Skocz do zawartości

AIPA zeus amarillo mosaic. Prośba o ocenę


zibi666

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem chcę uwarzyć coś nie z gotowego zestawu, zasyp raczej pozostanie bez zmian (bo takie mam słody).

Proszę o ocenę receptury, szczególnie chmielenia.

 

zasyp na 20L:

słód pale ale - 5kg

słód pilzneński - 1kg

słód karmelowy ciemny - 0,2kg 0,1kg (200-400 strzegom dla poprawienia koloru wyliczone w brew target)

 

zacieranie:

66°C 60 min

76°C 5 min

 

chmielenie:

zeus 20g 60m

zeus 10g 40m

zeus 10g 20m

amarillo 15g 20m

amarillo 10g 15g 1m

mosaic 10g 1m

mosaic 10g 15g na 7 dni cichej

amarillo 10g 20g na 7 dni cichej

 

drożdże z poprzedniej warki S-05

 

brew target pokazuje coś takiego:

20u8ns1.png

Edytowane przez zibi666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO karmelowy ciemny, to niezbyt dobry pomysł do AIPA. Zamiast pilzneńskiego daj monacha, a do tego karmelowy do maksymalnie 150 EBC. Chmielu to bym dorzucił szczególnie na koniec gotowania, tak naprawdę na aromat to masz 20g chmielu plus to co na cichej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilzneński na monacha, karmel ciemny zamieniłbym na czerwony jak masz. Ja na cichą użyłem 20g mosaic do swojej aipy + 10g na herbatkę (za słodka wyszła wareczka). Aipa ma już 3 miechy, nadal pachnie i świetnie smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodów niestety już nie pozmieniam bo takie mam już w domu. Mogę jedynie zmniejszyć ilośći, ale zależy mi na wyższym BLG.

Zwiększyłem lekko ilości chmielu na aromat i nie wiem dlaczego brew target wyliczył teraz IBU 65.

Czy czas chmielenia na zimno robi jakąś różnice? tzn lepiej dać na tydzień czy na 2 dni.

Aha i jeszcze jedno, piwo chciałbym sklarowac żelatyną, nie kłuci się to z chmieleniem na zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie potrzebujesz więcej chmieli na aromat I na zimno. Karamelowy przydał by się jaśniejszy, ale jak nie masz to nie masz. Monachijskiego nie używaj bo to ma być IPA I on tu po prostu nie pasuje.

Żelatyną możesz spokojnie klarować po chmieleniu.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czas chmielenia na zimno robi jakąś różnice? tzn lepiej dać na tydzień czy na 2 dni.

 

robi różnicę - ja bym dał część na tydzień a drugą część na 3 dni przed rozlewem

artykuł z BYO na temat chmielenia na zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie Zeus jest b. dobry na goryczkę do IPA, jest to to samo co Columbus I Tomahawk (inne nazwy tego samego chmielu) I bardzo zbliżony do innych goryczkowych tj. Chinook czy Centennial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat- mam zamiar uwarzyć swoją pierwszą AIPA. Mam do dyspozycji chmiele Cascade 100g (7.5% ak) i Willamette 30g (5.6%ak).

Myślę o pozostawieniu 50g Cascade na chmielenie na zimno. Zastanawiam się jak rozdysponować pozostałą część chmielu na warzenie. Celuję coś w 40-45 IBU, zależy mi na ciekawym aromacie chmielowym piwa. Słód to Pale Ale pluc część karmelowego- muszę sprawdzić co mi pozostało. Bedę wdzięczny za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.