Skocz do zawartości

Osłona z CO2


slotish

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Planuję w tym roku kupić trochę suszonej szyszki lubelskiego i może sybilli od jakiegoś chmielarza. Na dzień dzisiejszy wydaje się to być trudnym zadaniem bo na allegro w zasadzie nie ma jeszcze żadnych ofert a ja nie mam bezpośrednich kontaktów z chmielarzami. Problemem może być też jednorazowa ilość takiego chmielu bo liczę się z tym, że kupno 100 gram suszu może nie wchodzić w gre.

Myślałem o przetrzymywaniu szyszek pod osłoną z Co2 w dużym słoiku. Teoria mówi, iż należy wydmuchać tlen przy pomocy dwutlenku węgla a na górze warstwy chmielu umieścić zawiniątko z pirosiarczynem. Ja się chciałem zapytać o praktykę:

1) Czy wydmuchanie słoika przy pomocy co2 i umieszczenie następnie chmielu ma sens ? Czy w ogóle słoik jest na tyle szczelnym pojemnikiem, że można liczyć na jakiś pozytywny efekt takiej operacji?

2 ) Ile tego pirosiarczynu trzeba umieścić nad chmielem i jak on w ogóle działa?

3) Jakie są wasze obserwacje? Czy takie zabiegi mają sens? Jak długo tak przetrzymywana szyszka zachowuje swoją świeżość?

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie zabiegi dają dobry rezultat, ja jak nie miałem lodówki, to właśnie tak przetrzymywałem chmiel w fermentorze

CO2 jest cięższy od powietrza, dla tego będzie się otrzymywał w naczyniu. Wystarczy trochę CO2 wpuścić do fermentora/słoika, wsypać chmiel wrzucić zawiniątko z pirosiarczynem (2-3 łyżeczki), dopuścić trochę CO2 i szczelnie zamknąć.

Piro w tym wypadku ma dwa zastosowania: pochłania wodę z otoczenia (jest higroskopijny), zapewnia jako taką sterylność. Szyszki zachowywały świeżość przez cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w ubiegłym roku woreczki próżniowe w ikei - 20 zł za jeden chyba - można odessać powietrze zwykłym odkurzaczem - zaletą jest brak powietrza i zmniejszenie objętości, w woreczku mieści się jakięś 0,5kg szyszek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.