Jump to content
Sign in to follow this  
cyfronik

Termos jako kadź zacierno filtracyjna

Recommended Posts

Co sądzicie o takim wynalazku? Warto w coś takiego się wbijać? Pojemność 40 litrów. Na plus - cena - na allegro 250 zł; na minus - aluminium.

Nie warto. Za tą cenę to można zmontować coś z kwasiaka:

KEG 50l - 110 zł; izolacja z wełny mineralnej 20-30 zł; blacha alu do obicia + kilka metrów profilu - ??? zł; zawór - 10 zł

250 zl to faktycznie duzo, zamiast tego kup sobie cos takiego: cooler wielkosci 50L za 41 zl:

http://allegro.pl/item607576850_lodowka_turystyczna_coleman_piwo_lod_cos_do_chleba.html#gallery

Moj cooler jest prawie identyczny. Nawet ma juz otwor spustowy, wiec nie bedziesz musial w tym wiercic.

na minus - aluminium.

To minus limitujący - aluminium nie nadaje się na kontakt z piwem/brzeczką.

Wiesz, gdyby aluminium bylo naprawde szkodliwe dla zdrowia albo w jakis inny sposob nie nadawalo sie do gotowania to by je wycofano z obiegu. Aluminium uzywane jest w produkcji produktow spozywczych od stuleci, i jakos ciagle mozesz je kupic we wszystkich krajach rozwinietych, wiec to mi mowi ze te opowiesci o "zlym" aluminium to zwykle bajki.

Edited by scooby_brew

Jeszcze trwa aukcja, więc sądzę, że będzie trochę więcej niż 41zł. Ale lodówka jest fajowa.

Co do aluminium to sądzono, że wywołuje chorobę Alzheimera, ale nie potwierdzono tego. Niestety, nie przytoczę źródeł, bo było to już parę lat temu.

Jeszcze trwa aukcja, więc sądzę, że będzie trochę więcej niż 41zł. Ale lodówka jest fajowa.

Też się na nią zasadzam, więc obawiam się, że kiepsko będzie z ceną. Jestem zdeterminowany :)

Przecież pisałem, że jestem zdeterminowany. Oczywiście też mam swoją granicę, ta lodówka nie jest bezcenna. :)

Co to za lodówka? Ze złota? :)

Ze złota to kiepska by była, bo złoto jest dobrym przewodnikiem.

Muszę przyznać, że trochę się podpaliłem w licytacji, zakładałem sobie licytować krócej. :)

Co to za lodówka? Ze złota? :)

Ze złota nie' date=' ale wielkości przyczepki samochodowej :)[/quote']

Aż taka wielka to ona nie była, jak sobie policzyłem.

aaa teraz zobaczyłem, a po co Ci drogi kopyrze takie cudo?:rolleyes:

Zwiększam wydajność browaru, wybicie warzelni 0,5hl. Ale mam alternatywę dla tej lodówki.

Co sądzicie o kegu z gumową izolacją, na ile ta izolacja zda egzamin?

Tak mi przyszło to do głowy, że chyba neopren (pianka neoprenowa) ma dobre właściwości izolacyjne i jest dość trwały. Nie wiem tylko czy da się zdobyć odpowiednią powierzchnię (arkusze ?). No i cena jest nieznana.

Jeżeli masz na myśli tą otulinę gumową na kegach, które chyba między innymi były w użyciu w Piaście, to niestety nie. Widziałem to i izolacją termiczna jest znikomą.

aaa teraz zobaczyłem' date=' a po co Ci drogi kopyrze takie cudo?:rolleyes:[/quote']

Zwiększam wydajność browaru, wybicie warzelni 0,5hl. Ale mam alternatywę dla tej lodówki.

Jakbyś poszedł na całego i do tego jakoś zabudował tego kega i wypełnił wszystko czymś do izolacji, to w sumie będzie to idealne rozwiązanie. Sam kawałek gumy na kegu również moim zdaniem będzie za cienkim izolatorem.

Tak mi przyszło to do głowy, że chyba neopren (pianka neoprenowa) ma dobre właściwości izolacyjne i jest dość trwały.

Jankesi robią z tego takie rękawy na Corny, wtedy można zabrać schłodzony keg np. na piknik, do tego kranik picnic i mała butla CO2 i nie trzeba targać całej instalacji.

Co sądzicie o kegu z gumową izolacją' date=' na ile ta izolacja zda egzamin?[/quote']

Jeżeli masz na myśli tą otulinę gumową na kegach, które chyba między innymi były w użyciu w Piaście, to niestety nie. Widziałem to i izolacją termiczna jest znikomą.

Myślałem, że chcesz Kopyrze po prostu owinąć keg gumą, a nie wiedziałem, że były kegi z taką otuliną.

Natomiast jeśli chodzi o izolację zewnętrzną, to można by wykorzystać do owinięcia kega karimatę. Są nawet takie z ALU. Podejrzewam, że szerokość karimaty nawet by pasowała do wysokości kega 50L.