Skocz do zawartości

Jakie jest piwo domowe?


Spartan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uwarzyłem 1 warkę lecz mi nie wyszła, teraz mi się udało, ale mam pytanie. Piwo mi smakuje , jest mocno słodowe, lecz dla moich znajomych za bardzo, czy większość piw jest tak wyczuwalna? Wiem że oni są przyzwyczajeni do piw koncernowych, które są bardziej "rozcieńczone" ale myślę czy nie zrobić piwa "przystosowanego" dla znajomych. (Robiłem piwo jasno brązowe, może jak bym zrobił złociste to było by mniej słodowe?). Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełen skład, schemat warzenia, temperaturę fermentacji, gęstość początkową, końcową itd.

 

Piwo domowe jest pyszne, odpowiadając na pytanie w tytule wątku.

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie sens ,gdzie logika? niech przychodzą ze swoim jak im twoje nie smakuje ,albo kup puchę WES piwo jasne 1kg cukru i ze 25L wody i masz prawie koncerniaka

dziwny opis piw

Robiłem piwo jasno brązowe, może jak bym zrobił złociste to było by mniej słodowe

słodowość nie jest raczej uzależniona od barwy,a od odfermentowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż powiem szczerze, że jestem pełen podziwu dla kolegi Spartana i dla jego prób zrobienia wszystkiego od podstaw - od słodowania począwszy, przez uprawę chmielu itd - zastanawiam się czy na początek nie byłoby lepiej zrobić piwo z jakiegoś konkretnego przepisu kupując słody, chmiel itd.

Wtedy przynajmniej masz jakieś odniesienie - wiesz już jak będzie smakowało domowe Pale Ale, Pils, czy co tam postanowisz zrobić (nie zdziwiłbym się, gdyby takie piwo już twoim znajomym smakowało). A kiedy już się nabierze jakiegoś doświadczenia w tym, to dopiero się bawić w wymyślanie piwa na nowo.

Nie wiem - mi się tak wydaje, ale ja to świeżak jestem i się nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Nie ma jednej właściwej drogi. Jak ktoś chce eksperymentować od początku to niech to robi.

Tylko trzeba z głową i zanim się ułoży swój przepis to czytać, czytać, czytać. Co wniesie dany składnik, ile użyć itp.

 

Spartan jak chcesz bardziej wytrawne piwo to część słodu zastąp cukrem. Tylko jak pisałem wyżej, rozsądek przede wszystkim!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za bardzo miłe rady. Macie racje, że robię wszystko od podstaw . Niestety w moim mieście nie ma sklepów z niekoncernowymi piwami i puki co, moim porównaniem są właśnie one. Moje pierwsze piwko zachęciło mnie do robienia następnych ;) . Nie ważne co sądzą znajomi ważne, że mi smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartan, kup 5kg pilzneńskiego, 200gr jakiegoś dodatku(słodu, niesłodka), drożdże do wyboru us04, s05, danstar nottingham, mangrofy np M-10 i uwarz Polskie Ale, chmiel Marynka i Lubelski, gęstość 12~14 blg. Moje jest na us04 i własnym chmielu oraz 200gr jęczmienia, pijalne, mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Nie ma jednej właściwej drogi. Jak ktoś chce eksperymentować od początku to niech to robi.

Tylko trzeba z głową i zanim się ułoży swój przepis to czytać, czytać, czytać. Co wniesie dany składnik, ile użyć itp.

 

Spartan jak chcesz bardziej wytrawne piwo to część słodu zastąp cukrem. Tylko jak pisałem wyżej, rozsądek przede wszystkim!!!

 

Biniu żeby eksperymentować nie wystarczy samo czytanie. Trzeba mieć jeszcze trochę praktyki bo bez niej to przez przypadek w drodze eksperymentu można jeszcze jakąś bombę stworzyć albo inną truciznę.

Ja koledze Spartanowi mogę jedynie doradzić by postępował jak każdy początkujący piwowar, czyli zaczynał od rzeczy łatwych a stopniowo zgłębiając wiedzę próbował rzeczy nowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co sądzą znajomi ważne, że mi smakuje.

 

Miałem podobną sytuację. Uwędziłem szynkę na święta we własnej wędzarni. Część znajomych stwierdziła że im śmierdzi.

Uwarzyłem dwie warki, wypiłem je sam.

Nie przejmuję się tym wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.