Skocz do zawartości

Sterownik do kadzi zaciernej


rosiak

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z inicjalizacją??

 

Ardbir o ile pamiętam ma bibliotekę LCD pod driver HD44780, w przypadku Winstar WH2004A jest KS0066.

W teorii drivery są kompatybilne. :D

Na Twoim miejscu sprawdziłbym go w innym układzie ze standardową biblioteką, wtedy będziesz pewien czy lcd jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się filmik krok po kroku jak postępować przy instalacji programu  do zmontowanej płytki.

Podlaczasz arduino, odpalasz program arduino, wybierasz rodzaj arduino (uno lub nano czy na czym tam pracujesz) ustawiasz port np COM6  https://www.youtube.com/watch?v=3nuzFeVflUE   od 0:29

Następnie:

 
//SET PCB                                           
// 1 Brauduino Original (Matho's PCB)
// 2 Brauduino by DanielXan
// 3 ArdBir by DanielXan
// 4 ArdBir All-in-One
#define PCBType 3   tutaj wybierasz rodzaj plytki jaki masz (cyfre)
 
// SET LCD and Language
// LCD 16 or 20
#define LCDType 20   tutaj wpisujesz 16 lub 20 w zaleznosci jaki masz wyswietlacz
 
// LANGUAGE
// 1 English
// 2 Italian
// 3 Spanish
// 4 Portuguese
// 5 Russian    (only 20 x 4)
// 6 Norwegian  (only 20 x 4)
// 7 Romanian
// 8 Polish     (only 20 x 4)

#define LCDLanguage 8     tutaj wybierasz jezyk jaki Cie interesuje (cyfra)

 

 

Klikasz ikonke strzalki w prawo i wszystko sie laduje do arduino :)

Edytowane przez rosiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej podstawie budujesz? Korzystasz z gotowej płytki czy sam zaprojektowałeś? Wszystko rozchodzi się tylko o numeracje i których pinów użyłeś. Możesz otworzyć sobie plik z daną płytką i tam jest napisane co do czego, więc możesz sprawdzić czy np pompe masz podpiętą pod dany pin, grzałkę, sensor, guziki i LCD itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rodzaj płytki jeszcze jest dla mnie zagadką .  Gdzie tego szukać ?  
 

 

wyslij zdjecie plytki to Ci powiem.

Zmiana C na F i odwrotnie w ustawieniach po wgraniu oprogramowania. Tak samo grzanie gazem i elektryczne :)

 

Zamierzam wykonać tą płytkę   https://github.com/terragady/ArdBir na Arduino Nano .

Edytowane przez jun22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano mam :) mi tylko jedna potrzebna :D

 

zaraz posprawdzam jakie sa piny itd i dam znac ktora to wersja w ArdBir, a jak niebedzie zadna pasowac to przesle info co trzeba zmienic aby dzialala ale wydaje mi sie ze jest takie samo ustawienie jak ktoras juz istniejaca tam.

 

 

EDIT:

 

OK to jest ArdBir DanielXian tylko trzeba zmienic w pliku buzzer z D8 na D10, nie wiem czego tak zrobilem :) chyba przyslosciowo bo D10 jest z PWM i mozna uzyc pasywnego buzzera w przyszlosci albo czegos dodatkowego zamiast buzzera np dodatkowa grzalke

Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano mam :) mi tylko jedna potrzebna :D

 

zaraz posprawdzam jakie sa piny itd i dam znac ktora to wersja w ArdBir, a jak niebedzie zadna pasowac to przesle info co trzeba zmienic aby dzialala ale wydaje mi sie ze jest takie samo ustawienie jak ktoras juz istniejaca tam.

 

 

EDIT:

 

OK to jest ArdBir DanielXian tylko trzeba zmienic w pliku buzzer z D8 na D10, nie wiem czego tak zrobilem :) chyba przyslosciowo bo D10 jest z PWM i mozna uzyc pasywnego buzzera w przyszlosci albo czegos dodatkowego zamiast buzzera np dodatkowa grzalke

Dzięki za odpowiedź  .Co do plytki pogadamy na priw.

Edytowane przez jun22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sobie druknalem ale troche poprawilem mocowanie i ksztalt :)

 

http://www.makercase.com/

tutaj mozna sobie pudeleczko zaprojektowac jak ktos ma laser ew CNC

O jak fajnie , że jesteście na etapie ,, pudełeczek " . Szczere gratulacje . Mam nadzieję . że wkrótce pojawi się jakiś filmik z opisem  dla kolegów na początku drogi do sterownika . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim mam mały zamęt bo wersji sterownika jest dużo . Zakładając , że wybieram wersję Daniel Xian na Arduino Uno i wyświetlaczu 4x20  gdzie znajdę pewny program do tej wersji. Dlatego pisałem o filmiku bo widziałem na Y....be filmik ale po włosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Ty chyba sam sobie to bardziej komplikujesz niz jest to skomplikowane, odpowiedzi masz tutaj na forum a i ja odpowiedzialem Ci w prywatnych wiadomosciach. DanielXian nie pisal programu tylko zaprojektowal plytke jak i pare innych osob, pewnie wedlug swoim upodoban i raczej malo sie one roznia. Pewny program jest tylko jeden i nazywa sie ArdBir! Najlepiej ostatnia wersje 2.8.3RC, jak chcesz dalej kombinowac to wstawilem wersje holendrow ktora fajnie dziala i tajwanczyka ktora nie jest do konca zoptymalizowana.

W ustawieniach na poczatku pliku wybierasz jaka masz plytke PCB, tam sa tylko domyslne, jak zrobisz inaczej to trzeba stworzyc swoj plik plytki. Roznia sie one tylko ulozeniem pinow i nic wiecej. Pisales mi ze jestes elektrykiem wiec chyba powinienes sobie z tym poradzic? Wystarczy spojrzec na plytki i stwierdzisz ze znaczaco sie one nie roznia, jedne maja BC337 tranzystory inne maja MOSFETy zamiast nich wsadzone ale jak sam sie przekonalem dzialaja tak samo dobrze. Wiec ja probponuje zaczac budowe i w razie rzeczywistych technicznych problemow zglaszac je tutaj czy na innych stronach a nie gdybac i sie zastanawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakładając , że wybieram wersję Daniel Xian na Arduino Uno i wyświetlaczu 4x20  gdzie znajdę pewny program do tej wersji.

 

Instrukcje wgrywania juz kiedyś Ci podawałem. W zalaczniku oprogramowanie                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Teraz jak widzę program to zrozumiałem te kroki z instrukcji . Macie rację ,że czas na działanie. Dzięki za cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zakładając , że wybieram wersję Daniel Xian na Arduino Uno i wyświetlaczu 4x20  gdzie znajdę pewny program do tej wersji.

 

Instrukcje wgrywania juz kiedyś Ci podawałem. W zalaczniku oprogramowanie                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Teraz jak widzę program to zrozumiałem te kroki z instrukcji . Macie rację ,że czas na działanie. Dzięki za cierpliwość :)

 

Jeszcze małe pytanko .Jakie wymiary ma płytka z pierwszego postu ( Daniel Xian ) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.