Skocz do zawartości

[piwolog] W ciąży nie piję alkoholu


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

W ciąży nie piję alkoholu

Znaczek z podpisem „W ciąży nie piję alkoholu” możecie znać, bo pojawił się już jakiś czas temu na niektórych krajowych piwach. Okazuje się, że nie stoi za tym żaden odgórny przepis, a jest to efekt dobrej woli i troski samych browarów. Okazuje się, że dopiero teraz – 9 września – z okazji Światowego Dnia FAS (Płodowego Zespołu Alkoholowego) podjęto kroki by znak ten pojawiał się częściej. Związek Browary Polskie, zrzeszający trzy największe polskie koncerny piwowarskie, podjął decyzję o sukcesywnym wprowadzaniu znaku na opakowania zrzeszonych w nim producentów. To bardzo dobra inicjatywa i ja ją z całego serca popieram. Mam nadzieję, że przyłączą się do niej także mniejsi producenci piwa, a także innych alkoholi. W szczególności wina, które po piwie, jest drugim najczęściej spożywanym w trakcie ciąży alkoholem.

Sam „byłem w ciąży” i zdaje sobie sprawę, że każda kobieta, która zdecydowała się świadomie na macierzyństwo, chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Nie sięgnie zatem po alkohol przez 9 miesięcy ciąży i jeszcze ewentualnie przez kolejne kilka miesięcy, jeśli zdecyduje się karmić piersią. Okazuje się, że to tylko moje wyobrażenie. Moje pobożne życzenie. Statystyki mówią co innego.

Alkohol w ciąży nie powinien mieć miejsca. Żaden. Nawet przysłowiowe małe piwo. Nie będę się mądrzyć, bo nie jestem ekspertem. W internetach znajdziecie ogrom informacji o wpływie alkoholu na płód i jego rozwój dziecka przed i po porodzie. Jeśli temat was dotyczy, to znajdźcie koniecznie chwilę na lekturę.

Poniżej kilka infografik, bo jeden obrazek znaczy więcej niż 1000 słów. Zapoznajcie się proszę i puśćcie to dalej w świat.

Infografika - w ciąży nie piję

Infografika - W ciąży nie piję alkoholu

Infografika - W ciąży nie piję alkoholu

Infografika - W ciąży nie piję alkoholu

Post W ciąży nie piję alkoholu pojawił się poraz pierwszy w Piwolog radzi ....



Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.