarów z innych krajów oraz smakoszy dobrego piwa, którzy go samodzielnie nie warzą. Dzięki lokalizacji Warsztatów, jaką od 2010 roku stał się Zamek w Leśnicy wrocławskiej, mieliśmy możliwość rozszerzyć piwną tematykę o Festiwal Dobrego Piwa, któremu dedykowana jest niniejsza strona. O Warsztatach dowiemy się więcej na stronie www.wrowar.pl, specjalnie stworzonej dla stałych uczestników, tych, którzy przybędą po raz pierwszy oraz tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali. Zapraszamy!

 

CZERWIEC:

 

2014.06.?? FESTIWAL BIROFILIA ŻYWIEC 2014

 

Festiwal Birofilia to największy festiwal miłośników piwa w Polsce, którego nie trzeba zbytnio przedstawiać jest to "Mekka" dla piwowarów. Obfituje w wiele atrakcji, m.in. największą w Europie Giełdę Kolekcjonerską, szeroki wybór piw do degustacji w Alei Piw Świata i liczne konkursy, wśród których najbardziej znanym jest Konkurs Piw Domowych Birofilia, podczas którego spośród zwycięskich piw z każdej kategorii, wybierany jest Grand Champion Birofilia – piwo najlepsze z najlepszych. Wyjątkowa atmosfera Festiwalu przyciąga co roku wielu gości zarówno z Polski, jak i z całego świata.

 

Strona na facebooku: https://www.facebook...stiwalBirofilia

Temat na Forum: http://www.piwo.org/...a-2014-w-zywcu/

 

LIPIEC:

 

Obecnie brak imprez.

 

 

 

SIERPIEŃ:

 

2014.08.8-10 III Zlot Piwowarów Domowych i Rzemieślniczych w Dolinie Baryczy

 

Festiwale festiwalami, konkursy konkursami ale trzeba w końcu odpocząć z dala od zgiełku. W ciszy i pięknych okolicznościach. Zapraszam w drugi weekend sierpnia na III zlot piwowarów w Dolinie Baryczy. Zaczynamy w piątek wieczorkiem zapoznawczym w Famie. Lokal posiada 12 kranów więc coś tam zawsze fajnego jest. Oczywiście bez szaleństw, bo w sobotę rano wyruszamy na aktywny wypoczynek. Tak jak w tamtym roku są dwie opcje: spływ kajakowy i wycieczka rowerowa. Po wycieczkach chwila przerwy na odświeżenie się i przebranie. Po czym za pomocą autobusu udajemy się do tancbudy koło Browaru Nepomucen w Szkaradowie. Serwowany będzie wyśmienite potrawy m.in. pörkölt z karpia oraz inne smakołyki: słynny już smalec, kaszaneczka itd. Popijamy oczywiście swoim piwem. Więcej informacji w okolicach czerwca.

 

WRZESIEŃ:

 

Obecnie brak imprez.

 

 

 

PAŹDZIERNIK:

 

Obecnie brak imprez.

 

 

LISTOPAD:

 

Obecnie brak imprez.

 

 

 

GRUDZIEŃ:

 

Obecnie brak imprez.

Edited by Undeath
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.