Skocz do zawartości

Sterownik do kadzi zaciernej


rosiak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc, soft wgrany, ale mam pytanie czy można zaprogramować sterownik tak aby działał z mieszadłem a nie z pompą. Chodzi o to aby mieszadło ustawić aby pracowało podczas pracy grzałek, jak i aby załączało się na np. 5 s co 5 min

 

Jakiej mocy zalecany jest zasilacz, czy poniższego typu będzie wystarczający

 

Zasilacz wtyczkowy 12V/1,2A 15W DC 2,5/5,5

Edytowane przez tomasznet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz do plytki jest az nadto ale dla mieszadla na pewno za maly. Ja dorwalem zasilacz na OLX do xboxa za 10 zl o duzej mocy. Mozna uzyc zasilacza od kompa albo np wiem ze dell ma 12V mocne zasilacze do stacji roboczych ktore mozna znalezc za grosze na allegro.

 

Ustawic mieszadlo mozna aby zalaczalo sie na jakis czas z jakas tam przerwa, choc ja to bym zrobil tak aby chodzilo caly czas. Nie wiem jak to jest w programie czy sie zalacza podczas grzania ale chyba nie, mozna sprawdzic uruchamiajac program bez niczego z samym czujnikiem i zerknac czy jak sie zapala H to i czy P tez sie zapala. Ew mozna holendrow poprosic to zrobia w swoim sofcie taka funckje na mieszadlo, jak jestes zainteresowany to napisze im.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz do plytki jest az nadto ale dla mieszadla na pewno za maly. Ja dorwalem zasilacz na OLX do xboxa za 10 zl o duzej mocy. Mozna uzyc zasilacza od kompa albo np wiem ze dell ma 12V mocne zasilacze do stacji roboczych ktore mozna znalezc za grosze na allegro.

 

Ustawic mieszadlo mozna aby zalaczalo sie na jakis czas z jakas tam przerwa, choc ja to bym zrobil tak aby chodzilo caly czas. Nie wiem jak to jest w programie czy sie zalacza podczas grzania ale chyba nie, mozna sprawdzic uruchamiajac program bez niczego z samym czujnikiem i zerknac czy jak sie zapala H to i czy P tez sie zapala. Ew mozna holendrow poprosic to zrobia w swoim sofcie taka funckje na mieszadlo, jak jestes zainteresowany to napisze im.

 

Jeśli chodzi o zasilacz to potrzebuje zasilić tylko płytkę. Mieszadło zasilę Pamelem  który ma możliwość regulacji obrotów, pamela połączę za   pomocą przekaźnika.

 

Natomiast mieszadło nie powinno pracować pracą ciągłą, podczas mieszania wydzielają się  garbniki, które nie są pożądane w piwie, dlatego mieszanie powinno odbywać się stosunkowo rzadko.  Jeśli jest taka możliwość to poproszę o meila do Holendrów, z prośbą o dodanie do kodu możliwość wyboru tryb POMPA lub tryb MIESZADŁO z możliwością ustawienia czasu załączenia jak i wyłączenia mieszadła w danym etapie warzenia i aby mieszadło pracowało ciągle jak grzeje grzałka

Edytowane przez tomasznet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to tego nie wiedzialem, wiele razy na forum widzialem tylko ze duzo ludzi ma wlasnie wlaczone caly czas na male obroty. Czy garbniki wydzielaja sie niezaleznie czy miesza sie tak ze powietrze sie dostaje lub nie?

Co do grzania, to teoretycznie grzalka chodzi caly czas ale z mniejsza moca aby podtrzymac temperature, w Ardbirze wydaje mi sie ze jak wchodzi na nastepny stopien temperaturowy to wtedy pompa/mieszadlo chodzi ciagle ale moge sie mylic. Napisze do nich bo to ciekawa funkcja moze byc przelaczanie mieszadlo/pompa.

 

Zasilacz do plytki wystarczy taki spokojnie, duzo amperow nie pobiera to wszystko bo to tak naprawde tylko plytka, wyswietlacz i przekazniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!

Od jakiegos czasu sledze uwaznie australijskie forum AHB oraz włoskie forum poświęcone Arduino. Panowie odwalili kawał dobrej roboty i stworzyli sterownik, dzieki któremu można przeprowadzać zacieranie w sposób automatyczny (cos na wzór sterownika Boleckiego)

Mój sterownik jest już prawie ukonczony (jeszcze tylko obudowa i zasilacz).

 

attachicon.gifDSC_0097.jpgattachicon.gifDSC_0096.jpgattachicon.gifDSC_0100.jpg

 

Tutaj są pliki z których robiłem płytke:

 

attachicon.gif15 (1).rar

 

Oprogramowanie:

 

attachicon.gifBirraDuino_24_PCB_v15.rar

 

Jak zrobić płytkę drukowaną w domu: http://radio.elektroda.net/pdf/pcb.pdf

 

Jest tez wersja ze slotem kart pamięci umożliwiająca zapis przepisów.

 

Kosztorys:

Arduino UNO R3 - 35zl na pw powiem jak załatwić

Tranzystory, rezystory, laminat, potencjometr, diody - 10zl

Zasilacz LED - 25zl

Przekaźnik połprzewodnikowy - 12zl

Czujnik temp DS18B20 - 7zl

Obudowa - 20zl

 

Razem trochę ponad 100zl

 

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany wrzucę bardziej szczegółowe plany podłączenia itp

 

Włoski film pokazujący całkowicie złożony sterownik:

 

Polska wersja językowa nie jest jeszcze w 100% gotowa, przepraszam za uchybienia

 

Linki do forum:

http://aussiehomebre...troller/page-45

http://forum.arduino...opic=176121.480

 

Podziekowania dla Niki77, Matho, DanielXan, Saviothecnic

Witam chciałbym wykonać samemu płytkie z pliku 15 jak ją wydrukować w jakim programie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież leci do Ciebie już płytka? Tą możesz wydrukować na papierze kredowym ew na folii i później trawić płytkę miedzianą z naniesionym wzorem/tonerem badz UV poprzez przylozenie folii do płytki światłoczułej.

Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem po prostu chciałem spróbować swoich możliwości w trawienu płytek bo mam pomysł na inny projekt. Druga rzecz to próbowałem wgrać do mojego arduino uno r3 z Lcd Keypad Shield gotowy projekt z pierwszej strony to wyskakuje mi taki błąd

Arduino:1.8.1 (Windows 10), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

 
E:\Biblioteki\BirraDuino\BirraDuino.ino:48:20: fatal error: PID_v1.h: No such file or directory
 
 #include <PID_v1.h>
 
^
 
compilation terminated.
 
Znaleziono wiele bibliotek w "LiquidCrystal.h"
Wykorzystane: C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\LiquidCrystal
Niewykorzystane: C:\Users\Piotr\Documents\Arduino\libraries\NewliquidCrystal
exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Arduino/Genuino Uno.
 
Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w 
File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż
szczegółowe informacje podczas kompilacji"
 

Dodam że dopiero zaczynam zabawę z arduino.

Edytowane przez Piotr Rosiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj np albo google

Dodałem i dalej jest problem

 

Arduino:1.8.1 (Windows 10), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

 
C:\Users\Piotr\Documents\Arduino\libraries\BirraDuino\BirraDuino.ino:49:19: fatal error: SdFat.h: No such file or directory
 
 #include <SdFat.h>
 
                   ^
 
compilation terminated.
 
Znaleziono wiele bibliotek w "LiquidCrystal.h"
Wykorzystane: C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\LiquidCrystal
Niewykorzystane: C:\Users\Piotr\Documents\Arduino\libraries\NewliquidCrystal
exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Arduino/Genuino Uno.
 
Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w 
File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż
szczegółowe informacje podczas kompilacji"
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z systemem bo to nie biblioteki systemowe ale biblioteki Arduino.

Biblioteka moze byc w folderze z programem, nie musisz jej instalowac, jak jakies brakuje, wpisuj w google i jej szukaj, tyle, nic wiecej innego zrobic nie mozesz skoro nie ma jej w standardowych bibliotekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Inne biblioteki wrzucam bez problemu tylko z to mam problem,daje taki błąd

\

Arduino:1.8.1 (Windows 10), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

In file included from C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino/Arduino.h:28:0,

                 from sketch\BirraDuino.ino.cpp:1:

Italian.h:26: error: variable 'MainMenu_entry' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'

 static PGM_P MainMenu_entry[] PROGMEM =

                               ^

Italian.h:46: error: variable 'SetupMenu_entry' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'

 static PGM_P SetupMenu_entry[] PROGMEM =

                                ^

Italian.h:125: error: variable 'userstring_entry' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'

 static PGM_P userstring_entry[] PROGMEM =

                                 ^

BirraDuino:146: error: 'SdVolume' does not name a type

 SdVolume volume;

 ^

C:\Users\Piotr\Documents\Arduino\libraries\BirraDuino\BirraDuino.ino: In function 'void sdcard_init()':

BirraDuino:1986: error: 'volume' was not declared in this scope

   volumeInitialized = volume.init(&card);

                       ^

C:\Users\Piotr\Documents\Arduino\libraries\BirraDuino\BirraDuino.ino: In function 'void upload_recipe()':

C:\Users\Piotr\Documents\Arduino\libraries\BirraDuino\BirraDuino.ino:2158:48: warning: left shift count >= width of type

     filesize = (uint32_t) (fileSizeBytes[3] << 24)

                                                ^

C:\Users\Piotr\Documents\Arduino\libraries\BirraDuino\BirraDuino.ino:2159:30: warning: left shift count >= width of type

       | (fileSizeBytes[2] << 16) | (fileSizeBytes[1] << 8)

                              ^

Znaleziono wiele bibliotek w "LiquidCrystal.h"
Wykorzystane: C:\Users\Piotr\Documents\Arduino\libraries\LiquidCrystal
Niewykorzystane: C:\Users\Piotr\Documents\Arduino\libraries\NewliquidCrystal
Niewykorzystane: C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\LiquidCrystal
exit status 1
variable 'MainMenu_entry' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'

Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w 
File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż
szczegółowe informacje podczas kompilacji"

Edytowane przez Piotr Rosiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.