Skocz do zawartości

Miód i dziwny smak piwa


Billy the Kid

Rekomendowane odpowiedzi

Zacierałem:

- bursztynowy jasny 0,2 kg

- monachijski 1 kg

- pale ale 4 kg

- pszeniczny 0,2 kg

w temp. 68 stopni, wyszło mi ok. 27 litrów (13 blg), więc podzieliłem to na dwa fermentatory, w jednym zatarta brzeczka (ok. 22 litrów) w drugim brzeczka z dodatkiem ok. 0,8 litra miodu (oczywiście wcześniej gotowany z wodą). Drugiego piwo było mało w fermentatorze więc po 4 dniach zatarłem 1 kg pale ale i 1,3 kg pilzneńskiego i dodałem do fermentującego piwa.

Do chmielenia na aromat wrzuciłem 50 gram chinook po wyłączeniu palnika (na goryczkę east kent golding).

Pierwsze piwo bez miodu wyszło normalne, natomiast drugie podobne do wita, niby lekko kwaskowe, ale nie do końca, w smaku jakby kwaśna pomarańcza, ale i trochę słodyczy też, jakieś takie dziwne, ale dobre. Zastanawiam się czy to jest wina zakażenia czy może miód dał taki posmak. Zapach normalny. Drożdże to S-04.

Co sądzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmieliłem całą objętość, podzieliłem i dodałem miód tam gdzie miej było brzeczki.

Ogórki … ten miód miał taki zapach jak ogórki konserwowe, żona nie chciała go jeść, dlatego do piwa zużyłem, ale w smaku normalny miód, żadnych posmaków ogórka. Myślałem, że może wcześniej ogórki były w słoiku, miód było od jakiegoś gospodarza.

Kolor miodu jasny, zapewne mieszanka, może lipa, rzepak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego piwo było mało w fermentatorze więc po 4 dniach zatarłem 1 kg pale ale i 1,3 kg pilzneńskiego i dodałem do fermentującego piwa.

 

A gotowałeś to? (tzn. po zatarciu a przed dodaniem)

Edytowane przez marek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.