Skocz do zawartości

Arkusz Excela do szacowania °Blg ze składników fermentowalnych


copytko

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam nic odkrywczego, czego nie możnaby znaleźć w BeerSmith, BrewTarget lub innych popularnych programach. Celem akrusza było rozwikłanie tajemnicy - czemu oba wcześniej wymienione programy liczą OG inaczej i który z nich jest bliżej prawdy.

 

Używając stosunkowo prostych formuł i starając się jak najmniej zaokrąglać otrzymałem wyniki bliźniacze z BeerSmithem. :) Nie wiem, czy komuś się to przyda, ale wrzucę do analizy. Mile widziane komentarze. :)

plato obliczenia 1.1.xls

Edytowane przez copytko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane mają służyć jako przykład. Jednostkowe stężenie cukrów wyliczane jest na podstawie 2ch typów danych - dotyczących bezpośrednio brzeczki oraz dotyczących słodów. Do grupy tych pierwszych zalicza się spodziewaną objętość brzeczki (często warzy się 20 l warki) i spodziewaną wydajność zacierania (przeważnie około 70 %). Parametry dotyczące słodu to jego masa dodana do wody oraz ekstraktywność (zależy od rodzaju słodu). Na podstawie tych danych wyliczane jest jednostkowe stężenie cukrów uzyskanych dzięki zacieraniu danego składnika, co określone jest odpowiednią formułą w każdej komórce. :)

 

Właśnie zobaczyłem także, że Excel w niektórych wersjach po prostu nie wyświetla nic tam, gdzie powinny być wyniki obliczeń w kolumnie G, poprawiłem to w wersji 1.1 i wrzuciłem do pierwszego posta.

Edytowane przez copytko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.