Skocz do zawartości

HERMS - koszty budowy


andrzej.b

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem jeszcze takie pompy:

http://www.ebay.com/itm/HI-Quality-12V-Solar-Hot-Water-Pump-9m-29-5ft-Head-Circulation-100-C-w-Coupler-/361090619535?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5412ad988f

Duża wydajność przy zasilaniu 12v. Trzeba się tylko zaopatrzyć w zasilacz 12V 3.5A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedz w sprawie węża 12/20 mm koszt 14,10 zł mb netto, jeszcze czekam na koszty dostawy.

 

Ja bym był chętny na 2 m więcej na razie nie potrzebuję także by było do oddania 18 metrów.

Edytowane przez Wajcha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedz w sprawie węża 12/20 mm koszt 14,10 zł mb netto, jeszcze czekam na koszty dostawy.

 

Ja bym był chętny na 2 m więcej na razie nie potrzebuję także by było do oddania 18 metrów.

Jak ktoś jest zainteresowany to mam dostępny wężyk silikonowy 14/24 za 28zł brutto metr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu "małej" awarii rozpoczynam modyfikacje mojego zestawu - zmieniam prawie całą armaturę na nierdzewkę.

W sprzedaży występują zawory nierdzewne 2-częściowe i 3-częściowe. Ma ktoś z kolegów pojęcie jakie są między nimi różnice poza innym sposobem montowania, budową i ceną ??

Czy dla naszych zastosowań ma to jakiegolwiek znaczenie który z nich wybiorę ? Czy ten 3-częściowy jest bardziej wytrzymały, czy to tylko kwestia montażu ?

 

Tak ku przestrodze wrzucam jeszcze 2 fotki tego co pozostało po zwykłym zaworze kulowym (brak nierdzewki) który wielokrotnie używałem przy dolnym odpływie z kotła warzelnego.

Gotowałem w tym ponad 60L wrzątku, potem przez 1,5 godziny chłodziło się poprzez przepływ tego wrzątku przez HLT z zimną wodą.

Na koniec zlałem całość do fermentora i chcąc przeczyścić wężyki próbowałem odkręcić złącze geka wpięte w ten zawór.

W efekcie połówka zaworu została mi w ręce - po prostu go ukręciłem prawie bez użycia siły :/ Najwidoczniej zawór nie wytrzymał ciągłych zmian temperatury...

 

Bogu dzięki, że nie stało się to gdy jeszcze gotowałem, bo pewnie skończyłbym z poparzeniami i zalał cały garaż wrzątkiem :|

post-2686-0-50786000-1421830315_thumb.jpg

post-2686-0-15938400-1421830323_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W efekcie połówka zaworu została mi w ręce - po prostu go ukręciłem prawie bez użycia siły :/ Najwidoczniej zawór nie wytrzymał ciągłych zmian temperatury...

 

Przytrafiło mi się coś identycznego. Co prawda nie w instalacji HERMS, ale jednak :) Przy dokręcaniu zaworów należy uważać by nie przesadzić, bo złączka do której dokręcałeś (w Twoim wypadku nypel dwustronny jak dobrze widzę) po prostu wypchnęła (wycisnęła) połówkę zaworu. Gdybyś przykręcił zawór z drugiej strony to nic takiego by się nie przytrafiło.

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.