Skocz do zawartości

skład brew kita


pampi

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc witam serdecznie!

 

Jaki jest dokładnie skład brew kita?

 

Robię pierwsze piwo copers lager i napisane jest ze można je przechowywać do 2 lat. Piwo nie jest pasteryzowane więc dlaczego tak długo?

 

Do refermentacji dodajemy cukier lub glukoze w celu nagazowania piwa czy ma to jeszcze jakiś inny cel?

 

Jak powstaje gazowane piwo w koncertach? Przez dodanie CO2?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zazwyczaj ekstrakt słodowy + ekstrakt chmielowy

2) Bo jak dobrze zrobisz (bez infekcji), to się nie zepsuje. Ale smak będzie się zmieniać - a w przypadku takiego coopersa, po takim okresia, niestety na niekorzyść. Więc nie nastawiaj się na kilkuletnie leżakowanie.

3) W celu nagazowania

4) Poprzez sztuczne nasycenie CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze brewkit nie jest piwem. Jest półproduktem do wyrobu piwa. Jego głównym składnikiem jest ekstrakt słodowy złożony z mieszaniny cukrów prostych: glukozy, fruktozy, maltozy. Tego typu surowce nie ulegają zepsuciu w czasie w takim stopniu jak inne produkty spożywcze. Cukier jest właściwie dobrym konserwantem. Bez dostępu do powietrza i z zachowaniem reżimu temperaturowego można taki produkt przetrzymywać bardzo długo. Sam otworzyłem niedawno ekstrakt słodowy barwiący sprzed 5 lat. Termin, który widzisz na puszce jest uwarunkowany wymogiem prawa dotyczącym terminu ważności produktów spożywczych. Jest tylko punktem odniesienia (dla mnie, przynajmniej).

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.