Skocz do zawartości

sito do filtracji IKEA


ekotechnika

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się to sito.

Można by na spód dać płaskowniki z blachy grubości np. #1,5, poustawiane na krzyż (muszą mieć nacięcia - podobnie jak się oddziela bombki chionkowe). Do tego porobić nawet nacięcia w nich od spodu i filtrator "jak ta lala".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli blokuje się 12 cm nad dnem, to jak tego używasz, bo chyba czegoś nie rozumiem. Wlewasz na to brzeczkę z chmielem, a potem wyciągasz? Jeżeli tak, to pewnie część chmielu ucieka bokiem w trakcie wyciągania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli blokuje się 12 cm nad dnem, to jak tego używasz

Nie no ma kranik pod spodem - przecież pisał że to do filtracji chmielin po warzeniu.

 

Wychodzi na to że gotuje chińczyka z Ikei przez pełne 60'? Nie odważyłbym się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie starą kadź filtracyjną ? Sito jest włożone do kadzi i brzeczka spływa dołem.

 

 

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Kadz_filtracyjna_-_wklad&przedm=887545&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F165992%2F183123&sortuj=kod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli blokuje się 12 cm nad dnem, to jak tego używasz

Nie no ma kranik pod spodem - przecież pisał że to do filtracji chmielin po warzeniu.

 

Wychodzi na to że gotuje chińczyka z Ikei przez pełne 60'? Nie odważyłbym się...

Nie no, kadź jest założona na wiaderku, więc jej nie gotuje. Popraw mnie jeżeli się mylę, ale wygląda to chyba tak: kończysz gotować, chłodzisz w garze a następnie przelewasz zimną brzeczkę do wiaderka z założonym sitem. Z tego wiaderka kranikiem spuszczasz brzeczkę do fermentatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli blokuje się 12 cm nad dnem, to jak tego używasz

Nie no ma kranik pod spodem - przecież pisał że to do filtracji chmielin po warzeniu.

 

Wychodzi na to że gotuje chińczyka z Ikei przez pełne 60'? Nie odważyłbym się...

Nie no, kadź jest założona na wiaderku, więc jej nie gotuje. Popraw mnie jeżeli się mylę, ale wygląda to chyba tak: kończysz gotować, chłodzisz w garze a następnie przelewasz zimną brzeczkę do wiaderka z założonym sitem. Z tego wiaderka kranikiem spuszczasz brzeczkę do fermentatora?

 

A to nie lepszy w takim przypadku whirpool? Po co kombinować i zatrudniać kolejne sprzęty które trzeba dezynfekować, skoro są łatwiejsze sposoby. A jako fałszywe dno do fermentora to 12 cm nad dnem, trochę za wysoko do trzymania młóta na tym, w końcu to to minimum 8-12 kg miałoby się na tym opierać. Działało by to wtedy też bardziej jako torba do wysładzania, więc efekty gorsze niż oplot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepszy w takim przypadku whirpool? Po co kombinować i zatrudniać kolejne sprzęty które trzeba dezynfekować, skoro są łatwiejsze sposoby.

A to wężyka do dekantacji nie trzeba dezynfekować? Jako fałszywe dno podczas filtracji zacieru na pewno się nie nada - zbyt wątla konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka z nierdzewki , obręcz nie wiadomo. Dezynfekcja rurki to chyba mniejszy kłopot niż tego całego sita. Może gdyby kolega opisał w miarę dokładnie jak tego używa , to nie trzeba byłoby się domyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu kumać? Myjesz i dezynfekujesz to sito, wkładasz do wiadra z kranikiem, wlewasz tam gorącą brzeczkę, chmieliny zostają na sicie i część gorących osadów, kranikiem transportujesz do chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacje, chmieliny mogą się schłodzić w brzeczce, po co marnować aromat. Potem dalej jak kolega Undeath napisał. Czasami przydatna jest dodatkowa filtracja wstępna nad rurką lub oplotem, ma coś leżeć, i tyle. Osobiście z pełnym skutkiem przeprowadziłem test słomy na oplocie lub rurce-nie pamiętam, niesłodków i pszenicy było sporo, słoma działała idealnie a piwa już nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli to ma służyć do filtracji osadów gorących, to ja mam lepszy sposób, który stosuję.

Dwie takie siatki zwinięte w rulon, na końcach zasklepiony, a w środku przymocowany do kranika (oczywiście od wewnątrz). Sprawdza się idealnie.

http://allegro.pl/si...3555146907.html

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.