Skocz do zawartości

Klarowanie/filtracja/stabilizacja


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

czy nanosiłeś przegrodę/ placek filtracyjny z grubszej ziemi na filtr ?- nie

jaka gradacja- nie mam pojęcia pisze tylko F50 na tej co użyłem

jaki przepływ na pompie- relatywnie szybki :)

jaki przepływ po namuleniu ziemi- pod koniec znacznie zwolniło i tak sobie pomyślałem, że ta pompka raczej się nie nada

czy ziemia odkładała się na filtrze podczas filtracji własciwej ?- tak

czy ziemia przechodziła przez filtr ?- zakładam że nie, ale jeżeli przechodzi w bardzo małych ilościach organoleptycznie nie została wykryta

pytań może byc wiele, najlepiej opisz jak i co robiłeś- Ogólnie to już opisałem wyżej.

25g ziemi zalałem wrzątkiem, i rozmieszałem z połowie szklanki. Wlałem zawartość do ferm i zamieszałem i po 5 min do filtrowania.

Piwo miało jakieś 10 C.

 

 

aa już widzę pierwszy błąd. zastosowałeś uszczelki pod obie końcówki wkładu filtracyjnego ?

 

Też o tym myślałem, ale w końcu obudowa filtra ma wypusty do których wchodzi wkład.

Po dokręceniu ma być ok. Wszak to filtr do wody do 8 bar.

Edytowane przez bronek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podepnę się pod temat, żeby nie mnożyć wątków, bo w temacie klarowania mam pytanie.

 

Odkąd nie zlewam piwa na cichą (a przetrzymuję je dłużej w fermentorze z burzliwej) mam wrażenie, że piwa gorzej mi się klarują (nie używam żelatyn, krzemionek, schładzania itp.).
 
Wcześniej, po zlaniu na cichą osiadało więcej drożdży, piwo po tych 2-3 tygodniach było chyba klarowniejsze. Teraz przy dnie mam część mocno mętną, a powyżej oddzielone dość wyraźnie warstwa piwa mocno opalizującego. Ta granica się zmienia, czasem jest to pół/pół, czasem od dna 1/3, a czasem 2/3, prawdopodobnie zależy to od temperatury, która waha mi się w granicach 1-2°C.
 
Czy różni się czymś klarowanie piwa zlanego znad osadu do czystego fermentora czy po prostu mam takie dziwne wrażenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podepnę się pod temat, żeby nie mnożyć wątków, bo w temacie klarowania mam pytanie.

 

Odkąd nie zlewam piwa na cichą (a przetrzymuję je dłużej w fermentorze z burzliwej) mam wrażenie, że piwa gorzej mi się klarują (nie używam żelatyn, krzemionek, schładzania itp.).
 
Wcześniej, po zlaniu na cichą osiadało więcej drożdży, piwo po tych 2-3 tygodniach było chyba klarowniejsze. Teraz przy dnie mam część mocno mętną, a powyżej oddzielone dość wyraźnie warstwa piwa mocno opalizującego. Ta granica się zmienia, czasem jest to pół/pół, czasem od dna 1/3, a czasem 2/3, prawdopodobnie zależy to od temperatury, która waha mi się w granicach 1-2°C.
 
Czy różni się czymś klarowanie piwa zlanego znad osadu do czystego fermentora czy po prostu mam takie dziwne wrażenie?

 

Najlepiej zlać na cichą i wsadzić fermentor na dobę przed rozlaniem do zimnej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie piwa klarują się tak samo, jedyna różnica to to, że po burzliwej czasami zostają drożdże na ściankach fermentora i wygląda na mniej klarowne. Czasami mam wręcz wrażenie, jakby piwa trzymane do rozlewu nad drożdżami były finalnie bardziej klarowne.

Oceniam tu finalny efekt w butelkach.

 

PS. Przy czym zlewanie na cichą jest częścią, z której zrezygnowałem po iluś tam warkach, więc lepsza klarowność może być wynikiem ogólnej poprawy umiejętności.

Edytowane przez kordas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ta granica się zmienia, czasem jest to pół/pół, czasem od dna 1/3, a czasem 2/3, prawdopodobnie zależy to od temperatury, która waha mi się w granicach 1-2°C.

 

Nie wiem jak wielki masz fermentator, ale tego jak bym to nazwał mułu masz strasznie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.