Skocz do zawartości

obciążenie chmielu przy chmieleniu na zimno


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

będę chmielił na zimno bittera, który mi teraz fermentuje i zastanawiam się czym obciążyć siateczkę z chmielem żeby się zatopił,

chyba użyję cieżkiej szklanki.

macie jakieś ciekawe pomysły?

A ile chcesz dać chmielu?

Ciężka szklana może być ciekawym pomysłem. Ale zważ ją najpierw, bo w moim przypadku 150g kulek szklanych nie wystarczyło do zatopienia 20g chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.piwo.org/forum/p14485-22-03-2009-20-53-27.html#p14485

 

Używałem wygotowanego kamienia. Tak się wydaje, ale te siatki trzeba porządnie obciążyć. Można też użyć dwóch siateczek i trochę lżejszych kamieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.piwo.org/forum/p14485-22-03-2009-20-53-27.html#p14485

 

Używałem wygotowanego kamienia. Tak się wydaje, ale te siatki trzeba porządnie obciążyć. Można też użyć dwóch siateczek i trochę lżejszych kamieni.

mam kamień, który był w akwarium więc trochę się boję go wkładać, nawet po wygotowaniu ;-)

 

chmielu będę dawał gdzieś 30g szyszek.

 

śruby z nierdzewki nie posiadam niestety.

 

dam w takim razie dwie siateczki i dwie szklanki.

 

@Stasiek, a skąd miałeś szklane kulki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem. Potrzebowałem trzech odważników. Kombinowałem jak koń pod górkę. Znalazłbym u siebie coś z nierdzewki ale wymagało wyszorowania i miało gwinty więc się trochę obawiałem. W końcu wpadłem na pomysł. W domu była lampka nocna ze szklaną kulą średnicy ok. 10 cm. To był udany eksperyment. W dwóch pozostałych przypadkach zastosowałem kilka łyżek. Nie pamiętam w tym momencie ilości chmielu i łyżek (kilkanaście g i z 6-8 łyżek?), pamiętam jedynie, że chlupnęło, poszło na dno ale po chwili wypłynęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości - dlaczego nie nasypiecie po prostu chmielu na powierzchnię?

Bo (przynajmniej w moim przypadku) to był chmiel w szyszkach. Wysypany na powierzchnię by pływał i raczej niewiele aromatu by przeszło do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości - dlaczego nie nasypiecie po prostu chmielu na powierzchnię?

Bo (przynajmniej w moim przypadku) to był chmiel w szyszkach. Wysypany na powierzchnię by pływał i raczej niewiele aromatu by przeszło do piwa.

mam dokladnie te same obawy i dlatego planuję obciążyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.