Skocz do zawartości

Brewkit smakowy(?), cydr z BA


trucha

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Dwie warki za mna ;)

Ostatnio znajomi zapytali mnie czy da rade z brewkitu zrobic jakies smakowe piwo. A ze nie mam pojecia to wiadomo - pisze tu gdzie ludzie sa zawsze chetni do pomocy ;)

Jest taka mozliwosc (to tylko przyklad) aby do stouta dodac laske wanilii? Jesli tak, to do ostudzonej, czy moze razem z wrzatkiem z kitu? Albo do pilsa skorki pomaranczy. Wiem, ze w przypadku zacierania mozna, ale jak jest z brewkitem?

Ostatnio znalazlem tez cos takiego jak cydr na brewamatorze. Ktos probowal to robic moze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatki dodaje się najczęściej do chmielenia, swojego brewkita też gotujesz, o ile się nie mylę to jak brewkit jest nachmielony to też go gotujesz, więc dodatki o których piszesz dodasz tak jak w przypadku zacieranych piw, niektóre rzeczy dodaje się "na cichą". Śmiało możesz eksperymentować, raczej grozi Ci tylko wynalezienie wspaniałego piwa ;-)

Jesteśmy potęgą w produkcji jabłek i basta, zrób sobie cydr z soku, nawet w sklepach jest sok naturalny z tłoczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cydr kartonikowy jest mega prosty, mega tani, a naprawdę smaczny. Ja osobiście polecam dodać ok 5-10% soku pomarańczowego (tu zawsze wyciskam świeży) wzmacnia kwaśność i "rozbudowuje" smakowo cydr. Robiłem i na drożdżach winnych jak i ostatnio na s-04 i naprawde wychodzi ok. tylko moim zdaniem trzeba dać mu dojrzeć minimalnie ok. 3 mcy. Znaczy ja potrafie bez problemu wypić i dwutygodniowy ale wtedy nawet niewprawiony konsument wyczuje że te smaki nie są jeszcze takie jak powinny a i posmak drożdżowy może być mocno wyczuwalny. No i ja staram się dość mocno nagazować. Zrobiłbym cydr klasyczny ale bez prasy to jest moim zdaniem mega dużo nieefektywnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.