Skocz do zawartości

HERMS - koszty budowy


andrzej.b

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że 12usd dopłaty to nie majątek!?

 

Oczywiscie ze nie, tylko Jack napisal jasno ze wstrzymali calkowicie retail - moze jakby go pocisnac i zgodzic sie na dodatkowa oplate to moglby wyslac pojedyncze sztuki. Dla mnie to troche dziwne, moze to kwestia tego jak dziala aliexpress czy cos? Cholera wie. Zapytam go czy byloby mozliwe zamowienie pojedynczych sztuk zakladajac doplate poniesiona przez kupujacego, dla nich to chyba bez roznicy wtedy a zysk maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jestem z Olsztyna i robiłem u lokalnego spawacza. Facet ma wprawę, bo robił już instalacje browarowe i wie o co chodzi. Zrobił mi wszystkie roboty spawalnicze do hermsa wraz z zakupem materiałów, wygięciem i spawaniem wężownicy - 18 m z KO spawana z 3 sztang. Ścianka 1 mm i średnica wew. 10mm. Pogadaj z nim, to może uda mu się jakoś wysłać wężownicę do Ciebie: http://spawanie.olsztyn.pl/

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam na forum. mam pytanie czy ktoś próbował może prostego rozwiązania jakim jest pompa mamutowa znana chyba wszystkim z akwarystyki. sterowanie banalnie proste. dodatkowe napowietrzenie brzęczki chyba jej nie zaszkodzi przynajmniej tak mi się wydaje. moja wiedza na ten temat jest znikoma. posiadam bardzo wiele elementów które można wykorzystać w instalacji HERMS. może znalazł by się ktoś kto wykona instalację w zamian za materiał na drugą (keg rury i zawory z nierdzewki wężyki silikonowe) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka mamutowa daje radę choć na razie pompuje wodę :) Posiadam dostęp do grzałek z dystrybutorów wody w pojemnikach 5 galonowych mają atest spożywczy, niestety moc ich to 600 W czy można zastosować kilka grzałek rozmieszczonych po okręgu zaleta taka że nie trzeba spawać tylko powiercić otwory w dnie i przykręcić. Jak takie grzałki połączyć szeregowo czy równolegle liczę na pomoc kolegów

Edytowane przez vertragus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Uruchomiłem moją instalację HERMS. Uwarzyłem 2 warki i mam do rozwiązania dwa problemy.

1. Mam fałszywe dno z wyciętymi na laserze otworami zgodnie z rysunkami z forum. Filtracja przy zastosowanych pompkach (te małe czarne12V z Chin) przebiega OK poza tym, że szczelina pomiędzy FD a kotłem jest nie równa i wynosi miejscami 2-3 mm. i pod FD przechodzi dużo mąki, która cały czas dostaje się do brzeczki. Mam dwa pomysły na uszczelnienie dna ale pytanie w sumie dotyczy tego jak wpłynie ta mąka na gotowe piwo i czy mieliście podobne problemy. Dodam że podczas gotowania wychodzi ładny przełom a piwo się klaruje.

 

2. Czy w waszych systemach udaje się podgrzać zacier za pomocą wężownicy np, z 65oC do 75oC. Jak robiłem próby na wodzie to udało mi się podgrzać wodę z temp.50 do 60 oC, ale podczas rzeczywistych warunków piwo zacierałem w jednej temp. 65oC i z podgrzewaniem był problem. W moim układzie problem rozwiązałem poprzez dolewanie gorącej wody z HLT i w sumie się sprawdza muszę tylko dopracować ilości wody i jej temp. Jak to działa w waszych instalacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.