Skocz do zawartości

Mangrove Jack's BELGIAN ALE M27


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam pierwszą nieprzychylną opinię, mianowicie: Obydwa piwa, które był nimi fermentowane są przegazowane. Pomimo odfementowania do 1Blg w obydwu wypadkach oraz ilości cukru do refermentacji na poziomie 120-130g/20l piwa wychodzą z butelki. Niektóre dość agresywnie. Pomiary robiłem jak zwykle, Blg już nie spadało, po mniej więcej 2-3 tygodniach tego peoblemu nie było. Teraz jest w obu piwach. Zauważalnych oznak infekcji nie stwierdzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Od 4 dni mam na burzliwej saisona 15' blg. Fermentacja przebiega w temperaturze 26'C (3 dni bardzo intensywnie, teraz już się uspokoiła). Planuję przetrzymać na burzliwej przez 10-14 dni, ale mam dylemat jak przeprowadzić fermentację cichą (planuję ok 7-10 dni). Opcje:

  1. Zostawić w takiej samej temperaturze.
  2. Przenieść do pokoju (23'C).
  3. Przenieść do pokoju (23'C) na 4-7 dni, a potem do skrzyni (tu mogę uzyskać dowolną temperaturę w zakresie 12-23'C)
  4. Przenieść od razu do skrzyni.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wyszło z programu ? Nie za dużo ? Musze za to uważać na nie . Użyłem ich wczoraj do Belgian IPA i ruszyły ekspresowo .

Mam problem co do temp. W łazience mam z 24 st. . A może na dzień przenosić do sypialni i postawić przy kaloryferze ?

 

Lepsza stabilność czy okresowe wzrosty temp. ? Obstawiam pierwsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o tym sposobie . Wielokrotnie czytałem o tym , że im wyżej tym lepsze aromaty . Jesteś pewien , że przy tych drożdżach też ?

 

Wtedy mogę zrobić tak , że póki co łazienka 24 a później przy kaloryferze pewnie z 26 - 28 osiągnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimne jak rozumiesz ? W min. temperaturze burzliwej czy piwnica 13 stopni ?

Pytam , bo w jakimś temacie były podobne rozważania i ktoś z doświadczonych piwowarów pisał o cichej w temperaturze burzliwej , hmmm.

Edytowane przez Quentin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy to możliwe żeby po 10dniach burzliwej z 14BLG Baling pokazywał 0 ? przy temp. 25stC piwa czyli jakieś 0,5BLG czy coś się niedobrego stało z piwem ???

Żarłoki, mojego Witusia do 1blg z 14blg zjadły. 3gr glukozy/0.5litra . Generalnie- dobre drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak w większości powyższych przypadków. Przy temperaturze fermentacji ok 26-27'C zjechały z 15' blg do 1' blg. Dałem 7,5 grama glukozy na 1L piwa i nie ma oznak przegazowania. Butelki z piwem stoją w styropianowych skrzyniach "zasilanych" zmrożonymi PET-ami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Saisona wg. przepisu Dori zjadły z 15 do 1'; stał na burzliwej 14 dni, wczoraj zlewałem na cichą i piekny zapach ziołowo-pieprzowy jak z rasowego klasztorniaka, mimo kataru, pieścił nozdrza. Próbka w smaku również głównie zioła i lekki alkohol, ale do pełnego ułożenia to mu jeszcz daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.