Skocz do zawartości

HERMS - koszty budowy


andrzej.b

Rekomendowane odpowiedzi

Moje testy sprzętu:

 

 

Wysładzanie

 

Warzenie

wygląda zajefajnie :), bardzo profesjonalna sterownia. Pozazdrościć. Nie myślałeś o izolacji termicznej?

Edytowane przez wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,sterownik...

 

Na pewno jest coś takiego jak elektrozawory do gazu. Jednak, by to działało w sposób zautomatyzowany, to wydaje mi się, że koszty będą o wiele wyższe aniżeli budowa "elektrycznego" automatu :)

 

Zapytam teścia - gazownika... Dodam, że kiedyś, będąc na urlopie, dorabiałem u niego przy montażu nitki gazowej w fabryce materiałów budowlanych gipsowych. Z tego co pamiętam, zestaw składał się z palnika odpalanego elektrycznie, czujnika temperatury, elektrozaworu...

 

Ja buduję HERMSa "na gazie"... oczywiście bez elektrozaworów, poświęcę się i podejdę do kurka z gazem :) Kręcenia gałką i tak będzie mniej jak przy gotowaniu rosołu...

 

Tak czy inaczej, ustalmy w końcu na forum koszty budowy i eksploatacji obu rozwiązań. Zróbmy coś dla przyszłych... pokoleń.

Edytowane przez kitex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się będę musiał poświęcić ! :smilies:

A co do kosztów to wydałem już jakieś 1500 pln kegi sito zawory wiercenie otworów pompy stelaż rurka miedziana na wężownice węże sylikonowe to na razie tyle.

A i jeszcze jedno pytanie czy ktoś widział gotowe wzierniki poziomu płynu w np kegu?

Albo jak zrobić taki wskaźnik?

Edytowane przez franc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przerobiony sterownik Pamela na sterowanie gazem. Sterownik ma 3 wyjścia na elektrozawory jednak nie miałem czasu tego wypróbować w praktyce bo chroniczny brak czasu. Dopiero w styczniu to odpalę i zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić termometr tarczowy 1/2 cala ale wszystkie mają końcówki mosiężne a nie z nierdzewki.

Możecie coś polecić/ Sklep, stronę?

 

a dlaczego nie mogą być z mosiężne? reagują chemicznie z nierdzewką? brzeczką? czy może masz taką fanaberię? pytam bo też zamierzam kupić sobie takie termometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do sprawy armatury tak jak pisałem zamierzałem zrobić na wężach sylikonowych ale dużo kolegów ma instalację miedzianą.

Co lepsze? Ma miedż jakiś wpływ na roztwór ?Mosiądz nadaje się?Może ktoś ma doświadczenie większe i coś doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok jeżeli w naszy przypadku styk brzeczki z miedzią czy mosiądzem nie bedzie maił wpływu na jakość to może zrobię instalację miedzianą sztywna szybkie wykonanie itp. Ale zastanawiam się nad instalacją plastikową typu np. dżenowa. Co myślicie o tym? Tzn miedź lutuje się cyną no i tu ja widzę problem , a dżenowę klei się klejem który jest jak i sama rura dopuszczony do obrotu spożywczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najłatwiej i najbezpieczniej KO plus węże silikonowe. Jak chcesz montować "na sztywno" to można kupić silikonowe węże i rury PEX-a o średnicy takiej, żeby węże silikonowe wchodziły do wnętrza PEXy wszystko ładnie powyginać, ukształtować i zamocować jak się chce. :)

http://www.purmo.com...rt-ai-pe-rt.htm

Edytowane przez Kamilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.