Skocz do zawartości

Garnek z Lidla - alternatywa dla filtratora z oplotu


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia alternatywnego wykonania "filtratora"- dodatkowo wszystko pasuje do oryginalnego czarnego plastikowego zaworka od tego garnka. Czy ktoś może już próbował takiego rozwiązania? Z mojego doświadczenia- i przy wysładzaniu i po chmieleniu sprawdza się idealnie. Element filtrujący to tak zwany "hop screen"- zwinięta w cylinder nierdzewna cienka blacha z otworami <= 1mm średnicy.

post-1776-0-44022200-1379414694_thumb.jpg

post-1776-0-41539300-1379414696_thumb.jpg

Edytowane przez piastun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale filtratorem z oplotu chmielin po gotowaniu się nie przefiltruje - przynajmniej mi się nie udało. Poza tym sama idea "hop screen" (choć ja znam nazwę "bazooka screen) wydaje się być dobra, chyba skuteczna skoro za wodą tak często ją stosują.

 

edit.

Choć teraz jak przeglądam obrazy pod hasłem "bazooka screen" są też filtratory z oplotu więc tym sposobem chyba granulatu nie przefiltruje się dobrze.

 

Też właśnie poszukuje dobrych rozwiązań na filtrację bo już odechciewa mi się odzyskiwania brzeczki z osadów, gotowania tego ponownie itp.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale filtratorem z oplotu chmielin po gotowaniu się nie przefiltruje więc nie jest to raczej alternatywa dla "hop screen".

Chyba nie dość jasno napisałem- nie twierdzę że filtrator z oplotu może zastąpić "hop screen"- ja jako filtrator zastosowałem siateczkę "hop screen".

 

Natomiast w kegu przy warce 40 litrów do filtrowania mam zamiar stosować plastikowy lejek z wbudowaną siatką o bardzo małym oczku + false bottom na dnie kega. To rozwiązanie dawało dobre rezultaty gdy je testowałem na garnku z lidla (20ltr)- wszystko dlatego iz do chłodzenia stosuję wymiennik płytowy.

 

edit.

 

Poniżej lejek podobny do tego o którym piszę powyżej.

post-1776-0-54029700-1379416340_thumb.jpg

Edytowane przez piastun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, skąd masz blachę o otworach <= 1mm średnicy, pomysł super.

 

Tak bez ściemniania- kupiłem gotowy element w sklepie piwowarskim- inaczej musiałbym wiercić te 1000+ otworów wiertłem HSS+Ko w rurce nierdzewnej- a w tym czasie wolę pospawać swoje kegi i udoskonalać swój skid :smilies:- no i oczywiście warzyć kolejne warki piwa :lol:

Edytowane przez piastun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.