Skocz do zawartości

HERMS - koszty budowy


andrzej.b

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko mechanik z wykształcenia i wiem, ze maszyna musi być uziemniona. A te prędy to tak skrótowo. :roll: A w przypadku browaru dochodzi jeszcze duża wilgotność. Swój browar uruchamiam w kotłowni 2x2 m i wybrałem pomimo to prąd, choć mam gaz pod nosem. W tak małej kotłowni pewnie bym po kilku warkach zaczadził się od gazu.

Ale zbaczamy z tematu. Właśnie zakupiłem złączki CAMLOCK. Koszt kompletu ok. 700 zł. A wcześniej wydałem: 3 gary 70l kosztowały mnie 900 zł. Armatura pozostała 800 zł. Węże 160 zł. Grzałki komplet z osprzętem kupione na Amazonie 200 usd. Dwie pompy na aliexpresie 105 usd. Rurka do wężownicy HLT na ebayu 150 usd plus vat. Już jest ponad 4 tys. zł. Dojdę pewnie do 6 tys. zł, za które miałbym najmniejszego Braumeistera. Tylko w tym wszystkim chodzi o to, że ta aparatura będzie tymi ręcami zrobiona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mechanik z wykształcenia i wiem, ze maszyna musi być uziemniona. A te prędy to tak skrótowo. :roll: A w przypadku browaru dochodzi jeszcze duża wilgotność. Swój browar uruchamiam w kotłowni 2x2 m i wybrałem pomimo to prąd, choć mam gaz pod nosem. W tak małej kotłowni pewnie bym po kilku warkach zaczadził się od gazu.

Ale zbaczamy z tematu. Właśnie zakupiłem złączki CAMLOCK. Koszt kompletu ok. 700 zł. A wcześniej wydałem: 3 gary 70l kosztowały mnie 900 zł. Armatura pozostała 800 zł. Węże 160 zł. Grzałki komplet z osprzętem kupione na Amazonie 200 usd. Dwie pompy na aliexpresie 105 usd. Rurka do wężownicy HLT na ebayu 150 usd plus vat. Już jest ponad 4 tys. zł. Dojdę pewnie do 6 tys. zł, za które miałbym najmniejszego Braumeistera. Tylko w tym wszystkim chodzi o to, że ta aparatura będzie tymi ręcami zrobiona :)

Coś poprzednim razem zwaliłem. Mam pytanie, co do tych szybkozłaczek 700 zł, ale za ile sztuk i gdzie, bo jestem zainteresowany :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o rozwiązanie podgrzewania kotła do chmielenia. Chcę mieć całkowicie elektrycznego HERMSa i w ten sposób w kotle HLT będzie grzałka elektryczna podłączona do sterownika PAMEL PRM+, który zautomatyzuje mi proces zacierania, ale nie wiem jak rozwiązać sprawę z kotłem do chmielenia/warzenia - tutaj także chciałbym mieć grzałkę elektryczną, ale czy podłączać ją także przez jakiś sterownik mocy i temperatury czy tylko kupić grzałkę z termostatem. Co do grzałek z termostatem, to na razie spotkałem się tylko z termostatami działającymi do 70 stopni, a to jednak dużo za mało jak na gotowanie brzeczki. Jak rozwiązalibyście taki problem u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o rozwiązanie podgrzewania kotła do chmielenia. Chcę mieć całkowicie elektrycznego HERMSa i w ten sposób w kotle HLT będzie grzałka elektryczna podłączona do sterownika PAMEL PRM+, który zautomatyzuje mi proces zacierania, ale nie wiem jak rozwiązać sprawę z kotłem do chmielenia/warzenia - tutaj także chciałbym mieć grzałkę elektryczną, ale czy podłączać ją także przez jakiś sterownik mocy i temperatury czy tylko kupić grzałkę z termostatem. Co do grzałek z termostatem, to na razie spotkałem się tylko z termostatami działającymi do 70 stopni, a to jednak dużo za mało jak na gotowanie brzeczki. Jak rozwiązalibyście taki problem u siebie?

 

 

http://allegro.pl/re...3654385016.html

 

Mam takie dwa, tylko do chłodzenia. Polecam je wszystkim bo są bezawaryjne i pewne. Z dużą ilością opcji, znoszą dobrze dużą moc.

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejk2 piszesz że kupiłeś 3 gary za 900 zeta. Możesz podać namiary bo taniej jak za 350 zł nie spotkałem i były to w dodatku z cienkiej blachy i bez grubego dna. Mnie mażą się gary z Stalgast ale cena powala, najtaniej spotkałem za 570 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sprecyzowałem pytanie odnośnie wymiennika. Otóż zamiast chłodnicy w HLT zastosowałbym wymiennik. Brzeczka przepływała by pomiędzy MLT a wymiennikiem oraz woda między wymiennikiem a HLT. Tylko pytanie czy zdało by to egzamin.

Widać to w linku:

http://www.homebrewtalk.com/f11/another-herms-designed-clock-135250/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się po sieci i wstępnie kupił bym:

Fałszywe dno: http://morebeer.com/...bottom-keg.html lub to https://brewmagic.co...t/false-bottom/ bez otworów. Nie wiem czy pasuję do naszych beczek Euro lub DIN

Pompy 2 sztuki : https://brewmagic.co...mperature-pump/ lub http://morebeer.com/...lfone-230v.html

 

Hermms będzie na 3 kegach grzany elektrycznie. Chłodnicę do HLT zwinę chyba z rurki 15mm miedzianej 15m powinno starczyć lub z karbowanki DN12 .

Czy gdzieś na forum (nie znalazłem) jest opisany cały proces warzenia piwa na Hermsie ?

Myślę o automatyzacji procesu i czy owy schemat jest poprawny (grzanie gazowego nie będzie)

Ponieważ maszynkę chcę raz zbudować porządnie proszę o wszelkie sugestie i o rady.

post-5588-0-64104500-1383486525_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie z dzisiaj odnośnie przytkanego fałszywego dna i ciągnącej nadal pompy - po skończonym zacieraniu odkryłem że moje FD z dość solidnej blachy powyginało się w falę (w miejscach gdzie nie bylo wsparcia w postaci metalowych słupków dno wygięło się w dół).

 

Podejrzewam, że w pewnym momencie mogło się przytkać złoże podczas recyrkulacji (mimo że pompa chodziła na minimum), a była to pszenica wiec o przytkanie nietrudno, zwlaszcza ze pompa ma tendencję do zbijania złoża. Mieszałem dość często ale najwyraźniej i tak to nie wystarczy. Jednak coś takiego jak "grant" to nie jest taki sobie wymysł.

 

Tak więc ostrzeżenie dla tych co w przyszłości będą chcieć recyrkulować zacier w kotle zacierno-filtracyjnym - uwaga na pompę przy przytkanym złożu!

 

Ja się teraz zastanawiam jak rozwiązać problem - pompa działa już na minimalnych obrotach, nie wiem czy dam radę je jeszcze bardziej spowolnić. Grant wymaga dodatkowego naczynia do którego zacier spływałby grawitacyjnie i stamtąd byłby zasysany przez pompę, a nie bezpośrednio spod fałszywego dna. Do tego przydałyby się czujniki poziomu cieczy włączające pompę jeżeli poziom w grancie jest odpowiednio wysoki oraz zamykające dopływ do granta jeżeli poziom jest zbyt wysoki (żeby się nie przelało gdyby pompa z jakiegoś powodu nie nadążyła z odbiorem).

 

Macie jakieś pomysły / doświadczenia?

Edytowane przez vald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim pierwszym zacieraniu w też tak miałem ,pompa zbiła warstwę młóta i po pół godzinie zacierania cyrkulacja brzeczki ustała.

Lekarstwem na to było przerobienie mieszadła po prosu dodałem dwie łopaty na mieszadle które chodzą tuż nad fałszywym dnem i nie pozwalają na tworzenie zwartej warstwy młóta.

Przy zacieraniu co jakiś czas zmieniam kierunek obrotów mieszadła i wiadomo pompka musi być przydławiona na 1/3 na zaworze i kłopotów z cyrkulacją brzeczki nie ma.

Edytowane przez gigo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się po sieci i wstępnie kupił bym:

Fałszywe dno: http://morebeer.com/...bottom-keg.html lub to https://brewmagic.co...t/false-bottom/ bez otworów. Nie wiem czy pasuję do naszych beczek Euro lub DIN

 

Kolego pogadaj z Kamilo - on wycina fałszywe dna z nierdzewki laserem wg. potrzeb. Sam u niego zamawiałem i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Kamilo i nie ma problemu, ale muszę mu podać jakie to FD ma mieć otwory. Niestety jestem zielony. Herms powstanie na Kegach Kompani Piwowarskiej czyli na kegu DIN.

Wiem że jedno sito jest w MLT a według schematu załączonego wyżej widać też w Boil Kettle. Tam też musi być czy wystarczy w MLT?

Z tego co się doszukałem to potrzeba 2 grzałki. Jakie jest zapotrzebowanie na moc? Czy w HLT warto pakować mocną grzałkę 4KW a w Boil Kettle wystarczy już 2kW? I czy w czasie warzenia muszą oba zbiorniki być ciągle ogrzewane? Czy w HLT utrzymuje się stałą temperaturę? Jaki sterownik zastosować do HLT?

Edytowane przez pulse86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.