Jump to content
mat

Torba termoizolacyjna na fermentor

Recommended Posts

Przekopując sieć w poszukiwaniu czegoś co ułatwiło by utrzymywanie "w miarę" stałej temperatury podczas fermentacji piwka natknąłem się na coś takiego:

https://www.cool-brewing.com/

Czytałem opinie na forach, ludzie wypowiadają się bardzo pozytywnie, wręcz są zachwyceni. Niestety, produkt nie dostępny w Polsce. Można zamówić na Amazonie (chyba się szarpnę). Na razie w międzyczasie szukam jakiegoś tańszego zamiennika (nie jest łatwo).

w wydaniu DIY proponuję skrzynię ze styropianu lub skleić coś z karimat za pomocą taśmy "macgyver".

Wydaje mi się, że sklecenie czegoś z karimat przy pomocy taśmy "macgyver"nie dokońca zda egzamin. Tutaj trzeba krawca, albo samemu mieć smykałkę do szycia :).

Rozważam również zlecenie uszycia takiej torby firmie która zajmuje się profesjonalnie szyciem toreb termicznych

Co do skrzynki styropianowej, nie mam już miejsca, a taką torbę da się gdzieniegdzie pozaginać i itp.

Edited by mat

Taka torba to jest mata grzejnikowa opatulona kawałkiem tkaniny - wiec zlecanie "profesjonalnej: firmie to chyba spory wydatek. Lepiej poszukaj jakiejś osiedlowej krawcowej która za połowę kosztów to zrobi ;) A przynajmniej tak mi się wydaje ;)

Cześć,

skojarzył mi się ze składanym zbiornikiem na deszczówkę, np. coś takiego http://allegro.pl/skladany-zbiornik-na-deszczowke-woda-gratis-280l-i3503586196.html. Jest szczelny, wystarczyło by go wzbogacić o jakąś termoizolację np. karimaty. średnica 60 cm więc fermentator spokojnie wejdzie, bo ma około 35cm.

A może ktoś lata czasami na linii PL-USA/USA-PL i mógłby przywieźć parę sztuk http://www.amazon.com/Cool-Brewing-LLC-Fermentation-Cooler/dp/B008EKD7CQ?

Ceny wysyłki tego 2-kilogramowego cacka oscylują wokół 400 zł, to trochę zaporowa kwota.

Niestety nie mam już w domu miejsca na kolejną lodówkę styropianową, więc muszę poratować się taką torbą.

Edited by Mycroft

A nie prościej kupić poszewkę na kołdrę - najtańszą na targu, wsadzić do środka 1cm wełny mineralnej - castorama, aby nie latało to na wylot przeszyć w kilku miejscach zszywaczem do papieru. Mamy wówczas matę wielkości ok 1.8x2.0m (lub inny - zależy jaki rozmiar kołdry sobie wybraliśmy). Zwijamy sobie w rulonik = mamy cylinder. Z poszewki na poduszkę robimy taki sam myk i mamy oba dna. Dno można zszyć zszywaczem. Nie sądzę, że cena wyjdzie jakaś astronomiczna, szacuje w granicach 50-70zł Dodatkowo, pełna hipsterka w doborze wzoru poszewki - bezcenne ;) Każdy będzie miał inny.

Nie robiłem takiego wora, osobiście mam skrzynie ze styropianu i butle z lodem. Wyżej opisałem po prostu pierwszy lepszy pomysł jak to można zrobić home made bez wywalania worka pieniędzy na docieplany worek :) Może ktoś pociągnie pomysł.

Mycroft może napisz do nich  http://brador.pl/ Robią pokrowce na opony i torby izolacyjne do pizzeri to zrobienie takiej torby to pewnie dla nich nie problem.

dobra w sumie temat mnie też interesuje to napisałem do nich zapytanie o tą torbę wymiary takie na szybko 600mm na fi 500mm zobaczymy co odpiszą. W razie co to ta firma mieści się u mnie na osiedlu więc moge tam podejść z fermentorem i pokazać o co chodzi.

Edited by rabbek

Bardzo fajny patent. Zajmuje mało miejsca, nie straszy wyglądem, a jak nie używasz to można schować. Szkoda, że nie dostępne u nas.

No niestety Pan z bradora  zapytał się tylko ile sztuk trzeba i  już więcej nie odpisał.

Wiecie czy w ogóle można zakupić jakiekolwiek konstrukcje chłodzące gotowe? Mieszkam w bloku i nie mogę sobie wstawić ekstra lodówki, a i pojemnik ze styropianu nie wygląda zbyt estetycznie w pokoju.

pojemnik ze styropianu nie wygląda zbyt estetycznie w pokoju.

Kwestia budżetu, naprawdę niektóre ładne są, oklejine drewnem, sklejką wyglądające jak rasowa szafka. 

Tylko obudowana drewnem skrzynia to już powoli rozmiar małej lodówki, która jednak działa lepiej :)

Konkurencyjny

do czego, w jaki sposób?

Cyba czegoś nie ogarniam :(

no ta tylko za tą cenę można lodówkę na 2 fermentory kupić :)

A za reszte piwo i sterownik z ali przy ktorego montazu bedzie mozna owe piwo wypic.