Skocz do zawartości

PIPA


reizer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak też myślałem, że wszyscy te drożdże wskażą. Ja użyłem British Ale Mangrove Jacks. zobaczymy co z tego wyjdzie.

Raz ich używałem, do lekkiego CDA. Ogólnie spoko, ale zaskoczyły mnie przegazowaniem (rutyna ;)), także upewnij się, że fermentacja się zakończyła. To z resztą reguła ogólna :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@santa piję piwko Twojej receptury po dwóch tygodniach od zabutelkowania. Z dnia na dzień coraz bardziej smaczne. Poczekam jeszcze z tydzień lub dwa. Bo z dnia na dzień coraz lepsze:)

Chcę coś uzyskać na smak PLON brązowy. Blisko choć nadal coś brakuje. Ktoś pomoże?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@santa piję piwko Twojej receptury po dwóch tygodniach od zabutelkowania. Z dnia na dzień coraz bardziej smaczne. Poczekam jeszcze z tydzień lub dwa. Bo z dnia na dzień coraz lepsze:)

Smacznego, mi także smakowało, chyba zainspirowałeś mnie do powtórnego warzenia :).

 

Chcę coś uzyskać na smak PLON brązowy. Blisko choć nadal coś brakuje. Ktoś pomoże? :)

Zacząłbym od zanotowania różnic pomiędzy tymi piwami. Łatwiej będzie zmienić recepturę. Na pewno kolor jest różny. Moje było złote, PLON jest jasna miedź. Może zamiast karmelu 30 dać karmel 150, w ilości nieco większej, x2 na przykład? Ekstrakt w PLONie jest wyższy, z tym to wiadomo co zrobić :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@santa piję piwko Twojej receptury po dwóch tygodniach od zabutelkowania. Z dnia na dzień coraz bardziej smaczne. Poczekam jeszcze z tydzień lub dwa. Bo z dnia na dzień coraz lepsze:)

Smacznego, mi także smakowało, chyba zainspirowałeś mnie do powtórnego warzenia :).

Chcę coś uzyskać na smak PLON brązowy. Blisko choć nadal coś brakuje. Ktoś pomoże? :)

Zacząłbym od zanotowania różnic pomiędzy tymi piwami. Łatwiej będzie zmienić recepturę. Na pewno kolor jest różny. Moje było złote, PLON jest jasna miedź. Może zamiast karmelu 30 dać karmel 150, w ilości nieco większej, x2 na przykład? Ekstrakt w PLONie jest wyższy, z tym to wiadomo co zrobić :).
Dziś mogę się lepiej wysłowić:-) Przedewszystkim chodzi mi o zapach i smak. Podczas rozlewu, smak i zapach był identyczny jak PLONie. Pierwsza próba po tygodniu wyraźnie mnie rozczarowała. Gdzieś to wszystko uciekło:-) Teraz jest lepiej, znacznie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek FWH jest porównywany przez Amerykanów do dodatku na 20 minut. Wydaje się to dziwne, bo przecież chmiel potem poddawany jest gotowaniu w pełnym czasie. Mocno się skłaniam ku prawdziwości tej zasady, gdyż goryczka zrobiona przez FWH vs. goryczka z dawki dodanej po zagotowaniu jest o wiele mniej odczuwalna. Trzeba na to uważać, szczególnie w piwach mocno goryczkowych, bo można mieć potem niedochmielone piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze robisz pol na pol albo czytalem dzisiaj ze to dobra sposob na stonowana dobrze zbalansowana goryczke z reszta sam zrobie o efektach powiadomie sam jestem ciekaw

Stonowana to ona będzie na pewno. Zbyt mała także, zapewniam :). Trzeba to łączyć z tradycyjnym chmieleniem lub dać odpowiednio przeskalowaną ilość chmielu tylko na FWH, takie mam wnioski po wielu warkach.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.