Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Szczecin - Elysium


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Golden Ale - Browar Świdwin

W związku z tym, że przed piwem ostrzegał autor, to piłem je przy okazji kalibracji areometrów i refraktometru i dokładnych opisów nie robiłem, także opis z pamięci.

 

Piwo lekko mętne, mocno zamglone, prawdopodobnie dlatego, że było przegazowane. Piana łądna, zdobi szkło.

Niestety piwo jest przegazowane i trzeba je nalewać partiami.

Jako Golden Ale - słabo, jako lekka APA całkiem spoko, piwo daje słodkimi owocami tropikalnymi, pod koniec może wychodzą jakieś "nasze" owoce - brzoskwinia, gruszka. W smaku lekkie, przyjemne, lekka goryczka, w stylu amerykańskim.

Ogólnie piwo przyjemne, na lato, ale nie pasujące do zadeklarowanej kategorii, ale całkiem smaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden Ale - Browar Świdwin

W związku z tym, że przed piwem ostrzegał autor, to piłem je przy okazji kalibracji areometrów i refraktometru i dokładnych opisów nie robiłem, także opis z pamięci.

 

Piwo lekko mętne, mocno zamglone, prawdopodobnie dlatego, że było przegazowane. Piana łądna, zdobi szkło.

Niestety piwo jest przegazowane i trzeba je nalewać partiami.

Jako Golden Ale - słabo, jako lekka APA całkiem spoko, piwo daje słodkimi owocami tropikalnymi, pod koniec może wychodzą jakieś "nasze" owoce - brzoskwinia, gruszka. W smaku lekkie, przyjemne, lekka goryczka, w stylu amerykańskim.

Ogólnie piwo przyjemne, na lato, ale nie pasujące do zadeklarowanej kategorii, ale całkiem smaczne.

dzięki za reckę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tutaj świeżak :) Zostawiłem 2 moje pierwsze warki na zacieraniu są to:

 

Browar Akacja :)

 

13# 2x Black Ipa

14# 2x Rauchweizen

 

zabrałem:

Orzech Ejl od Kordasa

Wild Ale od Kordasa

Imperial Ipa z Browary Gryfus

Smoked Stout od Piotra Dowlasza

Edytowane przez Ortal1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Double Carmel Sorachi Ace/Nelson IPA - Maras

 

Piwo ciemnobrunatne, prześwitują rubinowe refleksy. Piana ciemnobeżowa, trwała ładnie znaczy szkło.

W aromacie palone słody, lekko pomieszane z chmielem, raczej trawiasto żywicznym.

W smaku podobnie, raczej ciemno z małym dodatkiem chmielu, goryczka o charakterze palono chmielowym.

Piwo ogólnie smaczne, ale raczej jako coś w stylu american stout, a nie double IPA.

Jeśli faktycznie jest double, to alkohol nieźle ukryty.

Na DIPA za ciemne w smaku i aromacie.

Ogólnie to samo tyczy się dwóch wersji, przy czym w Nelsonie goryczka jest w klimacie orzecha włoskiego.

 

Ja bym oszczędził ciemnego karmelu lub słodu palonego, natomiast sypnął więcej chmielu na flame out oraz na cichą.

Edytowane przez kordas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tutaj świeżak :) Zostawiłem 2 moje pierwsze warki na zacieraniu są to:

 

Browar Akacja :)

 

13# 2x Black Ipa

14# 2x Rauchweizen

 

zabrałem:

Orzech Ejl od Kordasa

Wild Ale od Kordasa

Imperial Ipa z Browary Gryfus

Smoked Stout od Piotra Dowlasza

O chyba się jutro przejdę po wędzoną pszenicę, ostatnio za mną chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich jestem tutaj świeżak :) Zostawiłem 2 moje pierwsze warki na zacieraniu są to:

 

Browar Akacja :)

 

13# 2x Black Ipa

14# 2x Rauchweizen

 

zabrałem:

Orzech Ejl od Kordasa

Wild Ale od Kordasa

Imperial Ipa z Browary Gryfus

Smoked Stout od Piotra Dowlasza

O chyba się jutro przejdę po wędzoną pszenicę, ostatnio za mną chodzi ;)

 

Z chęcia wysłucham recenzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człapik - ESB

 

Piwo przegazowane i trudne do oceny, bo żeby nie wylądowało na podłodze musiałem nałykać się piany i gazu, przez co inne smaki były średnio wyczuwalne.

Aromat trudno ocenić, głównie czuję cześć słodową, lekkie karmelki, w smaku i aromacie lekka żelazistość, ale raczej chmielowa.

W smaku słodycz, karmel, toffi i wyraźna goryczka, jednocześnie przyjemna i nieprzyjemna.... Trochę zalegająca, łodygowo orzechowa, ale jednocześnie orzechowa w przyjemny sposób.

Jak piwo się odgazowało i gaz ze mnie uleciał to nawet przyjemne, gdyby nie goryczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Double Carmel Sorachi Ace IPA/Nelson Sauvin IPA - Maras


 


Double Carmel zdecydowanie tak. IPA w żadnym wypadku. Chmielowości przy tej ilości karmelu nie da sie wyczuć stąd też piwa prawie identyczne. Alkohol nieźle ukryty. 


 


Gryfus - Imperial IPA - To też nie jest Imperial IPA, zbyt ciemne, zbyt karmelowe, ale jest naprawdę fajne :) Karmel zdecydowanie dominuje , ale piwo zamiast męczyć, jest całkiem orzeźwiajace :) W tle za karmelem wyczuwalne są żywice, owoce tropikalne. Dobrze zrobiona kontra chmielowa sprawia, że karmelowośc chociaż silna, nie jest nachalna.  Piwo bardzo pijalne, chyba najbardziej pijalne Imperial Red/Amber Ale jakie pilem :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzech Ejl - Kordas

 

Barwa ciemno miedziana, ładna drobnopęcherzykowa beżowa długo utrzymująca się piana. Piwo słodowe, z wyczuwalnymi orzechami włoskimi w zapachu wydaje się lekko słodkie po aromacie, natomiast podczas picia wyczuwalna lekka gorycz i kwasność od orzechów. Ogolnie piwo nie dla mnie ale żonie smakowało :)post-12192-0-74972900-1443822356_thumb.jpg

Edytowane przez Ortal1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem

- Lichtenhainera

- Pszenice ziołową

- i jeszcze coś, zapomniałem

 

Zabrałem 2x piwa od Ortala

Black IPA i Wędzoną pszenicę

i piwo od Dowlasza Session IPA

 

 

Ogolnie piwo nie dla mnie

Mam to samo, dlatego szukam miłośników orzechów, bo sam wypiłem jedną lub dwie butelki, a w piwnicy leży jeszcze z półtorej skrzynki ;)

 

Dzięki za opinię.

 

Bierz jutro na grilla, ja się zaopiekuje! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogolnie piwo nie dla mnie

Mam to samo, dlatego szukam miłośników orzechów, bo sam wypiłem jedną lub dwie butelki, a w piwnicy leży jeszcze z półtorej skrzynki ;)

 

Dzięki za opinię.

 

 

Lubię orzechy i z chęcią spróbuje. Dorzuć do Lichtenhainera.

Mogę wymienić na 20 butelek Smoked Caramel Wheat z kwiatem czarnego bzu :Ptylko paru kolegom smakuje, ale nie są w stanie przerobić 25L w dobrym czasie a miejsce w piwnicy zajmuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lubię orzechy i z chęcią spróbuje. Dorzuć do Lichtenhainera. Mogę wymienić na 20 butelek Smoked Caramel Wheat z kwiatem czarnego bzu :P tylko paru kolegom smakuje, ale nie są w stanie przerobić 25L w dobrym czasie a miejsce w piwnicy zajmuje ;)

O ile nie jest to torfowy smoke, to z chęcią spróbuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lubię orzechy i z chęcią spróbuje. Dorzuć do Lichtenhainera. Mogę wymienić na 20 butelek Smoked Caramel Wheat z kwiatem czarnego bzu :P tylko paru kolegom smakuje, ale nie są w stanie przerobić 25L w dobrym czasie a miejsce w piwnicy zajmuje ;)

O ile nie jest to torfowy smoke, to z chęcią spróbuję

 

niee, pszeniczny wędzony dębem(grodziski) z weyermann'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lubię orzechy i z chęcią spróbuje. Dorzuć do Lichtenhainera. Mogę wymienić na 20 butelek Smoked Caramel Wheat z kwiatem czarnego bzu :P tylko paru kolegom smakuje, ale nie są w stanie przerobić 25L w dobrym czasie a miejsce w piwnicy zajmuje ;)

O ile nie jest to torfowy smoke, to z chęcią spróbuję

 

niee, pszeniczny wędzony dębem(grodziski) z weyermann'a

 

To z chęcią dokonam wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Gryfus - Smoked IPA

Zbalansowane. W aromacie na pierwszym miejscu wedzonka, którą dopełnia aromat chmielowy. W smaku lekko dominuje chmielowość, jednak wędzonka jest w to świetnie wkomponowana. Piwo bardzo pijalne, rześkie. Przyjemna goryczka. Ogólnie bardzo udana Smoked IPA, najlepsze piwo w tym stylu, które piłem do tej pory  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Dowlasz - Session IPA

https://instagram.com/p/8iV4Onpzed/?taken-by=zzzabiorecibuty

Browar Gryfus - Smoked IPA

Zbalansowane. W aromacie na pierwszym miejscu wedzonka, którą dopełnia aromat chmielowy. W smaku lekko dominuje chmielowość, jednak wędzonka jest w to świetnie wkomponowana. Piwo bardzo pijalne, rześkie. Przyjemna goryczka. Ogólnie bardzo udana Smoked IPA, najlepsze piwo w tym stylu, które piłem do tej pory  :)

https://instagram.com/p/8Uyt2uJzR5/?taken-by=zzzabiorecibuty

Podobne mieliśmy zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Gryfus - Imperial IPA

 

Nie jest to raczej Imperial IPA a bardziej Imperial Red Ipa barwa ciemno bursztynowa może lekko rubinowa, w smaku dominuje karmel, fajny aromat cytrusowo - żywiczny, ładna piana. Ogólnie piwo bardzo pijalne no może brakowało mi trochę goryczki ale dobrze mi się po nim spało :D

 

 

Wild Ale - Kordas

 

Po odkapslowaniu piwko zaczęło sobie samo powoli wychodzić z butelki ale spokojnie można było opanować sytuacje, bardzo słodki owocowy aromat i smak. Tyle niestety pamiętam bo kartka z recenzja poszła przypadkowo do śmieci :P

Jak dla mnie super piwo! Więcej takich :)

Edytowane przez Ortal1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wild Ale - Kordas Po odkapslowaniu piwko zaczęło sobie samo powoli wychodzić z butelki ale spokojnie można było opanować sytuacje, bardzo słodki owocowy aromat i smak. Tyle niestety pamiętam bo kartka z recenzja poszła przypadkowo do śmieci :P Jak dla mnie super piwo! Więcej takich :)

Dzięki za reckę, piwo na początku waliło DMS, ale po kilku miesiącach się unormowało, na pewno będą kolejne, bo tą złowioną z parapetu kulturę sukcesywnie namnażam, jest też piwo na tej samej kulturze z bretami, które zaczyna fermentować więc może być ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Double Caramel Nelson Imperial IPA - Maras

 

Aromat typowo palono- karmelowy z lekkim tłem chmielowym (żywica, mniej cytrusy). Barwa ciemnobrunatna, piwo klarowne, Piana drobna, zbita, długo utrzymująca się.

W smaku zdecydowana karmelowosc, goryczka dobrze kontrująca, nie zalega. Jezeli to faktycznie jest Imperial to alkohol został perfekcyjnie ukryty :) 

Pozdrawiam.

 

ps. Dzieki Ortal1985 oraz Nachmieldalacz za recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem:

- Black IPA - Dowlasz

- Gose - Kordas

- Coffe APA - Kordas

- Kwaśna Pszenica Ziołowa

 

Zostawiłem:

- ESB - FM12

- ESB - FM13

- Flanders Red Ale

- Quadrupel

O, widzę 2/3 mojej wysyłki na Warszawę, szczególnie ciekaw jestem opinii na temat CAPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.