Skocz do zawartości

Nierówne nachmielenie piwa w butelkach.


domin-w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem, że moje butelki AIPA są nierówno goryczkowe. Czy to może wynikać z tego, że nalewam do szklanki drożdże z butelki (zona serwowała :))? "czysto" nalewane jest mniej goryczkowe. Czy może chmielenie na zimno ? Ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielenie na zimno nie ma wpływu na gorycz w piwie, ponieważ by zizomeryzować alfa-kw. potrzebna jest temp >90C. ;). Jak już Jacer wspomniał, nierówne nachmielenie jest niemożliwe.

Myślę, że to właśnie drożdże, powierzchnia drożdży ma właściwości sorbcyjne, więc osad może coś tam sobie związać, subst. nierozpuszczalne i nie tylko.

By to potwierdzić, przy następnym nalewaniu, piwko nalej na czysto, a końcówkę spróbuj prosto z butelki i określ, czy jest jakoś bardziej goryczkowe niż samo piwo ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawie każdej warce mam kilka butelek do których trafi za dużo drożdży. Nie dość że same te drożdże nie wpływają korzystnie na smak, to jeszcze takie piwo wzburza się przy otwieraniu i osad się podnosi. Te butelki robią wrażenie słabiej nachmielonych, bo drożdże przykrywają aromat i goryczkę. Być może coś podobnego dzieje się u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są reakcje chemiczne to wam nie wytłumaczę, ale sami możecie się przekonać zalewając szyszki lub granulat zimną wodą - już po 15 min goryczka zaczyna być wyczuwalna i z każdą godziną się zwiększa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem piwo do szklanki zostawiając około 2 cm w butelce. To co zostało w butelce ma bardzo mocną goryczkę, taką"przyklejająca" do podniebienia i języka. Chyba mam odpowiedź na swoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granulatem w siateczce. Refermentuje syropem z cukrem wiec przed butelkowaniem przelewam do innego fermentatora.

a czy przy przelewaniu użyłeś jakiegos filtra? Może w osadzie masz resztki granulatu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważałem, że jak użyją siateczki z obciążeniem to nie będzie takich problemów. W środę nastawiam kolejną warkę, więc tym razem zastosuję dodatkowo filtr przy przelewaniu.

 

Pytanie: Czy ewentualne pozostałości granulatu w butelkach wpłyną na zwiększenie goryczki w czekającym na spożycie piwie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ewentualne pozostałości granulatu w butelkach wpłyną na zwiększenie goryczki w czekającym na spożycie piwie ?

 

Goryczki niekoniecznie, aromatu raczej tak. A na pewno spowoduje bardzo silne pienienie się i latające w szklance z bąbelkami gazu zielonkawe "cusie" (czytaj: drobiny chmielu; przyp. red.), które nie wyglądają zbyt apetycznie i utrudniają picie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.