Skocz do zawartości

Termos jako kadź zacierno filtracyjna


cyfronik

Rekomendowane odpowiedzi

250 zl to faktycznie duzo, zamiast tego kup sobie cos takiego: cooler wielkosci 50L za 41 zl:

http://allegro.pl/item607576850_lodowka_turystyczna_coleman_piwo_lod_cos_do_chleba.html#gallery

Moj cooler jest prawie identyczny. Nawet ma juz otwor spustowy, wiec nie bedziesz musial w tym wiercic.

 

 

na minus - aluminium.

To minus limitujący - aluminium nie nadaje się na kontakt z piwem/brzeczką.

Wiesz, gdyby aluminium bylo naprawde szkodliwe dla zdrowia albo w jakis inny sposob nie nadawalo sie do gotowania to by je wycofano z obiegu. Aluminium uzywane jest w produkcji produktow spozywczych od stuleci, i jakos ciagle mozesz je kupic we wszystkich krajach rozwinietych, wiec to mi mowi ze te opowiesci o "zlym" aluminium to zwykle bajki.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trwa aukcja, więc sądzę, że będzie trochę więcej niż 41zł. Ale lodówka jest fajowa.

Co do aluminium to sądzono, że wywołuje chorobę Alzheimera, ale nie potwierdzono tego. Niestety, nie przytoczę źródeł, bo było to już parę lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa teraz zobaczyłem, a po co Ci drogi kopyrze takie cudo?:rolleyes:

Zwiększam wydajność browaru, wybicie warzelni 0,5hl. Ale mam alternatywę dla tej lodówki.

Co sądzicie o kegu z gumową izolacją, na ile ta izolacja zda egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kegu z gumową izolacją, na ile ta izolacja zda egzamin?

Tak mi przyszło to do głowy, że chyba neopren (pianka neoprenowa) ma dobre właściwości izolacyjne i jest dość trwały. Nie wiem tylko czy da się zdobyć odpowiednią powierzchnię (arkusze ?). No i cena jest nieznana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kegu z gumową izolacją, na ile ta izolacja zda egzamin?

Jeżeli masz na myśli tą otulinę gumową na kegach, które chyba między innymi były w użyciu w Piaście, to niestety nie. Widziałem to i izolacją termiczna jest znikomą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa teraz zobaczyłem' date=' a po co Ci drogi kopyrze takie cudo?:rolleyes:[/quote']

Zwiększam wydajność browaru, wybicie warzelni 0,5hl. Ale mam alternatywę dla tej lodówki.

Co sądzicie o kegu z gumową izolacją, na ile ta izolacja zda egzamin?

Jakbyś poszedł na całego i do tego jakoś zabudował tego kega i wypełnił wszystko czymś do izolacji, to w sumie będzie to idealne rozwiązanie. Sam kawałek gumy na kegu również moim zdaniem będzie za cienkim izolatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło to do głowy, że chyba neopren (pianka neoprenowa) ma dobre właściwości izolacyjne i jest dość trwały.

Jankesi robią z tego takie rękawy na Corny, wtedy można zabrać schłodzony keg np. na piknik, do tego kranik picnic i mała butla CO2 i nie trzeba targać całej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kegu z gumową izolacją' date=' na ile ta izolacja zda egzamin?[/quote']

Jeżeli masz na myśli tą otulinę gumową na kegach, które chyba między innymi były w użyciu w Piaście, to niestety nie. Widziałem to i izolacją termiczna jest znikomą.

Myślałem, że chcesz Kopyrze po prostu owinąć keg gumą, a nie wiedziałem, że były kegi z taką otuliną.

Natomiast jeśli chodzi o izolację zewnętrzną, to można by wykorzystać do owinięcia kega karimatę. Są nawet takie z ALU. Podejrzewam, że szerokość karimaty nawet by pasowała do wysokości kega 50L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.