Skocz do zawartości

Co lepsze?


Spartan

Rekomendowane odpowiedzi

Richard Lehr - Domowe warzenie piwa.

"Słodowanie (...) jest skomplikowane i pracochłonne. Należy się liczyć także z tym, że z wykonanego samodzielnie słodu uzyskamy piwo, którego jakość będzie pozostawiać wiele do życzenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku słodowałem małe ilości na płótnie, lekko zwilżając ziarno, lecz nie wszystkie ziarna kiełkowały i trwało to około 4 dni. Spróbowałem w większej ilości wsypać do wiadra i lekko skropić wodą (w ciemnym miejscu).Ku mojemu zdziwieniu po 1 dniu kiełki miały już około 2 cm. Tylko trzeba uważać bu na dnie wiadra nie zebrało się dużo wody bo ziarna "z kwaśnieją".

Edytowane przez Spartan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość? Prawie żaden piwowar nie słoduje. Ja parę razy próbowałem modyfikować słód, ale zamiast oczekiwanego karmelowego wyszło coś podobnego do Biscuit. Myślę, że podobnie będzie wychodząc z ziarna - coś dostaniesz, ale będzie dość dalekie od porządnego pilzneńskiego... Poza tym, wydaje się że oszczędność wynikająca z samodzielnego przygotowania słodów jest znikoma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę, na początku piwowarstwa, słodowałem - odsyłam do sznurków ze stopki - ale teraz stwierdzam, że to nieopłacalne, bo za dużo czynników zmiennych od jakości surowca do słodowania zaczynając.. Fajna przygoda, ale obecnie, przy takim dostępie do słodów wszelakich, bez perspektyw.

Piwa wyszły dobre, ale na komercyjnych słodach miałem lepsze.. może wzrost formy piwowara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Swiaderny.

 

Osobiście nie mam zamiaru na stałe przechodzić na własne słodowanie, bo zbyt warunków do tego nie mam, ale po głowie chodzi mi pewien eksperyment i chcę się najpierw do niego dobrze teoretycznie przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.