Skocz do zawartości

sito do filtracji IKEA


ekotechnika

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to ma służyć do filtracji osadów gorących, to ja mam lepszy sposób, który stosuję.

Dwie takie siatki zwinięte w rulon, na końcach zasklepiony, a w środku przymocowany do kranika (oczywiście od wewnątrz). Sprawdza się idealnie.

http://allegro.pl/si...3555146907.html

 

Ma służyć do filtracji i wysładzania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma służyć do filtracji osadów gorących, to ja mam lepszy sposób, który stosuję.

Dwie takie siatki zwinięte w rulon, na końcach zasklepiony, a w środku przymocowany do kranika (oczywiście od wewnątrz). Sprawdza się idealnie.

http://allegro.pl/si...3555146907.html

Czy to takie coś co się na anglojęzycznych forach nazywa się bazooka screen? Możesz wrzucić zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mosiądz po kontakcie z brzeczką jest trujący? Niby jest stosowany w instalacjach do wody, ale podczas gotowania i w środowisku brzeczki kto go tam wie, co tam się wydziela.

Akurat mam takiego kolanko jak na zdjęciu i zastanawiam się, czy kupować ze stali nierdzewnej czy użyć tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele filtrowałem i wysładzałem przez to sito. Wszystko super ale pod naporem ~6Kg słodów przegięło się i przestawiło na bok, tak że cześć dolegała samego dna a druga część była dużo wyżej. Ogólnie przepływ był tak szybki że nie nadążałem zagotowywać kolejnej partii wody do uzupełnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z oplotu do wysładzania a potem do tego samego pojemnika ustawionego wyżej transferuje gorącą brzeczkę a z niego grawitacyjnie przez wymiennik ciepła do fermentatora. (i obyło się bez przecinka :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mosiądz po kontakcie z brzeczką jest trujący? Niby jest stosowany w instalacjach do wody, ale podczas gotowania i w środowisku brzeczki kto go tam wie, co tam się wydziela.

 

Przesyłam link na temat stosowania mosiądzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dzień Dobry wszystkim przed pierwszym wpisem :)

 

Ja to sito z Ikea z powodzeniem stosuje przy zlewaniu piwa do fermentora z kranikiem (i roztworem glukozy w środku) przed rozlewem do butelek. Dobrze zatrzymuje osady chmielu dodanego na zimno (na cichą). Jedyna niedogodność to taka, że trzeba sito podnieść wyżej, gdy poziom piwa się podniesie do poziomu sita (ok. 12 cm od dna). Ale ma na środku uchwyt, więc w sumie problemu nie ma.

 

Zig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można najzwyczajniej domontować 3/4 haczyków i zawiesić sitka na krawędziach fermentatora? Haczyki dobrać tak by sitko wisiało 5cm nad otworem i pomału przelewać schłodzoną brzeczkę do fermentatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.