Skocz do zawartości

jaki ekstrakt słodowy?


TOMASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam brewkit IPA oraz ekstrakt słodowy jasny i ciemny. Który mam użyć jako zamiennik sacharozy? Różnica polega tylko na kolorze gotowego piwa czy czymś jeszcze?

 

I drugi temat: nabyłem chmiel aromatyczny lubelski 30g - czy i jak go mogę wykorzystać do piwa powyżej.

 

Dzieki za podpowiedzi.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekstraktu, jeśli producent przewidział dodawanie do brzeczki cukru, a Ty chcesz go zastąpić ekstraktem to logicznym jest żeby użyć jasnego.

Lubelskim możesz sobie podnieść smak lub aromat, czyli możesz pogotować go w brzeczce przez ok 1 - 15 min. Ewentualnie można go też użyć chmieląc na zimno w trakcie cichej fermentacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze dodam, że jeśli będziesz chmielił na zimno, to możliwe że będziesz musiał podczas zlewania z cichej użyć rajstopy/pończochy nylonowej, żeby odfiltrować chmieliny. Niedawno chmieliłem na zimno Lubelskim właśnie i nie chciał skubaniec opaść ładnie na dno :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielu możesz dodać śmielej . Ja pierwszego chmielonego brewkita z St. Petersa potraktowałem 30 g fuggles do gotowania i goryczki było za mało ( ale ja lubię dużo , więc może to jest subiektywne ) Warto dodać na zimną też trochę , ew. hop aroma tabs bo z samego brekita nie będzie jej wyraźnie czuć , będzie raczej płaska .

Jeśli lubisz dobrze chmielone piwo daj 50 g do gotowania i 50 na cichą . Chmiel jakiś typowy dla angielskich IPA , włąśnie np. Fuggles , lub to co tam masz ( może coś polskiego ) - zdecydowanie poprawi to nachmielenie "fabryczne "

 

Jeśli chodzi o filtrację chmielin ostatnio wymyśliłem patent , który mi się świetnie sprawdził . Ponieważ w poprzedniej warce przy butelkowaniu chmieliny jakoś się dostawały do rurki z zaworkiem i zmniejszały mi prędkość butelkowania , wziąłem średniej wielkości lejek , w wąską część wcisnąłem wąż ( pasował idealnie :) ) , na szeroką naciągnąłem gazę jałową i zrobiłem coś w rodzaju ssaka . Zassałem i poszło pięknie , grube chmieliny odfiltrowało w 100% . Sam bylem zaskoczony efektem . Chmiel na cichej pływał swobodnie . Wstępnie zdekantowałem ze zbiornika "cichego" do "kadzi rozlewowej" w której miałem rozcieńczony cukier . Ale i tak zawsze się coś dostanie . Lejek pomógł ochronić zaworek przed zapchaniem .

Edytowane przez Quentin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.