Skocz do zawartości

HERMS - koszty budowy


andrzej.b

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się tylko czy nie dorzucili by cła/VAT...

 

Na ok. 60 paczek z zagranicy do Urzędu Celnego trafiły 2 moje paczki.

Wymagają dostarczenia dowodu zakupu ze sklepu i na tej podstawie nakładane są obciążenia celne i podatkowe plus koszty obsługi i powiadomienia o zatrzymaniu w cle.

Przy wartości powyżej coś około 45 Euro clą i VATują.

Paczki chyba wybierane były losowo - pierwszy raz: dwie pompy (maleństwa) - nie oclili bo było 23 euro, drugi raz zestaw szybkozłączek nierdzewnych za 31 euro plus 16 euro przesyłka (razem 47 euro) i poszło cło, VAT i opłata za zawiadomienie (8,80 PLN) razem ok 55 PLN.

 

Aha. Paczki z zamówieniami z ebay, aliexpress czy dealextreme

Edytowane przez express
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam pytanie co do zaworów przy budowie systemu HERMS-a . Niektórzy z was piszą żeby stosować 3/4" ale jak czytam posty to większość stosuje 1/2" bo i tak mają pompki na gwinty 1/2". Czy stosując zawory 3/4", a pompki na gwint 1/2" nie zakłóci to pracy systemu.

Zawsze można zawór nie otwierać do końca, ale czy to nie utrudnia pracy?. Względy ekonomiczne nie wchodzą w rachubę bo zawory 3/4" mam już kupione.

 

Ktoś coś może pomóc bo w sierpniu wiozę gary do spawania i jaszcze mam czas, żeby ewentualnie zmienić osprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba na wyjściu zaworu dam redukcje 3/4" na 1/2" i będzie po problemie. Wzoruje się na twoim projekcie Andrzejk2. Wiem, że i tak pompki będę miał w wyjściami na 1/2" więc i tak to będzie zwężenie przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję zainstalować w swoim systemie jakiś licznik przepływu wody, który będzie pokazywał mi np. ile wody poszło do wysładzania itd. Nie chcę za bardzo robić płynowskazów. Czy spotkał się ktoś z jakimiś niedrogimi licznikami pokazującymi wynik w litrach, a nie w metrach sześciennych? Mam ten licznik, ale on przy temp. powyżej 70 stopni przestaje działać, więc szukam czegoś innego. W jak sposób mierzycie u siebie przepływ wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zamontować zwykły wodomierz gdzieś w linii wody:

https://www.google.c...m=isch&oq=&gs_l=

One są w m3 ale 3 miejsce po przecinku to litry ;) .

 

Dokładniejsze i lepsze ale i zarazem dużo droższe są czujniki przepływu (flowmeters):

https://www.google.c...Aw&ved=0CAUQ_AU

np:

http://www.geneq.com...eflow-flowmeter

 

Edit:

Najlepszym wg. mnie rozwiązaniem są jednak płynowskazy. Kontrola poziomu dużo wygodniejsza (widać faktycznie ile jest a nie ile wskazał przyrząd).

Innym rozwiązaniem jest zrobienie trwałej skali wewnątrz gara. Ale w tym przypadku trzeba sciągać poktywę a jak się ma kadź wysoko robi się niewygodnie.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też znalazłem te liczniki (z drugiego i trzeciego linka) już wcześniej, ale cena jest dość wysoka, więc raczej odpada.

 

Znalazłem także coś na alliexpress: http://www.aliexpres...1969933067.html - pomimo, że trochę kosztuje, to może być całkiem fajne - jest elektrozawór, jest kontrola przepływu wody, działa z cieczami do 90 stopni C, tylko, że jest to kolejna elektronika, którą trzeba podłączyć, a nie coś co można szybko zdemontować i schować, gdy się nie potrzebuje. Mimo wszystko na teraz skłaniam się ku temu rozwiązaniu.

 

Nadal pozostaje aktualne pytanie w jaki sposób regulujecie ilość wody wysłodkowej w waszych systemach?

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię zniechęcać do tego przepływomierza bo wygląda OK i pewnie sam bym go sprawdził i zastosował ale jako licznik główny wody zużytej w browarze choć zwykły wodomierz zrobi to samo ale mniej czytelnie. Tanie przepływomierze mają problemy z pomierem przy małym przepływie lub ciśnieniu. Mogę się oczywiście mylić w tym przypadku ale dobry sprzęt tego typu nie jest tani.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.