Skocz do zawartości

Browar Śląski Emigrant, Ryżowa IPA 16,5 Blg


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor bardzo jasny, słomkowy, klarowne

Piana biała, oblepia szkło, opada do kożuszka

Zapach dość dziwny, siarkowa nuta pomieszana z delikatnym aromatem amerykańskich chmieli

W smaku lekkie, przyjemne, wyraźna goryczka ale miła i niepozostająca

Wysycenie idealne

 

Ciekawe piwo, świetnie zbalansowany chmiel, jedynie co mi przeszkadzało to ta dziwna nuta w aromacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie piję sobie to piwo. Jestem pod wrażeniem, zważywszy na fakt, że jak na IPA to jest już stare :P

Ale konkrety:

Kolor: Bardzo jasny słomkowy, klarowne,pomimo trzymania w niskiej temperaturze.

Piana:Grubo pęcherzykowa, szybko znika.

Aromat:Pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło do głowy, to białe wino. Po lepszym wwąchaniu się, wyczułem brzoskwinie, a gdy się ogrzało czuć delikatną nutę alkoholową.

Smak:Na początku znowu skojarzenie z białym winem. Brzoskwinie również się trafiły, jak w zapachu (na pewno nie czuć majeranku ;)). Wytrawne i bardzo dobrze. Na finiszu czuć delikatną słodowość. Po przełknięciu czuć rozgrzewanie w przełyku. Goryczka niska, dla mnie prawie niewyczuwalna.

Wysycenie: W porządku, nie za wysokie, nie za niskie, pasuje.

Uwagi:Zważywszy na fakt, że piwo już trochę w butelkach sobie posiedziało, to i tak jest nieźle. Gdyby nie jego moc, było by świetne na lato, najlepiej do spożycia przy grillu. Swoją drogą zimą też nieźle wchodzi ;) A! I absolutnie nie jest przechmielone ;)

Dzięki! I Twoje zdrowie :beer:

 

PS. Wybaczcie jakość zdjęcia. Zrobione kalkulatorem.

post-6322-0-61151500-1389217100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ładny, słomkowy kolor, klarowne

Piana wysoka, ale szybko opadająca

Zapach lekkie owoce, cytrusy (mogę się mylić, bo mam lekki katar ;) )

W smaku pierwsze skojarzenie z czymś słodkim, ale zaraz potem daje o sobie znać ryżowa wytrawność. Brakuje mi tu bardziej uderzającej i dłuższej goryczki.

Piwo według mnie bardzo pyszne, ze szklanki znikło bardzo szybko, lecz mam wrażenie, że dodanie więcej chmielu mogłoby dać nieco lepszy efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.