Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Szczecin - Elysium


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Coffee APA, Kordas

 

Wygląd: pomarańczowe, mętne, piana średniopęcherzykowa, biała, obfita i dość trwała, oblepiająca

 

Aromat: na pierwszym planie kawa - świeże ziarna, jak ze świeżo otwartej paczki, trochę też "zielonych" aromatów jak w cold brew. Zaraz za kawą wyraźny chmielowy aromat o cytrusowym charakterze. W tle nieco estrów (truskawki, landrynki) ładnie uzupełniających bukiet. Jest też mdła nuta, ale ciężko jest mi ocenić czy to od kawy czy delikatny 

aldehyd.

 

Smak: sporo chmielu i owoców, nieco mniej kawy; dość wyraźnie alkoholowy i kwaskowaty finisz

 

Goryczka: średnio-wysoka, chmielowa, ale też nieco alkoholowa.

 

Odczucie w ustach: umiarkowanie wysycone, wytrawne, nawet nieco wodniste; wyraźnie rozgrzewające, 

 

Wrażenie ogólne: Na plus wyraźny i miły aromat kawy i chmielu. Na minus zbyt mocno zaznaczony alkohol. Brakuje mi tutaj też harmonii

 pomiędzy kawą a chmielem, ale to już chyba taki styl ;)

Edytowane przez bimbelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coffee APA, Kordas

 

Wygląd: pomarańczowe, mętne, piana średniopęcherzykowa, biała, obfita i dość trwała, oblepiająca

 

Aromat: na pierwszym planie kawa - świeże ziarna, jak ze świeżo otwartej paczki, trochę też "zielonych" aromatów jak w cold brew. Zaraz za kawą wyraźny chmielowy aromat o cytrusowym charakterze. W tle nieco estrów (truskawki, landrynki) ładnie uzupełniających bukiet. Jest też mdła nuta, ale ciężko jest mi ocenić czy to od kawy czy delikatny 

aldehyd.

 

Smak: sporo chmielu i owoców, nieco mniej kawy; dość wyraźnie alkoholowy i kwaskowaty finisz

 

Goryczka: średnio-wysoka, chmielowa, ale też nieco alkoholowa.

 

Odczucie w ustach: umiarkowanie wysycone, wytrawne, nawet nieco wodniste; wyraźnie rozgrzewające, 

 

Wrażenie ogólne: Na plus wyraźny i miły aromat kawy i chmielu. Na minus zbyt mocno zaznaczony alkohol. Brakuje mi tutaj też harmonii

 pomiędzy kawą a chmielem, ale to już chyba taki styl ;)

Dzięki za "fidbek", po metryczce z Warszawy z chęcią chciałem się upewnić co do odczuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Flanders Brown Ale - Marcin Stefaniak

Nie piłem wcześniej piw w tym stylu, więc materiału do porównania nie mam, ale podobało się :)

Aromat trochę, winny, owocowy. W smaku kwaskowate, winne, wiśniowe, bardzo dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black IPA, Piotr Dowlasz

 

Wygląd: czarne, lekko prześwitujące, piana beżowa, drobna, obfita i trwała

 

Aromat: na pierwszym planie żywiczny chmiel, dalej nuty ciemne - prażony słonecznik, gorzka czekolada, wanilia; lekko alkoholowe

 

Smak: akcenty palone wymieszane z chmielem, choć chmiel tutaj bardziej owocowy niż żywiczny

 

Goryczka: mocna krótka goryczka chmielowa, podbita palnością, która pozostaje nieco na języku

 

Odczucie w ustach: średnia pełnia, umiarkowane wysycenie, fajna aksamitna faktura, lekko rozgrzewa

Wrażenie ogólne: piwo udane, smaczne, bez wad technicznych. Dobrze udało się uchwycić chmielowy charakter, gdy nuty "ciemne" pozostają na drugim planie. No może lekko alkoholowe, ale przy tym balingu można wybaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem:

nieoznaczone piwo z CMS na kapslu (Ciekawe czy to C to chocolate, czy chili),

Chili milk stout i weizen - P. Dowlasz,

Earl Grey IPA - Browar Akacja,

Zostawiłem:
Lichtenhainer, Belgian Golden Strong Ale, Chili RIS, Weizen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczoch z Browaru XEZ

 

Po odkapslowaniu 1/3 piwa uciekła do zlewu. Piwo ciemne nie przejrzyste, ładna beżowa piana w aromacie paloność, kardamon, kawa. W smaku natomiast kawa, kardamon i rumianek który dość mocno osiada na języku. Ogólnie fajne piwo z dodatkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Dowlasz - Chili Milk Stout

 

Piwo trochę przechłodziłem,

 

Piwo lekko nagazowane, więc pianę trudno wymusić, jednak zostaje wzorek na tafli piwa, a to co zostaje lekko zdobi szkło.

Aromat - kawa zbożowa, z lekką nutą czekolady. Kojarzy mi się z aromatem, jaki czuję gdy zacieram piwo z dodatkiem jasnego słodu czekoladowego. Nie jestem pewien, czy w aromacie jest lekki rozpuszczalnik, czy to mieszanka zapachu piwa i mydła, którym jakieś 30minut temu myłem ręce, ale stawiam na to drugie.

Piwo jednocześnie lekkie, jak i słodkie, trochę wodniste w smaku, zakładam że powodem będzie pewnie niski ekstrakt uzyskany ze słodów + duży dodatek laktozy.

Chili lekko wyczuwalne w smaku, coś tam  chyba na języku delikatnie drapie, za to w gardle czuć trwałe delikatne pieczenie.

 

Część chili całkiem spoko, chociaż brakuje mi lekko mocniejszego palenia na języku, natomiast część milk stout bym lekko zmodyfikował - mniej lakto, więcej słodów i/lub zatarł w lekko wyższej temperaturze.

 

Ale ogólnie piwo smaczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Quadrupel, Marcin Stefaniak


 


Kolejny styl,  z którym do czynienia jeszcze nie miałem (no chyba, żeby zaliczyć traumatyczne przeżycia związane z degustacją Komesa poczwórnego). Piwo lekko przegazowane, próbuje powoli wyjść z butelki.


Aromat - owocowy, wiśnie, czerwone wino


Smak - zbalansowany, owocową słodycz (wiśnia, słodkie czerwone jabłka,karmel) kontruje delikatna kwaskowość. Alkohol  grzeje w przełyk, natomiast jest niewyczuwalny w smaku.


Ogólnie - Piwo jak na ten baling bardzo pijalne. Słodkie, ale nie wyklejające. Alkohol dobrze ukryty. Doskonałe na piwo "kobiece"  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem:

APA (Sorachi Ace& Amarillo), Azacca IPA, Chili Milk Stout, Grodziskie

Zabrałem:

Browar Akacja - Earl Grey PIPA, Black IPA

Browar Gryfus - Rice IPA, Coffee Milk Stout

 

Browar Akacja:

Wygląd - Barwa herbaciana nieprzyjrzysta, piana obfita, drobnopęcherzykowa, stabilna

Aromat - Herbaciany przyjemny,dość subtelny, na herbatach się nie znam więc nie mam się co rozwodzić

Smak - jak wyzej, goryczka raczej niska

Ogólnie - Bardzo przyjemne piwo, wysoka pijalność, alkohol niewyczuwalny, połączenie IPY chmielonej polskimi chmielami z herbatą wydaje się dobrym rozwiązaniem, które pozwala rozwinąć skrzydła herbacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Akacja - Black IPA

Wygląd - Czarne, Piana beton, świetny lacing

Aromat- niska intensywność, ale przyjemny, typowy dla stylu

Smak- goryczka niska, akcenty chmielowe przewyższają paloność

Ogólnie - kolejne fajne piwo, gratulacja dla piwowara 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Akacja - Rauchweizen

 

Wygląd: Jasne złoto, dosyć klarowne, lekko opalizujące, piana znikoma, szybko opada tworząc delikatną otoczkę.

Aromat: Aromaty siarkowe i kukurydziane przeplatają się z lekkim bananem i raczej słabą wędzonką. 

Smak: Tutaj już lepiej niż w przypadku aromatu, jest wyczuwalna wędzonka. Goryczka odpowiednia dla stylu. Lekko kwaskowe. Wydaje się dosyć głęboko odfermentowane.

Wrażenia ogólne: Piwo srednie, piłem zdecydowanie lepsze piwa chociażby od chłopaków z Browaru Buldog, ale także gorsze, więc nie ma co panikować. Jestem ciekaw drożdży użytych do fermentacji... przypuszczam ze są to WB-06?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Gryfus - RICE IPA

Wygląd: złote, lekko opalizujące, piana średnioobfita, drobnopęcherzykowa

Aromat: dość intensywny aromat chmielowy, na pierwszym tle owoce tropikalne, bardzo przyjemny

Smak: chmielowy, goryczka niska do średniej, nasycenie odpowiednie, pijalność wysoka

Ogólnie: bardzo przyjemna IPA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Gryfus - Coffee Milk Stout

Mówi się, że z wysłodzin po mocnym piwie cieżko zrobić dobre piwo.  To jest dobre piwo zdominowane  przez kawę. Laktozy nie wyczułbym gdybym nie wiedział, że jest. Bardzo przyjemne lekkie lecz wyraziste piwo. Gryfus jak zwykle trzyma klasę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Świdwin - English Special Bitter - Projekt Dżordż

Powiem tak: nie umiem jeszcze tak ładnie opisywać zalet i wad piwa. Jednak jestem świeżo bo piwnej 5-dniowej wycieczce po pubach Londynu i Oxfordu...

Well done mate!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - czy ktoś z was pił PIPA z browaru Świdwin? Dziś wziąłem jedną butelkę, rozlew 2.07.2015, nie wiem na co liczyłem ale na pewno nie na potężną masę piany :D

ja piłem, ale było to dawno temu, nawet bardzo dawno temu.... jak jeszcze aromat polskiego chmielu był wyczuwalny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#12 DYnia - Bartek Michałuszko

 

Wygląd: rubinowy kolor, klarowne; piana nieobfita, lekko zabarwiona, szybko opada

 

Aromat: silny zapach korzennych przypraw - goździk, cynamon, może kardamon. Goździk dominuje. W tle aromat pieczonej dyni i karmelu. Bardzo delikatnie wyczuwalny alkohol

 

Smak: przede wszystkim przyprawowy, fenolowy (czyżby drożdże belgijskie?), ale też owocowy (śliwka). Dobrze zaznaczona słodowość o ciasteczkowym/tostowym charakterze.

 

Goryczka: niska, bardziej od przypraw niż od chmielu

 

Odczucie w ustach: stosunkowo treściwe, nawet lekko słodkie; nisko wysycone; przyjemna gładka, oleista faktura; lekko rozgrzewające

 

Wrażenie ogólne: Udane i smakowite piwo. Balans przesunięty w kierunku przypraw, ale czuć też wyraźnie dobrą słodową bazę i nawet dynię. Well done!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.