Skocz do zawartości

Torba termoizolacyjna na fermentor


mat

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie testuje materiał do izolacji stosowany za grzejnikami (styropian + alu), 1 butelka 1,5l zamrożona, schłodziła powietrze w środku do 15°C. Odnośnie materiałów, znalazłem taki sklep:

https://www.kiltowo.pl/pl/p/Wypelnienie-240-gm2-z-warstwa-aluminium/190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem oto taką torbę,  zostało uszyć pokrywę. Kosz około 90zł materiałów, maszynę miałem.

Od wewnątrz wypełnienie z warstwą aluminium, potem środkowa warstwa usztywnienie z klejem i na zewnątrz cordura dość gruba aby nie przetarło się od szurania.

Po uszyciu wszystko zaprasować aby klej związał warstwy. Izolacja dość dobra, na rozgrzane żelazko kładę próbkę materiału i nie parzy po drugiej stronie.

 

post-14180-0-93813900-1496171270_thumb.jpg

post-14180-0-07594600-1496171289_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszarafa super projekt!

 

Jako właściciel torby Cool Brewing mogę powiedzieć że jest to bezcenny kawałek sprzętu w domowym browarze.

Aktualnie stoi u mnie w garażu i stabilizuje temperaturę dzień/noc.

Zrobił mi lagery, zrobił mi wiele znakomitych piw.

 

Z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu ma większy współczynnik akceptacji przez żonę niż lodówka, chociaż zajmuje tyle samo miejsca.

 

Gdybym teraz miał decydować czy torba czy lodówka to nadal wybrałbym tą torbę - ponieważ mieści ona fermentor 32l i jeszcze jeden mały szklany 8l.

Lodówka pomieści kega lub 5gal butlę, mniej niż 20l.

 

Nie jest prawdą że cena lodówki plus cena sterownika plus maty grzewczej jest niższa. Gdybym miał kupić lodówkę pozwalającą na fermentację takiej ilości piwa jak mogę w tej torbie, zapłaciłbym za to więcej.

Może gdzieś poza Warszawą jest taniej, ale w stolicy wszystko jest 2x droższe, nawet używane lodówki.

 

Lodówka super zabawka do lagerów ale zamiast niej można mieć taką torbę, dwie butelki lodu i dawać 2x więcej drożdży. Efekt ten sam a nawet lepszy a temperatura wtedy bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fajne ;)

Jak przetestujesz napisz o ile ci temperatura się obniżyła.

Testuje teraz układ schładzania na ogniwach peltiera. Osiągnąłem 17st przy czym musze zmienic radiator na lepszy i mysle do tych 15 dobije bez problemu. Gdy wyłaączyłem ogniwa to po około 8h temp z 17 wzrosła do 17.6 przy temp. Otoczenia 23st. Wiec jakaś izolacja jest ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilka wątków o tym. Ja próbuje z blokiem wodnym od zimnej strony i radiatorem od ciepłej. Właśnie przez radiator mam problem za mało ciepła odprowadza, na dniach cos lepszego podłącze i lepszy nawiew. Temp. spada 2st na godz. (Mówię o temp cieczy w fermentorze). Blok wodny schładza wodę w obiegu zamkniętym a ta przez chłodnice w fermentorze schładza brzeczkę/piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.